چمستان مازندران تکه‌ای از بهشت ایران

با پایان فصل بهار و البته تمام شدن فصل امتحانات کم‌کم فصل گرم تابستان شروع می‌شود. سفر کردن به شمال ایران و سیر و سیاحت در این منطقه از کشورمان در الویت برنامه هر خانواده‌ای قرار دارد. بنابراین می‌خواهیم یک تکه از بهشت ایران را برای شما معرفی نماییم. بله چمستان مازندران با طبیعت بکر که آرامش را به انسان هدیه خواهد داد.

0
477
بازدید از چمستان مازندران
چمستان مازندران
چمستان مازندران تکه‌ای از بهشت ایرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 22Rating: 4.5چمستان مازندران تکه‌ای از بهشت ایران و دیدنی های بی نظیر استان مازندران. چمستان مازندران دیدنی بسیار زیبا که در بخش مرکزی شهرستان نور قرار گرفته است و جاده‌ای نعلی شکل چمستان مازندران را به آمل و نور وصل می‌کند.

چمستان مازندران

ایران پر از زیبایی های وصف ناشدنیست که گردشگران زیادی را از سراسر دنیا با خرید بلیط هواپیما به سوی خود می کشاند. جای جای ایران از شمال تا جنوب گرفته و از غرب به شرق همراه با جاذبه های تاریخی و طبیعی زیادی است. اما شمال ایران دیدنی هایش تمامی ندارد. طبیعت بکر و زیبای شمال تمامی توجه ها را به سوی خود جلب می کند، به گونه ای که از سراسر ایران و حتی جهان مهمانان سرزده ای دارد. در این مقاله سفرستان قصد داریم بنابراین یک تکه از بهشت ایران را برای شما معرفی نماییم. بله چمستان مازندران با طبیعت بکر که آرامش را به انسان هدیه خواهد داد. چمستان مازندران در بخش مرکزی شهرستان نور قرار گرفته است و جاده‌ای نعلی شکل چمستان مازندران را به آمل و نور وصل می‌کند. اگر مبدأ را تهران فرض کنیم، باید از سمت جاده هراز به طرف آمل حرکت نمایید. قبل از رسیدن به آمل تقاطعی بنام هلومسر قرار دارد. از این تقاطع باید به سمت راست بپیچید. از هلومسر تا چمستان 30 دقیقه رانندگی کنید تا این منطقه فوق‌العاده جذاب را از نزدیک ببینید.

معرفی شهر چمستان

بازدید از چمستان مازندران
چمستان مازندران

چمستان مازندران شهری کوچک در شهرستان نور است که حدود 180 کیلومتر با تهران فاصله دارد. این شهر کوچک حدود 1547 کیلومتر مساحت دارد و با شهرستان نور، آمل، بلده و بخشی از کوه‌پایه‌های البرز همسایه است. چمستان مازندران به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد جاذبه‌های خاصی را در دل خود جای داده است. از جمله، روستا‌هایی در دل جنگل، آبشار‌ها و چشمه‌های جذاب همه در چمستان مازندران واقع شده‌اند. در ادامه سعی کردیم برخی از این شگفتی‌ها را برای شما معرفی نماییم.

دریاچه الیمالات

بازدید از چمستان مازندران
چمستان مازندران

از جاده چمستان حدود 3 کیلومتر که به سمت نور حرکت کردید. با ترکیب یک دریاچه با انبوه درختان و جنگل سر سبز روبرو خواهید شد. دریاچه الیمالات در واقع حاصل یک سد خاکی است که در دل جنگل بوجود آمده است. بعد از حدود ده دقیقه پیاده‌روی به سمت جنوبی روستای کارگرکلا دریاچه زیبای تفریحی سد الیمالات را مشاهده خواهید کرد. امکاناتی از جمله رستوران، قایق‌سواری و ماهگیری نیز برای لذت بردن هر چه بیشتر شما فراهم شده است.

✅ بازدید از مقاله بنادر شمال ایران

روستای ییلاقی لاویچ

بازدید از چمستان مازندران
چمستان مازندران

روستای ییلاقی لاویچ در 17 کیلومتری جنوب شهر چمستان مازندران قرار دارد. روستای بی‌نظیری که در دل دره‌ای جنگلی با چشمه آبگرم و طبیعتی چشم‌نواز در انتظار گردشگران است. چشمه آب گرم لاویچ خواص درمانی فراوانی دارد همچنین امکانات رفاهی برای اقامت مسافران فراهم است. بد نیست بدانید اکثر مردم محلی روستای لاویچ از طریق تولید عسل طبیعی امرار معاش می‌کنند.

تفریحگاه جنگلی کشپل چمستان

تفریحگاه جنگلی کشپل چمستان
تفریحگاه جنگلی کشپل

در فاصله 2 کیلومتر از مرکز شهر، جنگلی شگفت‌انگیز به بزرگی 7 هکتار که از شمال به شهرستان چمستان مازندران و نور و از جنوب به کوه‌های لاویچ ختم می‌شود. درختان درهم تنیده و گره‌خورده توسکا، انجیر و افرا زیبایی خاصی به این جنگل بخشیده است. مثل اینکه یک قسمت از بهشت در این پارک جنگلی قرار دارد تا شما یک پیک نیک عالی و به‌یادماندنی را تجربه کنید.

فیل سنگی لاویچ

بازدید از فیل سنگی لاویچ
فیل سنگی لاویچ

فیل سنگی لاویچ در مرکز روستای لاویچ قرار دارد. افسانه جالبی در مورد این فیل سنگی در میان مردم محلی لاویچ شنیده می‌شود. افسانه از این قرار است که روزی فیلی سیاه به روستای لاویچ حمله می‌کند و باعث آزار و اذیت مردم محلی می‌شود که امام حسن مجتبی (ع) که به این دیار سفر کرده بود با عصای خود اشاره به این فیل می‌کند و تبدیل به سنگ می‌‌شود.

بقعه آقا شاه بالو

در جاده جدید ساخته شده نور به چمستان مازندران بقعه آقا شاه بالو زاهد آملی مشاهده می‌شود. آقا شاه بالو در اواخر قرن 7 و اوایل قرن 8 هجری قمری زندگی می‌کرد. ایشان با استاد شیخ خلیفه مازندرانی چهره اصلی مقاومت نهضت سربداران خراسان در عهد مغول دوست و رفیق نزدیک بوده‌اند. مزار آقا شیخ بالو با بنای آجری و گنبدی مخروطی با تزئینات کاشی کاری یکی از مهمترین آثار مازندران بشمار می‌آید که در سال 1346 در آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

چمستان مازندران در شمال کشور قرار گرفته است. گردش و تفریح در طبیعت بکر و شگفت‌انگیز این ناحیه از کشور خالی از لطف نیست. با پیاده روی در جنگل‌های پردرخت چمستان مازندران یک جاذبه طبیعی را می‌توانید کشف کنید. پیشنهاد وسوسه‌انگیز ما برای سفر به این منطقه شمالی کشور ر از دست ندهید. در ادامه هم میتوانید با آلاشت مازندران آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید