چگونه برای بیش از 90 روز در اروپا اقامت بگیریم؟

اگر جزو افرادی هستید که سعی دارید تا در برابر محدودیت ۹۰ روز اقامت اروپا مقاومت کنید و به دنبال راهی باشید برای افزایش آن هستید، با ما همراه باشید. نگران نباشید این مشکلی است که هزاران مسافر هر ساله با آن مواجه می‌شوند. "چگونه می‌توانم برای بیش از 90 روز در اروپا اقامت داشته باشم؟" اگر تا امروز نمی‌دانستید که چطور این مسئله ممکن خواهد شد، پس حالا می‌توانید به راحتی به این موضوع پی ببرید.

0
141
درخواست ویزای شینگن و خرید بلیط هواپیما
ویزای شینگن
چگونه برای بیش از 90 روز در اروپا اقامت بگیریم؟Reviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Feb 5Rating: 4.0چگونه برای بیش از 90 روز در اروپا اقامت بگیریم؟ - خرید بلیط هواپیما و اخذ ویزای شینگنجزو افرادی هستید که سعی دارید تا در برابر محدودیت ۹۰ روز اقامت اروپا مقاومت کنید و به دنبال راه حل هستید. خرید بلیط هواپیما ویزای شینگن

اقامت بیش از 90 روز در اروپا

اگر جزو افرادی هستید که سعی دارید تا در برابر محدودیت ۹۰ روز اقامت اروپا مقاومت کنید و به دنبال راهی برای افزایش آن هستید، با ما همراه باشید. نگران نباشید این مشکلی است که هزاران مسافر هر ساله با آن مواجه می‌شوند. مراحل درخواست ویزای شینگن و خرید بلیط هواپیما به مقاصد اروپایی را با مشاوره و راهنمایی‌های ما ساده‌تر پشت‌سر بگذارید.

سوال اصلی این است که چگونه می‌توانم برای بیش از 90 روز در اروپا اقامت داشته باشم؟

اگر تا امروز نمی‌دانستید که چطور این مسئله ممکن خواهد شد، پس حالا می‌توانید به راحتی به این موضوع پی ببرید.

در ابتدا چند نکته را باید ذکر کنیم:

بسیار حائز اهمیت است که بدانید قوانین مختلفی برای گرفتن ویزا در سراسر قاره اروپا وجود دارد. وقتی که مردم در مورد “محدودیت 90 روزه” صحبت می‌کنند، درباره‌ی محدودیت‌های منطقه شینگن که سیاست این ویزا بر 26 کشور اروپایی حاکم است، نیز حرف می‌زنند. شینگن شامل همه کشورهای اتحادیه اروپا به جز ایرلند و انگلستان و چند کشور اروپایی غیر عضو در اتحادیه اروپا، است.

ویزای شینگن چیست؟

اخذ ویزای شینگن 90 روزه اروپا
ویزای شینگن 90 روزه اروپا

ویزای شینگن یک ویزای توریستی 90 روزه برای کشورهای منطقه‌ی شینگن است که عبارتند از:

آلمان ایتالیا ایسلند اسپانیا اسلوونی
اسلواکی استونی بلژیک پرتغال جمهوری چک
دانمارک سوئد سوئیس فنلاند فرانسه
لتونی لیتوانی  لیختن اشتاین لوکزامبورگ مالت
مجارستان نروژ هلند یونان لهستان
بلژیک

ویزای شینگن چگونه عمل می‌کند؟

کشورهای منطقه‌ی شینگن یک توافقنامه‌ی ویزا بدون مرز دارند که به ساکنان در سراسر منطقه اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به نشان دادن پاسپورت هر زمان که بخواهند می‌توانند از مرز عبور کنند. اساساً به نظر می‌رسد که آن‌ها یک کشور هستند و می‌توانید آزادانه و هر کجا که بخواهید، سفر کنید. (ساکنان انگلیس و ایرلند مجازند بدون محدودیت وارد شوند.)

شهروندان اکثر کشورها مجاز به ورود به منطقه شینگن بدون نیاز به دریافت ویزا هستند. برای ورود و خروج شما از اروپا، فقط گذرنامه‌تان مهر می‌خورد. شما مجازید که به هر کشوری که می‌خواهید وارد و یا از آن خارج شوید. مهم نیست که آن کشورها مشابه باشند.

اولین ورود شما در دوره 180 روز زمانی است که شمارش 90 روزه شما آغاز می‌شود.

برای مثال، اگر شما در ماه ژانویه به منطقه شینگن بروید و برای 60 روز در آنجا بمانید و سپس در ماه ژوئن برای مدت 10 روز دیگر دوباره برگردید، شمارش برای شما 70 روز از 180 روز حساب می‌شود. فقط روزهایی که در طول شمارش دوره در منطقه حضور دارید، محاسبه می‌شود. اگر در روز اول ژانویه و به مدت 90 روز مستقیم بمانید، مجبورید آنجا را ترک کنید و از لحاظ فنی نمی‌توانید تا 1 ژوئیه بازگردید. اگر چه، همه‌ی مسافران مجاز به چنین آزادی‌ نیستند. شهروندان از تعداد زیادی از کشورها نیاز به اقدام برای ویزای شینگن پیش از موعد مقرر دارند. شما باید فرم‌های کاغذی که برای ویزایتان صادر شده است قبل از پرواز در داخل و خارج، پر نمایید. (حتی پس از آن، هنوز ممکن است ویزا به شما داده نشود.)

هشدار: قانون برای شهروندان آسیایی و آفریقایی دارای پیچیدگی است.

شما می‌توانید قوانین خاص در مورد کشور خود را در وب سایت کمیسیون اروپا یا از کشوری که اولین نقطه ورودتان است، پیدا کنید. بنابراین با این گفته‌ها، چطور می‌توانید در اروپا (منطقه شینگن) اقامت طولانی‌تر بگیرید؟ اجازه دهید که این موضوع را برایتان تجزیه و تحلیل کنیم.

اخذ ویزای 90 روزه اروپا
ویزای 90 روزه اروپا

قسمت اول: ساده‌ترین راه‌حل برای سفر به داخل اروپا با این قوانین سخت ویزای شینگن؛ زیاد کار سختی نیست که به عنوان یک توریست، بیش از 90 روز در اروپا بمانید، فقط کافی است که کشورهایی را که به آن سفر می‌کنید، تغییر دهید. بریتانیا دارای قوانین خاص خود است که به شما اجازه می‌دهد تا به مدت 180 روز در یک سال تقویمی در آنجا بمانید. اکثر کشورهای غیر شینگن مانند اوکراین، مولداوی، کرواسی، ایرلند و برخی از کشورهای بالکان (کرواسی، آلبانی، مونته‌نگرو، اسلوونی، کوزوو، بوسنی و هرزگوین، رومانی، صربستان و مقدونیه و همچنین بخش‌هایی از ترکیه و یونان هم جزو مناطق بالکان به حساب می‌آیند.) به شما اجازه می دهند تا حداکثر 60 یا 90 روز اقامت داشته باشید. بنابراین تمام کاری که باید انجام دهید این است که 90 روز در منطقه شینگن گذر کنید، از انگلستان دیدن کنید، به بالکان برود، در اوکراین بمانید، در مولداوی خوش بگذرانید و از ایرلند لذت ببرید. اگر شما برنامه‌ی خود را بدرستی تنظیم کنید، به راحتی می‌توانید برای 90 روز از منطقه شینگن خارج شوید و سپس به آن منطقه بازگردید. بیایید یه مثال دیگه داشته باشیم:”من سه ماه را در بلغارستان، رومانی، اوکراین و انگلیس گذراندم و سپس برای برگزاری جشن اکتبرفست به آلمان برگشتم”پس اگر قصد سفر به این قاره را برای مدت طولانی دارید بدون این که پروسه‌های مختلف گرفتن ویزا را که در زیر شرح داده شده، طی کنید، سفرتان را با سفر به کشورهای غیر منطقه شینگن متفاوت کنید. مکان‌های زیاد دیگری برای دیدن وجود دارد درحالیکه باید ساعت‌ها برای گرفتن ویزای شینگن ساعت صبر کنید تا ۹۰ روزتان دوباره شروع شود.

اخذ ویزای 90 روزه اروپا
ویزای 90 روزه اروپا

اگر بخواهیم بیش از 90 روز دراروپا بمانیم ولی قصدمان سپری کردن اکثر این دوره در منطقه شینگن باشد، راه چاره چیست؟ اگر بخواهیم کل 6 ماه اقامت خود را در منطقه شینگن بمانیم شرایط چطور خواهد بود؟ اگر قصدمان زندگی و کار کردن در اروپا باشد چه راه حلی پیشنهاد می‌شود؟

منطقه شینگن شامل 26 کشور است و مسافرت به همه ی آنها در 90 روز کار سختی خواهد بود که متوسط 3 یا 4 روز در هر کشور را برای شما رقم خواهد زد.

اما اگر شما قصد دارید که زمانی بیش از 90 روز برای مسافرت، زندگی کردن، یادگیری زبان و یا حتی عاشق شدن اختصاص دهید، گزینه مسافرت که درموردش صحبت کردیم کارساز نخواهد بود و شما به راه حل دیگری نیاز دارید. خوشبختانه راه‌هایی برای این کار وجود دارد ولی تعداد آن‌ها بسیار اندک است.

اقامت بیش از 90 روز در منطقه شینگن آسان نیست

ویزای شینگن شما به همین راحتی تمدید نمی‌شود، برای این کار بهتر است اول باهم نگاهی به قوانین بیاندازیم:

قانون ویزای شینگن بیان می‌کند که شما نمی‌توانید بیش از 90 روز در این منطقه بمانید و اگر شما این قانون را زیرپا بگذارید، در معرض جریمه و دیپورت شدن (اخراج شدن از کشور حوزه شینگن) قرار خواهید گرفت. البته اجرا کردن این قانون در یک کشور با کشور دیگر در حوزه شینگن ممکن است تفاوت‌های زیادی داشته باشد. در برخی از کشورها اگر شما چند روز یا یک هفته اقامت اضافه داشته باشید، احتمالا مشکلی پیش نخواهد آمد. اما اگر تخلف شما بیش‌تر از یک هفته شود، احتمال اینکه با مشکل مواجه شوید بسیار زیاد است.

درخواست اقامت بیش از 90 روز در منطقه شینگن
اقامت بیش از 90 روز در منطقه شینگن

همچنانکه بعضی از کشورها با کسانی که اقامت اضافه داشته باشند به سختی برخورد نمی‌کنند و ترجیع می‌دهند که وقت خود رو در این زمینه تلف نکنند، کشورهایی همچون آلمان، هلند، لهستان، سوئیس و اسکاندیناوی اهمیت زیادی به زمان ورود و خروج می‌دهند. اگر بیش از یک هفته از تمام شدن وقت اقامت شما در این کشورها بگذرد، احتمال خیلی زیاد با شما برخورد خواهد شد.

برای مثال دو استرالیایی که یکی از اعضای گروه سفرستان با آنها آشنایی دارد به خاطر دو هفته اقامت اضافه در سوئیس بازداشت شده بودند. خوشبختانه به آن‌ها اجازه خروج دادند ولی یک هشدار جدی داده شد. این وقفه همچنین باعث شد که پرواز خود را از دست بدهند و مجبور شدند که بلیط‌های جدید خریداری کنند.

این تجربه مسافران را جدی بگیرید چون ممکن است در بعضی مواقع اجازه تمدید ویزای شینگن به شما داده نشود.

شخص دیگری هم که 6 ماه اقامت اضافه داشت و سعی کرد که از آمستردام خارج شود و الان در پاسپورت خود مهر اقامت غیرقانونی را دارد. برای ورود دوباره به اروپا مجبور به درخواست مجدد ویزای شینگن شد و باید منتظر تایید آن باشد. ایشون اینطور نقل میکنند که:

من این کار را انجام دادم که بیشتر از وقت ویزای شینگن خود در هلند بمانم و موقع خروج از کشور گیر افتادم. به خاطر این اتفاق آن‌ها در پاسپورت من با دست یه نوع نشان کشیدند تا اقامت اضافه من را یادآور شوند. همچنین به من گفتند که اگر قصد ورود دوباره به اروپا را دارم باید با اداره مهاجرت ارتباط برقرار کنم و ببینم آیا میتوانم دوباره به منطقه شینگن مسافرت کنم یا خیر.

من به عنوان نویسنده این وبلاگ در مورد اقامت بیش از 90 روز در اروپا به شما توصیه می‌کنم که به مدت زمان مقرر شده در ویزای شینگن خود دقت کنید و هرگز بیشتر از آن در اروپا نمانید تا مشکلات و دردسرهای بعدی آن شامل شما نگردد.

با این حال اگر قصد خروج از کشورهای اروپای جنوبی چون یونان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا را دارید، تازمانی که خیلی زیاد اقامت اضافه نکرده باشید و همچنین با افسر مهاجرت که اگر از شانس شما حال خوبی داشته باشند مشکلی برای خروج از این کشورها نخواهید داشت. یکی از وبلاگ نویسان که جهان‌گرد هم هست اینگونه نقل می‌کند:

موقعی که من قصد خروج از یونان را داشتم، هیچکس حتی به پاسپورت من نگاه هم نکرد! من حتی شخصی را هم میشناسم که وقتی به فرانسه مهاجرت کرد حتی مهر ورود هم در پاسپورت او نزدند. اسپانیا نیز به دلیل اهمیت ندادن به این مسائل شناخته شده است و آمریکایی هایی که چندین ماه اقامت اضافه در این کشور را دارند اینطور یاد میکنند که اسپانیا راحت ترین کشور برای خارج شدن است.

با این حال اقامت اضافه کار عاقلانه‌ای نیست، مخصوصا برای شهروندان ایرانی. ممکن است درهر جایی که باشید چند روز یا یک هفته اقامت اضافه برایتان مشکل ساز نشود اما ریسک بالایی دارد که ارزش امتحان کردن ندارد.

آیا امکان تمدید ویزای شینگن وجود دارد؟

امکان تمدید ویزای شینگن
تمدید ویزای شینگن

در انجمن سایت Lonely Planet پر از پست‌های مختلف در مورد ویزای شینگن است و جای خوبی برای پاسخ دادن به این سوال است. مثلا شخصی پستی نوشته بود که: این موضوع (تمدید ویزای شینگن توریستی) سال‌هاست که در اینجا مورد بحث قرار می‌گیرد و اگر تاکنون کسی راهی برای تمدید آن پیدا نکرده است، و اگر راهی وجود داشت ما تا الان متوجه آن شده بودیم.

خوب آن فرد راست می‌گوید، شما نمی‌توانید ویزای شینگن توریستی خود را تمدید کنید. متأسفانه فقط یکبار و نه بیشتر.

یک توریست برای ماندن بیش از 90 روز در اروپا چه کاری می‌تواند انجام دهد؟

1- ویزای کار و تعطیلات بگیرید

درخواست ویزای کار و تعطیلات
ویزای کار و تعطیلات

با این روش شما می‌توانید اقامت خود را به صورت قانونی افزایش دهید. این کار بهترین روش برای افزایش اقامت در اروپا می‌باشد و گرفتن ویزای کاری بسیار آسان‌تر است، حتی اگر قصد کارکردن ندارید. شهروندان کشورهای استرالیا، کانادا، نیوزلند و گاهی اوقات کره‌جنوبی و ژاپن واجد شرایط برای درخواست دادن ویزای 2 ساله کار و تعطیلات از اکثر کشورهای منطقه شینگن می‌باشند. متقاضیان برای گرفتن این ویزا باید از کشور مشخص درخواست خود را بدهند و از لحاظ سنی نیز بیش از 30 سال نباشند، گرچه کانادایی‌هایی که در سوئیس کار می‌کنند، شرایط سنی برای درخواست برای این نوع ویزا را تا 35 سال دارند.

به علاوه، این رو هم بدانید که شما می‌توانید بیش از یک ویزای کار و تعطیلات بگیرید. یکی از مخاطبان استرالیایی در Lonely Planet اینگونه گفته که ویزای کار و تعطیلات خود را برای کار در کشور هلند گرفته بود و بعد از آن موفق به گرفتن ویزای کاری دیگر از کشور نروژ شده بود که به او این اجازه را می داد 2 سال دیگر هم در اروپا بماند. او و نامزدش در هلند در ضمینه‌های مختلفی مشغول به کار بودند ولی اکثرا از ویزای خود برای مسافرت در قاره اروپا استفاده می‌کردند. این را هم باید یادآور شوم که اگر قصد کار کردن دارید، ویزاهای کار و تعطیلات فقط در کشوری که آن را اخذ نموده اید برای کار کردن قابل استفاده می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین درخواست دادن برای اخذ ویزا کار و تعطیلات میتوانید به سفارت کشوری که قصد کار کردن در آن را دارید مراجعه کنید. و همچنین می‌توانید با کارشناسان سفرستان تماس حاصل کنید تا در این زمینه شما را یاری کنند.

2- یک ویزای طولانی مدت بگیرید و در اروپا اقامت کنید!

درخواست ویزای طولانی مدت اروپا
ویزای طولانی مدت اروپا

متاسفانه اکثر کشورها برای گردشگران ویزای بلند مدت صادر نمی‌کنند. در پیگیری‌های گوناگون برای ویزای بلند مدت سوئد، دریافتیم که امکان صدور ویزای بلند مدت برای همه توریست‌ها در منطقه شینگن وجود ندارد. شینگن فقط در ویزاهایی با کلاس‌های DوC (حروف با توجه به کشورها تغییر می‌کند) که نیمه دائمی هستند و اجازه سکونت تا یکسال را دارند صادر می‌کند؛ اما صدور ویزای خاص و یا الزامات مریوط به آن از کشور به کشور دیگر در حوزه شینگن متفاوت است.

بعضی کشورها سخت‌گیر هستند، بعضی آسان‌تر بررسی می‌کنند و بعضی دیگر تقریبا اخذ ویزا را برای شما غیر ممکن می‌کنند؛ با وجود اینکه در محدوده پیمانی یکسانی قراردارند. (ما هم علت مغایرت را متوجه نمی‌شویم، در یک محدوده، ولی قوانین متفاوت منطقی نیست. به نظر می‌رسد چون همه آن‌ها قوانین یکسانی دارند، باید شرایط اخذ ویزای یکسانی هم داشته باشند؛ اما در واقعیت اینطور نیست.)

صدور ویزای بلند مدت

در این بین کشورهای کمی هستند که پیشنهاد صدور ویزای بلند مدت را می‌دهند و ویزا گرفتن از آن‌ها خیلی سخت نیست. در این قسمت از مقاله چند مورد از این کشورها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ویزای فرانسه

درخواست ویزای فرانسه
ویزای فرانسه

فرانسه برای یک دوره تا یکسال به گردشگران ویزای بلند مدت اعطا می‌کند. مراحل اداری تقریبا یک ماه طول می‌کشد. بسته به سفارت فرانسه ویزای گردشگری یا ویزای کلاس D را به شما می‌دهد و این معنی است که شما می‌توانید بیشتر از ۳ ماه اقامت داشته باشید.

دارندگان ویزای بلند مدت بستگی به هدف اقامت و مدت اعتبار ویزا اجازه پیدا خواهند کرد که تا 12 ماه در فرانسه بمانند.

برای گرفتن این ویزا، شما باید یک قرار ملاقات با نزدیکترین کنسولگری فرانسه تنظیم کنید، دقت کنید که نمی‌توانید بدون وقت قبلی بروید، حتما باید قرار ملاقات داشته باشید. که اینکار را به صورت آنلاین هم می‌توانید انجام دهید.

در این ملاقات این مدارک را همراه داشته باشید:

یک فرم درخواست که کاملا پر و امضا شده
یک عکس که به فرم چسبانده شده
اصل پاسپورت، که باید کمتر از 10 سال قبل صادر شده باشد؛ اعتبار تا 3 ماه از بازگشت و حداقل 2 ورق خالی داشته باشد.
یک تعهد نامه رسمی از دفتر اسناد رسمی که تعهد دهد شما اقدام به کار نخواهید کرد
یک نامه از محل کار و درآمد فعلی
مدرک اثبات درآمد و حقوق (اظهارنامه بانک یا نمونه سرمایه گذاری ها)
مدرک اثبات بیمه درمانی که شامل بیمه خارج باشد.
مدرک اثبات دارا بودن محل اقامت در فرانسه (می‌توانید از آدرس یک دوست استفاده کنید اگر فاقد آن هستید، مکانی را اجاره کنید “جایی که بتوانید اجاره را بعدا پرداخت کنید” این کارها برای ارائه در مصاحبه انجام می‌شود که البته کمی مبهم است.)

توجه:شما نمی‌توانید برای ویزای فرانسه بیش از 3 ماه قبل تاریخ رسیدنتان اقدام کنید؛ همچنین می‌توانید برای اطلاعات بیشتر از وب سایت کنسولگری فرانسه بازدید کنید.

ویزای سوئد

درخواست ویزای سوئد
ویزای سوئد

سوئد هم همچنین ویزای بلند مدت تا سقف یکسال را برای توریست‌ها ارائه می‌دهد؛ روند کار آسان اما بسیار طولانی است، شاید نزدیک به 8 ماه! بنابراین دقت کنید که یک کار لحظه آخری نیست.

شما دو کپی از مدارک زیر برای درخواست ویزا احتیاج دارید:

اجازه اقامت برای فرم درخواست گردشگری
محضری کردن کپی ازصفحات پاسپورت که هویت شما واعتبار پاسپورت شما را نشان می دهد.
کپی از تمامی ویزاها/تمبرهایی که دارید
یک صورتحساب بانکی که بیانگر استطاعت مالی شما برای طول مدت اقامت است
یک بلیط هواپیما سوئد به مقصد بازگشت
یک نامه از شرکت بیمه شما که اظهار کند که شما در خارج از کشور نیز تحت پوشش هستید
درخواست نامه (بدون نیاز به قرار ملاقات) به خود شما در ساعات اداری تحویل می‌شود و یا به کنسولگری سوئد ایمیل می‌شود.

بعد از دریافت مدارک، شما لازم است با یکی از مامورین مهاجرتی مصاحبه‌ای انجام دهید. بیشتر افرادی که برای این ویزا اقدام می‌کنند فامیل و اقوامی در سوئد دارند؛ اگر شما ندارید، باید دلایل واضحی برای این که چرا قصد بیشتر ماندن و اثبات کافی برای اینکه می‌توانید خود را پشتیبانی کنید، داشته باشید.

اگر شما در خاک سوئد اقدام می‌کنید لازم است که در فرم درخواستتان یک آدرس محلی را وارد کنید و شخص صاحبخانه باید در زمان مصاحبه شما را همراهی کند.

ویزای ایتالیا

درخواست ویزای ایتالیا
ویزای ایتالیا

همانند بقیه کشورها در صورت اثبات تمکن مالی و قول کار نکردن ایتالیا نیز به شما اجازه ورود خواهد داد.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای ایتالیا

یک فرم درخواست ویزای بلند مدت که پر وامضا شده باشد وکه باید شخصا تحویل دهید
یک عکس پاسپورتی
پاسپورت، که باید 3 ماه بیشتر از مدت زمان برنامه‌ریزی شده برای اقامت در ایتالیا اعتبار داشته باشد؛ پاسپورت در طی مراحل صدور ویزا نگه داشته خواهد شد.
مدارک و جزئیات درآمدی که ضمانت می‌کند شما دارای ثبات مالی هستید
مدارک مالی که می‌توانید از بانک دریافت کنید که مقدار پول داخل حساب و وضعیت حسابتان را نشان می‌دهد
اثبات محل سکونت در ایتالیا یکنامه که دلیل اقامت شما در ایتالیا را مشخص کند، مدت اقامتتان و محل اقامتتان
ویزا صرفا فقط برای کسانی که قصد سفر به ایتالیا و نه کار کردن در آنجا را دارند صادر میشود.

البته کشورهای یونان، اسپانیا و پرتغال نیز ویزای بلند مدت صادر می‌کنند، اما برای افراد بازنشسته یا کسانی که قصد کار در کشور را دارند و یا دارایی زیادی دارند.

نکته‌های اضافی که در مورد ویزای اروپا بدانید

قوانین یکسان و جهانی نیستند. در بعضی موارد (بسته به اینکه شما شهروند کدام کشورید) ممکن است مدارک بیشتری احتیاج باشد. برای مشخص شدن این موضوع؛ شما باید از سفارت محلی خودتان پیگیری کنید، اما هیچ محدودیتی برای اقدام این ویزاها از شهر خودتان وجود ندارد.

تمامی این ویزاها خواستار این هستند که شما ثابت کنید دارای درآمد هستید، یا پس‌انداز بالایی دارید ویا هر دو؛ این موضوع برای اثبات این است که شما احتیاجی به کار کردن در آن کشور را ندارید.

آن‌ها می‌خواهند مطمئن شوند که این ویزاها مثل یک راه احتمالی جایگزین برای بعضی از افراد نباشد که به واسطه آن وارد اروپا شده و کار پیدا کنند و در نهایت با زرنگی‌هایی بتوانند اقامت دائم بگیرند.

هنوز مبلغ قطعی اعلام نشده اما اگر درهنگام درخواست حسابتان کمتر از 25000$ دلار امریکا است، اصلا درخواست ندهید. این که به طور قطعی بگوییم چه مقدار پول لازم است کار دشواری است، چون سفارت‌ها چیزی را مشخص نکرده‌اند.

به نظر بیشتر به اختیارات مامور مهاجرت بستگی دارد اما هرچه پول بیشتری ارائه دهید، بهتر است.

برای شهروندانی که از کشورهای درحال توسعه اقدام می‌کنند، این رقم ممکن است بیشتر باشد و حتما لازم است که کسی شما را تایید کند.

به دلیل سیاست‌های مرز باز اروپا، شما باید از کشور صادرکننده ویزا وارد و خارج شوید اما در طی مدت اعتبار ویزای خود می‌توانید هر جای اروپا باشید. به محض اینکه یکی از کشورها برای شما ویزای کوتاه مدت صادر کند، شما یک مقیم هستید و اجازه دسترسی به هرجایی در اروپا را دارید.

در مورد کسانی که پاسپورت آمریکا دارند

بین آمریکا و فرانسه توافق دوطرفه‌ای است که اجازه می‌دهد شهروندان آمریکا 90 روز بیشتر از مدت ویزای شینگن خود و بدون گرفتن ویزای جدید در فرانسه بمانند.

درخواست ویزای دانمارک و خرید بلیط هواپیما
ویزای دانمارک

دانمارک و لهستان نیز با آمریکا توافق‌های دو طرفه دارند که به شهروندان آمریکا اجازه اقامت خارج از محدوده ویزای شنگن برای 90 روز در هر کشور به طورجداگانه را می‌دهد. قوانین دانمارک مثل فرانسه اجرا می‌شود شما باید مستقیما از یک کشور شینگن دیگر وارد دانمارک شوید، بعد از اقامتتان در دانمارک نمی‌توانید بین بقیه کشورهای شینگن جابه‌جا شوید تا به آمریکا برگردید شما باید مستقیما به یک کشور(غیر عضو اتحادیه شنگن) بیرون محدوده شینگن سفر کنید.

قانون 90 روز اضافه ماندن کشور دانمارک برای شهروندان کشورهای استرالیا، کانادا، شیلی، اسرائیل، ژاپن، مالزی، نیوزیلند، سنگاپور، کره جنوبی و آمریکا معتبر است.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی ارزان اروپا بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید