8 راه مهم که چگونه در سفر باانگیزه باشیم

همیشه افراد با انگیزه می‌توانند به آنچه در ذهن خود پرورش می‌دهند، دست یابند. اما چگونه یک فرد می‌تواند در شرایط متفاوت با انگیزه باقی بماند؟ انگیزه، منبعی نامحدود نیست، بلکه مثل یک باتری است که باید مدام شارژ شود. در حالی که ایده سفر همیشه الهام‌بخش است، گاهی اوقات زندگی راه خودش را طی می‌کند و در آن هنگام، چشمان شما دیگر به دنبال کشفیات نیست.

0
84
چگونه در سفر انگیزه خود را بالا ببریم
در سفر انگیزه خود را بالا ببریم
8 راه مهم که چگونه در سفر باانگیزه باشیمReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 4Rating: 3.5معرفی 8 مورد مهم برای بالا بردن انگیزه در سفر - خرید بلیط هواپیما از سفرستانهمیشه افراد با انگیزه می‌توانند به آنچه در ذهن خود پرورش می‌دهند، دست یابند. اما چگونه یک فرد می‌تواند در شرایط متفاوت با انگیزه باقی بماند؟ انگیزه، منبعی نامحدود نیست، بلکه مثل یک باتری است که باید مدام شارژ شود. در حالی که ایده سفر همیشه الهام‌بخش است، گاهی اوقات زندگی راه خودش را طی می‌کند و در آن هنگام، چشمان شما دیگر به دنبال کشفیات نیست.

چگونه در سفر باانگیزه باشیم

همیشه افراد با انگیزه می‌توانند به آنچه در ذهن خود پرورش می‌دهند، دست یابند. اما چگونه یک فرد می‌تواند در شرایط متفاوت با انگیزه باقی بماند؟

انگیزه، منبعی نامحدود نیست، بلکه مثل یک باتری است که باید مدام شارژ شود. در حالی که ایده سفر همیشه الهام‌بخش است، گاهی اوقات زندگی راه خودش را طی می‌کند و در آن هنگام، چشمان شما دیگر به دنبال کشفیات نیست.

گاهی حتی سفر هم می‌تواند خسته‌کننده باشد. هنگامی که برای مسافرت برنامه‌ریزی می‌کنید، در مورد ساعت‌های طولانی خسته‌کننده در اتوبوس و تأخیرهای آزار دهنده فرودگاه‌ها فکر نمی‌کنید، جدا شدن از تور، وجود کلاه‌برداران و تمام چیزهای دیگر که انرژی و شادی را از تجربه شما می‌گیرند.

چگونه در سفر انگیزه خود را بالا ببریم
در سفر انگیزه خود را بالا ببریم

در نهایت، باید توقف کنید و باتری خود را دوباره شارژ کنید. یکجا بمانید، فیلم‌های نت فلیکس ببینید و آرام باشید.

باید بتوانید روش‌های مؤثری برای با انگیزه ماندن، پیدا کنید. در این مطلب قصد داریم، هشت مورد راهنمایی در مورد چگونگی با انگیزه بودن در سفر را ارائه دهیم. پس چه در حال برنامه‌ریزی برای سفر هستید و چه هم اکنون در مسیر سفر، با ادامه مطلب همراه باشید:

مسئولیت پذیر باشید

1مسئولیت پذیر باشید

بهترین کاری که برای متمرکز بودن می‌توانید انجام دهید این است که مسئولیت پذیر باشید زیرا به شما کمک می‌کنند دقیقا بر روی هدف خود متمرکز شوید. مسئولیت پذیری، کار را تضمین می‌کند و حتی زمانی که کمبود انرژی داشته باشید، شما را مجبور به ادامه پیروی می‌کند، در غیر این صورت، پیشرفتی نخواهید داشت.

به مکان‌های تحقیقاتی بروید

2به مکان‌های تحقیقاتی بروید

در مورد مکان‌هایی که می‌خواهید ببینید، تحقیق کنید تا در نهایت به آنجا برسید. این کار ممکن است مورد رضایتتان نباشد اما با زنده نگه داشتن یاد و خاطره سفر در ذهنتان، همواره برای سفرهای بعدی هیجان بیشتری به وجود می‌آورد. هرچه در مورد مکان‌های مختلف اطلاعات بیشتری کسب کنید، بیشتر فکر می‌کنید که مکان‌های زیادی برای دیدن وجود دارد و وقتی برای هدر دادن وجود ندارد!

به خود زمان اختصاص دهید

3زمان اختصاص دهید

به نظر می‌آید که همیشه در برنامه‌ریزی سفر موضوعاتی به وجود می‌آیند که خوشایند نیستند. در بسیاری مواقع همین‌طور است، شاید تصمیم گرفته‌اید امروز برنامه‌ریزی کنید و به سفر بروید اما فراموش کرده‌اید که باید برخی لباس‌هایتان را بشویید. راه‌حل چیست؟ یک روز و زمان را انتخاب کنید که معمولاً (به عنوان مثال، در فیس بوک) مشغول نیستید و این زمان را برای برنامه‌ریزی در مورد سفر خود اختصاص دهید. آن را به عنوان بخشی ثابت در برنامه خود قرار دهید و عادتی ایجاد کنید؛ در این صورت، دیگر احساس نمی‌کنید که این کار اضافه است و باید انجامش دهید، بلکه تبدیل به چیزی می‌شود که هر روز به صورت خودکار انجام می‌دهید.

هر روز 30 دقیقه وقت برای تمرکز بر روی سفر یا برنامه‌ریزی سفر خود بگذارید و آن را بخشی از کار روزمره خود قرار دهید.

وبلاگ های سفر را مطالعه کنید

4در وبلاگ‌ها در مورد سفر مطالعه کنید

مطالعه ماجراهای مسافران دیگر می‌تواند به شما نشان دهد که سفر کردن، راحت‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کردید، مشاوره و راهنمایی در مورد سفر به شما اطلاعاتی در مورد مکان‌هایی که هرگز حتی اسم آن‌ها را نیز نشنیده‌اید، می‌دهد.

کتاب‌های مسافرتی بخوانید

5کتاب‌های مسافرتی بخوانید

من در ماچو پیچو با “مارک آدامز” توانستم راه درستی را طی کنم. پس از خواندن ماجراجویی رزمی او در پرو، بسیار مشتاق بودم به پرو سفر کنم که قبلاً راهنمای سفر به این کشور را درخواست داده بودم. پرو! پرو! پرو! اگرچه خواندن وبلاگ‌های سفر عالی است، کتاب‌های مسافرتی حتی از آن نیز بهتر هستند زیرا آن‌ها یک برش عمیق در مقصد ایجاد کرده و آن را به طور مفصل شرح می‌دهند. در حالی که یک پست کوتاه وبلاگ نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

مطمئن باشید کتاب‌هایی که درباره مقصد موردنظرتان می‌خوانید درک عمیق‌تری از مکان موردنظر به شما منتقل خواهد نمود. اگر گذشته مکانی را درک نکنید، نمی‌توانید درک درستی از مکان فعلی‌اش نیز داشته باشید.

یک‌زبان یاد بگیرید

6یک‌زبان یاد بگیرید

به کلاس بروید و زبانی را که ممکن است در طول سفر استفاده کنید انتخاب کنید. در ابتدا هنگامی که شروع به یادگیری زبان می‌کنید، از هدر دادن وقت خود برای یادگیری مهارت جدید، نفرت دارید. ولی در نهایت با رفتن به‌جایی که مردمانش به این زبان صحبت می‌کنند و شما می‌توانید از توانایی‌تان استفاده نمایید، رضایتتان را در پی خواهد داشت.

استراحت کنید

7استراحت کنید

اگر مدت‌هاست در مسیر یکنواختی زندگی کرده‌اید، احتمالاً کمی خسته‌اید. سفر همیشه خوب و لذت‌بخش نیست، بودن در یک مسیر برای مدت‌زمان زیاد، می‌تواند منجر به فرسودگی شود. این، انگیزه شما را متوقف می‌کند و حتی ممکن است باعث شود شما در مورد برگشت به خانه فکر کنید. من یک‌بار این کار را انجام دادم (در اولین سفرم احساس فرسودگی کردم و خیلی زود به خانه بازگشتم) سپس به خانه رفتم، به چهره‌ام نگاه کردم و با خود گفتم: چه فکر می‌کردم و چه شد! درس‌هایی آموختم و متوجه شدم راه بسیار بهتری برای شکستن این طلسم وجود دارد و آن، استراحت است. به جای رفتن به مقصد بعدی، تا زمانی که نیاز دارید، در همان‌جا اقامت داشته باشید. هر کاری که باعث می‌شود آرامش خاطر داشته باشید مثل تماشای تلویزیون، ساختن وبلاگ یا هر روز نشستن در کنار ساحل، را انجام دهید.

به دیدار مسافران دیگر بروید

8به دیدار مسافران دیگر بروید

گاهی اوقات اگر افراد نزدیکتان از تمایل شما برای سفر حمایت نکنند، ممکن است دشوار باشد که انگیزه خود را حفظ کنید. از طریق انجمن‌های مسافرتی یا گروه مسافرت فیس بوک، تمامی افرادی که تشویقتان می‌کنند، را خواهید یافت.

مطمعنا با انگیزه‌های فراوانی رو به رو می‌شوید و برای یک سفر، به شدت هیجان زده می‌شوید. چراکه ممکن است با تنهایی، ذهن شما به چیز دیگری فکر کند یا چالش برنامه‌ریزی، برخی از انگیزه‌های شما را از بین برده و بعد از مدتی خالی از انگیزه‌ شوید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید