چاآم تایلند یک مقصد محبوب برای گردشگران سراسر دنیا

چاآم یک مقصد محبوب برای گردشگرانی است که دلیل محبوب بودن این مکان احتمالاً ساحل طولانی یکپارچه و همچنین غذای دریایی ارزان‌قیمت آن می‌باشد. چاآم می‌تواند در طول تعطیلات آخر هفته بسیار شلوغ و پرازدحام باشد، زیرا بسیاری از گردشگران همچنین مردم محلی تایلند، برای گذراندن تعطیلات آخر هفته خود به این محل سفر می‌کنند.

0
18
معرفی چاآم تایلند
چاآم تایلند
چاآم تایلند یک مقصد محبوب برای گردشگران سراسر دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 18Rating: 4.0چاآم تایلند یک مقصد محبوب برای گردشگران سراسر دنیا.چاآم تایلند یک مقصد محبوب برای گردشگرانی است که دلیل محبوب بودن این مکان احتمالاً ساحل طولانی یکپارچه و همچنین غذای دریایی ارزان‌قیمت آن می‌باشد.

بازدید از چاآم (Cha-Am) تایلند

چاآم یک مقصد محبوب برای گردشگرانی است که دلیل محبوب بودن این مکان احتمالاً ساحل طولانی یکپارچه و همچنین غذای دریایی ارزان‌قیمت آن می‌باشد. چاآم می‌تواند در طول تعطیلات آخر هفته بسیار شلوغ و پرازدحام باشد، زیرا بسیاری از گردشگران همچنین مردم محلی تایلند، برای گذراندن تعطیلات آخر هفته خود به این محل سفر می‌کنند.

ناحیه چاآم تایلند همچنین محل زندگی مقدار قابل‌توجهی از اتباع خارجی، مخصوصاً مردم اسکاندیناوی نیز هست. علاوه بر ساحل دیدنی چاآم، جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی دیگری نیز در این شهر منحصربه‌فرد وجود دارد. یک روستای ماهیگیری در شمال جاده Ruamchi دارای مغازه‌های تایلندی مختلف و رستوران‌های متعدد است. شما می‌توانید نصف روز را به کاوش این ناحیه پرداخته و خود را با یکی از صنایع مهم شهر، یعنی ماهیگیری، آشنا سازید.

به خاطر خیل جمعیتی که بلیط هواپیما تایلند خریداری کرده و به بازدید از چاآم می‌آیند، بیشتر چیزها به هر دو زبان تایلندی و انگلیسی نوشته شده است. شما نیز اگر سفر به چاآم را دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا آخر این مطلب ما را همراهی کنید تا بتوانید هر چه بیشتر با این ناحیه از کشور دیدنی و زیبای تایلند، آشنا شوید.

✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای تایلند
✅ بازدید از مقاله راهنمای سفر تایلند

چگونه به چاآم برسیم؟

معرفی چاآم تایلند
چاآم تایلند

اگر قصد سفر به چاآم را دارید، باید بدانید که مردم بیشتر با استفاده از مینی ون از جنوب تایلند (Hua, Hin, Pranburi) و از بانکوک به چاآم سفر می‌کنند. اتوبوس‌های مسیرهای طولانی که از بانکوک در مسیر شمال یا جنوب حرکت می‌کنند، نیز در چاآم توقف دارند. مینی ون‌ها بسیار سریع‌تر از اتوبوس بوده اما رانندگی در این اتومبیل‌ها می‌تواند ناسازگار باشد. در این ناحیه همچنین یک ایستگاه قطار وجود دارد، اما سفر از ایستگاه قطار به چاآم بسیار طولانی و دشوار است.

تنها تعدادی کمی از قطارها در چاآم تایلند توقف می‌کنند. پس از خریداری بلیط هواپیما تایلند، همیشه گزینه‌ استفاده از تاکسی‌های دربست وجود دارد. هزینه استفاده از این تاکسی‌ها از بانکوک تا چاآم، بیشتر از 63 دلار نخواهد بود. اگرچه باکمی چانه زدن می‌توانید تاکسی‌های موردنظر را با قیمت‌های پایین‌تری نیز کرایه کنید. یک مینی‌بوس از Rangsit تنها 5.5 دلار هزینه داشته و شما را در کنار اتوبان پیاده کرده و به مسیر خود به سمت Hua Hin ادامه خواهد داد.

داخل چاآم را چگونه کاوش کنیم؟

معرفی چاآم تایلند
چاآم تایلند

در داخل این شهر تنها موتورسیکلت‌های تاکسی وجود داشته و هزینه سفر از ایستگاه اتوبوس در جاده تا ساحل حدود 2 دلار خواهد بود. اگر سفر با موتورسیکلت را دوست نداشته باشید، می‌توانید با پای پیاده نیز به ساحل برسید. اگر از سمت BKK به سمت ساحل حرکت کنید، ساحل در سمت چپ اولین دسته از چراغ‌های راهنمایی قرار داشته و با پای پیاده حدود 1 کیلومتر فاصله دارد.

ساحل شمالی که هتل‌های گران‌قیمت در آنجا هستند، در سمت چپ و ساحل جنوبی که بیشتر رستوران‌های ماهی خیابانی در این محل قرار گرفته‌اند، در سمت راست واقع شده است.

در چاآم از چه مکان‌هایی دیدار کنیم؟

معرفی چاآم تایلند
چاآم تایلند

تالاب Eurasia Cha-Am یک محل محافظت‌شده و مجتمع مسکونی می‌باشد که در 3 کیلومتری شمال چاآم قرار گرفته است. این مکان دارای دو استخر است که مشرف‌به خلیج هستند و استفاده از این استخرها برای عموم رایگان می‌باشد.

یک رستوران تراس دار که غذای تایلندی سرو می‌کند نیز در این محل قرار گرفته و هزینه صرف غذا در این رستوران 4 الی 10 دلار خواهد بود. هزینه نوشیدنی بیشتر بوده و بهتر است که نوشیدنی‌های خود را از قبل تهیه کرده و با خود بیاورید. این ناحیه به‌ندرت شلوغ و پرازدحام بوده و بهترین مکان برای استراحت کردن و گذراندن وقت است.

پارک جنگلی چاآم یک منطقه محافظت‌شده طبیعی کوچک است؛ اما هنوز هم ارزش بازدید کردن را دارد. وسایل نقلیه مختلف برای انجام دادن تورهای راهنمایی شده از پارک آماده هستند. هزینه اجاره این وسایل نقلیه به مدت یک تور نیم‌ساعته 16 دلار و به ازای یک تور یک‌ساعته 30 دلار خواهد بود. پس از خریداری بلیط هواپیما تایلند و بازدید از این پارک، مشاهده خواهید کرد که یک رستوران نیز در داخل پارک وجود دارد.

قصر تابستانی Phrarachanivet Mrigadayavan در سال 1922 برای پادشاه و خانواده سلطنتی او ساخته شده است. این قصر دیگر توسط افراد سلطنتی استفاده نشده و به همین خاطر بازدید از این قصر برای عموم آزاد می‌باشد. این قصر سلطنتی زیبا در فاصله 9 کیلومتری از چاآم و در جنوب جاده Petchakasem قرار گرفته است.

 قصر مذکور از گروه‌های متعددی از خانه‌های چوبی که توسط راهروهای تودرتو به هم متصل هستند، تشکیل یافته است. اطلاعات زیادی به زبان انگلیسی در مورد این قصر وجود ندارد، پس بهتر است پس از خریداری بلیط هواپیما تایلند و هنگام بازدید از این قصر، یک راهنمای سفر مسلط به زبان انگلیسی را استخدام کنید.

پارک جنگلی Khao Nang Phanturat بیشتر نواحی کوهستانی را که مشرف‌به چاآم هستند را در بر گرفته است. این پارک هزینه ورودی نداشته و در داخل آن و در مرکز بازدیدکنندگان نیز یک پارک کوچک دیگر وجود دارد. در نزدیکی مرکز بازدیدکنندگان یک مسیر پیاده‌روی وجود دارد که به سمت بالای تپه‌ها می‌رود.

در این ناحیه، صخره‌ها شکل‌های جالب‌توجهی به خود گرفته‌اند که از بین آن‌ها می‌توان به یک پنجره سنگی که برای گرفتن یک عکس رمانتیک مناسب است و یک غار اشاره کرد.

چه کارهایی می‌توان در چاآم انجام داد؟

معرفی چاآم تایلند
چاآم تایلند

جشنواره صید خرچنگ که هرساله در این چاآم برگزار می‌شود برای دوستداران غذای دریایی و همچنین آن دسته از افراد که بلیط هواپیما تایلند خریداری کرده‌اند جالب‌توجه خواهد بود. فوریه بهترین فصل برای صید خرچنگ آبی در چاآم بوده و علاقه‌مندان به چشیدن غذاهای دریایی برای شرکت در این جشنواره در چاآم دعوت می‌شوند. این جشنواره در ماه فوریه هرسال از یازدهم تا نوزدهم این ماه برگزار می‌شود.

چه چیزهایی می‌توان در چاآم خریداری کرد؟

معرفی چاآم تایلند
چاآم تایلند

 به‌غیر از غذای دریایی و سوغاتی چیز زیادی برای خرید در چاآم وجود ندارد. در چاآم هم افراد محلی و هم گردشگران، هر دو برای خریداری سوغاتی‌ها قیمت یکسانی را پرداخت خواهند کرد و سوغاتی‌هایی که در چاآم خریداری می‌کنید نسبت به مناطق ساحلی دیگر در تایلند ارزان‌تر خواهد بود. پس مطمئن باشید که خریداری بلیط هواپیما تایلند و خریداری سوغاتی از چاآم ارزشش را خواهد داشت.

پس از سفر به چاآم در کجا اقامت کنیم؟

معرفی چاآم تایلند
چاآم تایلند

هتل‌های بسیاری در ساحل چاآم و جاده منتهی به آن وجود دارند که هتل‌های لاکچری را می‌توان در ساحل شمالی آن یافت. بااین‌حال در این ناحیه تنها یک هتل وجود دارد که اتاق‌های دارای پنکه را با قیمت 8 تا 13 دلار به ازای هر شب تبلیغ می‌کند. ناحیه ساحل جنوبی نیز دارای هتل‌های فراوان در کنار خیابان و پشت جاده منتهی به آن می‌باشد که پس از خریداری بلیط هواپیما تایلند با توجه به بودجه و سلیقه خود در هرکدام از این هتل‌ها که خواستید می‌توانید اقامت کنید.

خانه مهمان چاآم (Cha- Am Guest House) در داخل یک خیابان در ساحل جنوبی قرار گرفته است. این خیابان دارای مغازه‌ها و کافه بارهای متعدد است. این هتل نسبت به خدماتی که ارائه می‌دهد دارای هزینه بالایی می‌باشد و یکی از فایده‌های اقامت در این هتل این است که تنها 100 متر با ساحل فاصله دارید.

اتاق‌های این هتل دارای سیستم تهویه هوا، تلویزیون، آب داغ و یخچال مخصوص نوشیدنی بوده اما دارای آسانسور، صابون یا لیوان نمی‌باشد. با پرداخت 7 دلار می‌توانید صبحانه را در این هتل نوش جان کنید و هزینه اتاق‌های این هتل به ازای هر شب اقامت 25 دلار خواهد بود.

هتل Talee در 100 متری جاده منتهی شونده به ساحل قرار داشته و هزینه هر شب اقامت در این هتل حدود 47 دلار می‌باشد. هزینه صبحانه در این هتل مجزا بوده و لازم به ذکر است که هتل مذکور دارای یک استخر نیز می‌باشد.

روی‌هم‌رفته می‌توان نتیجه گرفت که چاآم تایلند یکی از دیدنی‌ترین و زیباترین جاذبه‌های گردشگری برای آن دسته از افراد است که بلیط هواپیما تایلند خریداری کرده و مخصوصاً به ساحل و گذراندن وقت در کنار دریا علاقه دارند. پس اگر قصد دارید از چاآم نیز دیدار به عمل آورید، در انتخاب خود شک نکرده و با سفر به چاآم، آماده تجربه اوقاتی خوش در کنار خانواده و یا دوستان خود باشید.

برای خرید بلیط هواپیما تایلند و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید