پل صلح تفلیس یک نمای هنرمندانه و شگفت انگیز

پل زیبای صلح در کشور گرجستان و در پایتخت آن یعنی تفلیس قرار دارد که به شکل بسیار هنرمندانه و شگفت انگیزی بنا شده است. این پل مخصوص پیاده روی بوده که شهر تفلیس را به پارک رایک وصل می‌کند و روی رودخانه کورا ساخته شده است. جایی که هنگام رد شدن از آن محو تماشای زیبایی منحصر به فرد آن خواهید شد.

0
26
معرفی پل صلح تفلیس
پل صلح تفلیس
پل صلح تفلیس یک نمای هنرمندانه و شگفت انگیزReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 24Rating: 4.0پل صلح تفلیس یک نمای هنرمندانه و شگفت انگیز در کشور گرجستان.پل صلح تفلیس در کشور زیبای گرجستان و در پایتخت آن یعنی تفلیس قرار دارد که به شکل بسیار هنرمندانه و شگفت انگیزی بنا شده است.

معرفی پل صلح تفلیس

پل زیبای صلح در کشور گرجستان و در پایتخت آن یعنی تفلیس قرار دارد که به شکل بسیار هنرمندانه و شگفت انگیزی بنا شده است. این پل مخصوص پیاده روی بوده که شهر تفلیس را به پارک رایک وصل می‌کند و روی رودخانه کورا ساخته شده است. جایی که هنگام رد شدن از آن محو تماشای زیبایی منحصر به فرد آن خواهید شد. اکثر گردشگرانی که با بلیط هواپیما تفلیس به این شهر زیبا سفر می کنند از روی این پل زیبا رد شده و عکس های زیادی می گیرند و آن ها را در فضای مجازی به اشتراک می گذارند. در واقع این پل در سال 2010 ساخته شد که این پروژه عمرانی موفقیت آمیز آن را تبدیل به یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری تفلیس کرد. چرا که اگر از هر گردشگری که به تفلیس سفر کرده در مورد این پل بپرسید، بدون شک آن را می شناسد. بنابراین در این مطلب سفرستان قصد داریم پل صلح تفلیس را برای شما معرفی کنیم تا هر زمان که قصد سفر به تفلیس را داشتید بازدید آن را از دست ندهید.

چشم انداز زیبای پل

معرفی پل صلح تفلیس
پل صلح تفلیس

موقعیت قرارگیری پل صلح تفلیس به قدری جالب است که از یک سو می توانید کلیسای متخی، قلعه ناریکالا و مجسمه واختانگ یکم را ببینید و از سوی دیگر نیز پل باراتاشویلی و اداره ریاست جمهوری را تماشا کنید. نمای ظاهری این پل به قدری جذاب است که اکثر گردشگران که به شهر تفلیس سفر می کنند از این پل دیدن کرده و مشغول عکاسی سلفی و … از پل صلح تفلیس می شوند. زیبایی این پل، شب هنگام چند برابر شده و نورپردازی بی نظیرش آن را تبدیل به یکی از شاهکارهای بصری تفلیس کرده است.

معماری زیبای پل صلح

معرفی پل صلح تفلیس
پل صلح تفلیس

همانطور که پیشتر گفته شد این پل، شهر زیبای تفلیس را به پارک رایک وصل کرده و نمای ظاهری مدرن آن یک تناقض بسیار جذاب و خاصی با نمای قدیمی شهر به وجود آورده است. گفته می شود که این پل 150 متر طول داشته که برای اولین بار به دستور شهرداری تفلیس ساخته شده است. برای بیشتر گردشگران تفلیس این سوال پیش می آید که چه کسی این بنای زیبا را طراحی کرده است، در پاسخ به این سوال باید گفت، معمار ایتالیایی به نام میشل دی لوچی (Michele De Lucchi).

جنس پل صلح تفلیس

بناهای مدرن همیشه از لحاظ ظاهری با بناهای سنتی متمایزتر هستند و یک ظرافت خاص و ویژه بصری دارند. اما این بدان معنا نیست که از لحاظ استحکام و کیفیت باید دارای ضعف باشند! بلکه برعکس مهندسی نوین و علم سازه کمک شایانی به ساخت بناهای مدرن می کند و حتی اگر بنایی از لحاظ ظاهری ضعیف جلوه کند، در باطن زیرساختی بسیار قوی خواهد داشت. اگر روزی قصد داشتید از این پل زیبا دیدن کنید بهتر است بدانید که این پل مستحکم از جنس فولاد بسیار قوی و شیشه است که از استحکام بسیاری بالایی برخوردار است.

✅ بازدید از مقاله 10 شهر زیبای گرجستان

شکل ظاهری جذاب پل

معرفی پل صلح تفلیس
پل صلح تفلیس

شکل ظاهری پل صلح تفلیس به قدری جذاب است که احساس خواهید کرد در حال وارد شدن به داخل شکم یک نهنگ غول پیکر و مشاهده استخوان های عظیم الجثه قفسه سینه اش هستید. این پل توسط ال ای دی های بسیار زیادی به شکل هنرمندانه ای مزین شده که شب هنگام با روشن شدن ال ای دی های رنگی و جذاب، زیبایی خاصی به چشم انداز پل صلح می بخشد.

کلام آخر

زمانی که تصمیم به سفر به پایتخت زیبا یعنی تفلیس گرفتید، با شناخت کلی که هم اکنون از پل صلح تفلیس دارید می توانید بیشتر از قبل از آن لذت برده و عکس های بی نظیری از پل و یا سلفی هایی که پشت زمینه آن چشم انداز جذاب پل صلح تفلیس است بگیرید. شما حتی می توانید تمام دانسته هایتان را با کسانی که هیچ اطلاعاتی در مورد این پل ندارند تقسیم کرده و آن ها را با بقیه نیز به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که شب هنگام نمای این پل جذاب به حداکثر رسیده و جذابیتش دو چندان می شود. در ادامه هم می توانید با راهنمای خرید سیم کارت در گرجستان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید