چطور سفری ارزان داشته باشیم؟

عید نوروز، فصل سفر آمد! این تعطیلات یکی از بهترین زمان‌ها برای برنامه‌ریزی و به انجام رساندن یک سفر خانوادگی است به ویژه با توجه به تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها! کمی برنامه‌ریزی و آگاهی پیش از سفر بدون شک می‌تواند ما را آماده‌تر و سفر را برایمان لذت بخش‌تر کند، به ویژه اگر تصمیم گرفته‌ایم که چند مقصد متفاوت را در یک سفر ببینیم.

0
183
خرید بلیط هواپیمای ارزان
بلیط هواپیمای ارزان برای سفری بهینه
چطور سفری ارزان داشته باشیم؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 20Rating: 4.5چطور سفری ارزان داشته باشیم؟عید نوروز، فصل سفر آمد! این تعطیلات یکی از بهترین زمان‌ها برای برنامه‌ریزی و به انجام رساندن یک سفر خانوادگی است. خرید بلیط هواپیما ارزان و هزینه کمتر سفر

چطور سفری ارزان داشته باشیم؟

عید نوروز، فصل سفر آمد! این تعطیلات یکی از بهترین زمان‌ها برای برنامه‌ریزی و به انجام رساندن یک سفر خانوادگی است به ویژه با توجه به تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها! کمی برنامه‌ریزی و آگاهی پیش از سفر بدون شک می‌تواند ما را آماده‌تر و سفر را برایمان لذت بخش‌تر کند، به ویژه اگر تصمیم گرفته‌ایم که چند مقصد متفاوت را در یک سفر ببینیم. در ارتباط با سفر همیشه تصوراتی رایج وجود دارد یکی از آنها به طور مثال این است که سفر همیشه پر از هزینه است، یا سفر کردن به ویژه به یک مقصد توریستی، گران تمام خواهد شد.

اما این نقل قول‌ها چندان هم درست نیست، به عبارتی گرچه شاید سفر پر از هزینه‌های پیش‌بینی نشده باشد اما باکمی آمادگی و هماهنگی می‌توان سفر را خوب و ارزان کرد. به کار بردن این توصیه‌ها به معنای سخت کردن کار نیست، بلکه برای مدیریت بهتر است.

چطور به اروپا ارزان سفر کنیم ؟

ارزان‌ترین مقاصد سفر کجاست؟

هزینه سفر به منچستر چقدر است؟

انتخاب زمان درست سفر

1انتخاب درست بلیط هواپیما و زمان سفر

قیمت بلیط هواپیما بسته به ماه، روز و حتی ساعت ممکن است تغییر کند. بهترین روش این است که برای خرید بلیط هواپیما به مقصد مورد نظرتان از قبل کمی برنامه‌ریزی داشته و زودتر برای جستجو و سفارش بلیط خود اقدام کنید. در عین حال گزینه‌هایی هم وجود دارد مانند قیمت بلیط هواپیما در آخر هفته‌ها گران‌تر است، پس اگر بلیط خود را چه برای رفت و چه برگشت برای روزی مثل چهارشنبه یا دوشنبه تهیه کنید، در هزینه به طور قطع صرفه‌جویی کرده‌اید.

استفاده از سایت‌های فروش آنلاین مانند سفرستان به شما امکان مقایسه بهتر میان زمان‌ها و قیمت‌های بلیط داده و شما می‌توانید بهترین گزینه را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. همچنین با توجه به استفاده روزافزون گوشی‌های هوشمند بین افراد، استفاده از اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما گزینه بسیار مناسبی است که امکانات ویژه‌ای نسبت به سایت‌های فروش آنلاین به شما می‌دهد.

شلوغی فصل های سیزن

2در های سیزن (فصل داغ) سفر نکنیم!

پیش از آنکه سفرمان را قطعی کرده و بلیط هواپیما را تهیه کنیم، بهتر است کمی درباره‌ی فصول داغ گردشگری بخوانید و برنامه‌ی سفر خود را برای زمانی بچینید که مقصد مورد نظر در فصل پرگردشگر نباشد، این زمان برای هر مقصد در فصول گوناگون، متفاوت است.

استرالیا در کریسمس در فصل داغ خود به سر می‌برد و اسپانیا در تابستان پرگردشگرترین زمان خود را تجربه می‌کند؛ فصول داغ یعنی شلوغی بیشتر، قیمت‌‌‌های گران‌تر و هزینه‌ی بیشتر! شاید بگویید تابستان تنها فرصت سفر است و این فصل داغ (های سیزن) بسیاری از مناطق است! این گفته درست است اما در همین تابستان، در برخی هفته‌ها برخی مقاصد اروپایی در تعطیلات تابستانی خود به سر می‌برند، این اتفاق که سبب سفر ساکنین خود آن منطقه می‌شود، تاثیر قابل توجهی بر روی قیمت‌ها دارد، از این رو پیشنهاد می‌شود پیش از سفر درباره‌ی فصول داغ بیشتر بخوانید. برای اطلاع درباره‌ی چگونگی سفر ارزان به اروپا بخوانید.

پروازهای با توقف

3پرواز غیر مستقیم

پروازهای غیر مستقیم که با یک یا چند توقف صورت می‌پذیرد به طور معمول از پروازهای مستقیم ارزان‌تر است. همچنین اینکه فاصله میان دو پرواز چند ساعت است نیز گاه بر قیمت تاثیر می‌گذارد؛ استفاده از سایت‌های فروش آنلاین به شما امکان می‌دهد تا خود مانند یک کارمند آژانس هواپیمایی، تمام امکانات موجود را در این زمینه بررسی، و سپس بهترین بلیط هواپیما را تهیه کنید. در اپلیکیشن سفرستان با استفاده از فیلترها می‌توانید پروازهای بدون توقف، با یک توقف و بیشتر را انتخاب کنید.

اگر اختلاف میان دو پرواز شما به گونه‌ای است که مجبور به اقامت در کشور ترانزیت هستید، به طور حتم بلیط هواپیمای خود را از خطوطی تهیه کنید که در این شرایط به طور رایگان اتاق هتل در اختیارتان قرار می‌دهد.

اضافه بار

4اضافه بار نداشته باشید

حمل زیاد بار و اضافه بار یکی از هزینه‌هایی است که به راحتی می‌توانید از آن جلوگیری کنید! اگر مجبور به حمل بار زیاد هستید زمان خرید بلیط هواپیما دقت کنید و بلیطی را تهیه کنید که به شما اجازه‌ی حمل بار بیشتر می‌دهد همچنین دقت کنید که به شما اجازه حمل چند وسیله به کابین را بدهد، هرچه مجاز به حمل تعداد بیشتری ساک باشید بهتر است، چراکه می‌توانید وسایلتان را در ساک دستی و چمدانی که به بار می‌دهید، تقسیم کرده و از حجم بار بکاهید تا در حد مجاز باشد. برای احتیاط بیشتر، پیش از حرکت چمدانتان را در خانه وزن کنید.

یک نکته را به خاطر داشته باشید، اگر سفرتان تفریحی است، سبک سفر کنید، سخت نگیرید و بدانید این تفکر سبب آرامش شما و تضمین شادی سفر می‌شود.

اقامتگاه‌های مناسب

5در رابطه با اقامتگاه خود منعطف باشید

در هر کشور، انواع گوناگونی از اقامتگاه‌ها وجود دارد که بسته به شرایط خود می‌توانید آنها را انتخاب کنید. از ریزورت‌های بسیار لوکس تا مهمان‌پذیرها و خانه‌هایی که صاحبانشان هنگام سفر آن را برای اجاره در اختیار مسافران قرار می‌دهند. بهترین کار این است که تمامی گزینه‌ها را با توجه به شرایط خود بررسی کنید، اینکه هدفتان از سفر چیست، فرزند خردسال دارید یا خیر و …؛ مدت زمان سفر نیز در انتخاب موثر است، به طور مثال اگر برای برگشت بلیط هواپیما نگرفته‌اید یعنی قصد یک تعطیلات طولانی دارید، به صرفه‌تر است یک هتل آپارتمان رزرو کنید. سایت‌های آنلاین در این زمینه نیز به شما بهتر کمک می‌کند. این توصیه در رابطه با مقاصد توریستی گران مثل پاریس می‌تواند بسیار موثر و کارآمد باشد.

اپلیکیشن‌های هوشمند

6گوشی شما، بهترین راهنمای شماست

تکنولوژی‌ها آمده‌اند که زندگی را آسان‌تر و حتی سفرها را ارزان‌تر کنند! وقتی برای خود بلیط هواپیما را تهیه کردید، اپلیکیشن‌های کارآمد در مقصد مثل نقشه، برنامه‌ی حرکت وسایل نقلیه عمومی و … را تهیه کنید. به وسیله‌ی این برنامه به راحتی می‌توانید مکان‌های مورد نظرتان را پیدا کنید. همچنین توصیه و تجربه دیگر کاربران را بخوانید و بفهمید از کجاها خرید کنید و یا در کدام رستوران‌ها غذا بخورید تا ارزان‌تر شود. همچنین اطلاعات مکان‌های گردشگری را می‌توانید روی گوشی خود ریخته و از آنها استفاده کنید. اگر تا به حال با اپلیکیشن سفرستان آشنا نشده‌اید آن را دانلود کنید و از امکانات کامل آن مانند خرید بلیط هواپیما، امکان مقایسه قیمت و رزرو هتل خارجی استفاده نمایید.

غذای محلی بخورید

7مثل یک محلی غذا بخورید

یکی از هزینه‌های زیاد سفر، غذا خوردن در رستوران‌هاست، برخی رستوران‌ها توریستی هستند و به طور معمول باید هزینه‌ای بیش از حد معمول برای یک وعده غذا بپردازید؛ به این ترتیب بهتر است کمی به اطراف دقت کرده و ببینید افراد محلی به کجا می‌روند و شما نیز در همان رستوران‌ و غذاخوری‌های کوچک و کمتر شهره شده غذا بخورید، در چنین شرایطی شاید تنها با یک مشکل رو به رو شوید و آن عدم وجود منو به زبان انگلیسی باشد، این مشکل نیز با ریختن یک لغتنامه‌ی دو زبانه بر روی تلفن همراهتان قابل حل است.

یک نکته‌ی دیگر را هم به خاطر داشته باشید، نیازی نیست برای همه‌ی وعده‌های غذایی بیرون بروید، خرید خوراک‌های ساده از مغازه می‌تواند یک وعده‌ی سالم را برای شما تهیه کند، این کار هم برای جیبتان خوب است و هم برای سلامت جسمتان!

8حواستان به تبدیل ارز باشد

تبدیل ارز در مقاصد توریستی، گاه مسافران را متحمل ضرر می‌کند؛ اگر امکان استفاده از کارت‌های اعتباری را دارید، بررسی کنید که در مقصدتان قابل استفاده است یا خیر و در صورت امکان از آنها استفاده کنید. همچنین سعی کنید در مبدا و شهرتان پیش از سفر، ارزتان را تهیه کنید. یکی دیگر از توصیه‌های کاربردی انتخاب یک دفتر مناسب برای تبدیل ارز در مقصدتان است، بهتر است در طول روز به دفاتر اصلی‌تر مراجعه کنید، در مناطق پرگردشگر، گاه تبدیل ارز با اختلافی نامناسب برایتان تمام می‌شود؛ همچنین بهتر است مقدار پول بیشتری برای تبدیل ببرید.

این قانون طلایی را هم در ذهن داشته باشید، همه‌ی پولتان را یک جا قرار ندهید!

سفر بیش از هر فعالیت دیگر می‌تواند انرژی از دست رفته را به ما بازگردانده و روحیه‌ی ما را شاداب کند، با کمی برنامه‌ریزی و مدیریت، سفر به بیشتر مکان‌ها امکان‌پذیر است کافی است تصمیم بگیرید، پس هیچ فرصتی را برای خرید بلیط هواپیما و سفر از دست ندهید! برای مقایسه قیمت‌ها و انتخاب بلیط هواپیما و رزرو هتل به اپلیکیشن سفرستان سر بزنید!

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید