چگونه در طبیعت آتش روشن کنیم؟

در یونان باستان، آتش را یکی از چهار عنصر اصلی سازنده جهان می‌‌دانستند. عنصری که جزو مهم‌ترین نیازهای ما برای گرم ماندن، برای پختن غذا و در کل برای زنده ماندن است. اما همین آتش، اگر به شیوه درستی برافروخته نشود، به خطرناک‌ترین عنصر جهان تبدیل شده و همه چیز را ویران می‌‌کند. چنین مساله‌ای وقتی آسیبش بیشتر می‌‌شود که با خرید بلیط هواپیما و سفر به مکان خاصی بخواهیم در دل طبیعت آتش بیافروزیم.

0
60
چگونه در طبیعت آتش روشن کنیم
آتش روشن کردن در طبیعت
چگونه در طبیعت آتش روشن کنیم؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 18Rating: 3.5چگونه در طبیعت آتش روشن کنیم؟ - خرید بلیط هواپیما ارزان از اپلیکیشن سفرستاندر یونان باستان، آتش را یکی از چهار عنصر اصلی سازنده جهان می‌‌دانستند. عنصری که جزو مهم‌ترین نیازهای ما برای گرم ماندن، برای پختن غذا و در کل برای زنده ماندن است. اما همین آتش، اگر به شیوه درستی برافروخته نشود، به خطرناک‌ترین عنصر جهان تبدیل شده و همه چیز را ویران می‌‌کند.

نحوه روشن کردن آتش در طبیعت

در یونان باستان، آتش را یکی از چهار عنصر اصلی سازنده جهان می‌‌دانستند. عنصری که جزو مهم‌ترین نیازهای ما برای گرم ماندن، برای پختن غذا و در کل برای زنده ماندن است. اما همین آتش، اگر به شیوه درستی برافروخته نشود، به خطرناک‌ترین عنصر جهان تبدیل شده و همه چیز را ویران می‌‌کند. چنین مساله‌ای وقتی آسیبش بیشتر می‌‌شود که با خرید بلیط هواپیما و سفر به مکان خاصی بخواهیم در دل طبیعت آتش بیافروزیم. پس باید کاملا با چگونگی درست کردن آتش در طبیعت آشنا باشیم. یعنی هنگام خرید بلیط هواپیما و آماده شدن برای کمپ‌زنی در مکانی خاص، باید تمهیدات لازم هم برای بر افروختن آتش و هم برای جلوگیری از آسیب زدن به طبیعت را بیاندیشیم. مطلب زیر را حتما بخوانید و با ابعاد مختلف این قضیه بهتر آشنا شوید تا اگر روزی بلیط هواپیما خریدید و در طول سفر نیاز به بر افروختن آتش داشتید، این کار را به بهترین شکل انجام دهید.

جمع کردن هیزم و مواد آتش‌افروز

چگونه در طبیعت هیزم جمع کنیم
هیزم جمع کردن در طبیعت

اولین کار برای آتش‌افروزی در دل طبیعت، جمع کردن وسایل لازم برای این کار است. همانطورکه می‌‌دانید، برای درست کردن آتش، شما به هیزم احتیاج دارید. برای این کار می‌‌توانید به مکان‌های مختلف بروید و شاخه‌های خشک‌شده درختان را که بر روی زمین افتاده‌اند جمع کنید. در این جا حتما باید به این نکته توجه کنید که فقط و فقط از چوب خشک‌شده درختان استفاده کنید و بریدن و یا قطع کردن بخش‌های زنده درختان اکیدا ممنوع می‌‌باشد. البته اگر خواستید می‌‌توانید هنگام خرید بلیط هواپیما و بستن بار سفر، مقداری هیزم آماده از فروشگاه‌ها تهیه کنید.

همچنین شما باید آتش‌افروزهایی هم داشته باشد که باعث گرم شدن تدریجی هیزم‌ها و سوختن آنها شوند. این آتش‌افروزها می‌‌توانند علف‌های و برگ‌های خشک­‌شده گیاهان و چوب‌های ریز روی زمین در طبیعت باشند. برخی‌های برای این کار از کاغذ استفاده می‌‌کنند اما عده‌ای هم به خاطر دودزا بودن کاغذ با این کار مخالف هستند. ضمنا، اگر هنگام خرید بلیط هواپیما و آماده شدن برای سفر بتوانید آتش‌افروزها را هم فراهم نمایید، مسلما کار راحت‌تری خواهید داشت.

درست کردن سازه آتش

چگونه در طبیعت آتش روشن کنیم
آتش روشن کردن در طبیعت

انتخاب مکانی مناسب برای درست کردن آتش، جزو ضروری‌ترین بخش‌های انجام این کار است. آتش شما باید حداقل 2 متر با درختان، بوته‌ها و شاخه‌های آویزان فاصله داشته و سطحی که برای این کار انتخاب می‌‌کنید، کاملا خشک باشد. همچنین هنگام کمپ زدن، باید فاصله‌ای 2 متری بین آتش و چادر شما ایجاد شود. ایجاد محیطی مسطح با استفاده از چند تکه سنگ هم می‌‌تواند کمک فراوانی به شما بکند. چنین محیطی می‌‌تواند مثل یک کابین آتش در خدمت شما قرار گیرد.

نحوه گذاشتن هیزم‌ها و آتش‌افروزها

چگونه هیزم ها را روی هم بگذاریم
گذاشتن هیزم ها روی هم

آتش‌افروزهایی که جمع کرده یا با خود آورده‌اید را در مرکز سطحی بگذارید که می‌‌خواهید آنجا آتش درست کنید. سپس هیزم‌ها را در ابعاد متناسب با اندازه آتشی که می‌‌خواهید بشکنید و آنها را به شکل مربعی در اطراف آتش‌افروزها قرار دهید. به‌طوری‌که گویی این هیزم‌ها آتش‌افروزها را به آغوش خود کشیده‌‌اند. این شکل را می‌‌توانید به صورت چند طبقه از هیزم‌ها درست کنید تا آتش بزرگ‌تری داشته باشید. فقط فراموش نکنید که بین طبقات هیزم‌ها فضایی برای گردش باد قرار دهید تا آتش‌تان خفه نشود.

وقت آتش زدن است

چگونه در طبیعت آتش روشن کنیم
آتش روشن کردن

حال که همه چیز آماده است نوبت آتش زدن هیزم‌ها و آتش‌افروزهایتان می‌‌رسد. برای این کار می‌‌توانید از کبریت‌های بزرگ یا از یک تکه کوچک کاغذ استفاده کنید. اگر خیلی عجله دارید، برای شروع آتش می‌‌توانید از مواد نفتی هم استفاده کنید اما اگر جزو آن دست از خریداران بلیط هواپیما هستید که می‌‌خواهید آسیب به طبیعت را کاهش دهید، هیچ نیازی به بنزین یا نفت نیست. آتش‌افروزها را بسوزانید و کم‌کم آنها را فوت کنید تا به آرامی هیزم‌های آتش‌تان بسوزند و شما را گرم کنند.

روشن کردن آتش در برف و باران

چگونه در برف و باران آتش روشن کنیم
روشن کردن آتش در برف و باران

اگر بتوانید از وسایل موجود در محیط خود به نحو احسن استفاده کنید، برف، باد و باران نمی‌توانند مانع درست شدن آتش شما شوند. در چنین شرایطی، بهتر است آتش‌افروزهای خود را از زیر شاخ و برگ درختان جمع کنید. چراکه آنها مانع از خیس شدن برخی آتش‌افروزها و هیزم‌ها می‌‌شوند. همچنین با استفاده از سنگ‌های موجود در محیط می‌‌توانید سطح مناسبی برای روشن کردن آتش ایجاد نمایید و اطراف آن را به شکل سنگر بپوشانید. در کل، اگر مقصد بلیط هواپیما شما همیشه بارانیست، از قبل هیزم و آتش‌افروز آماده کنید و با خود ببرید.

خاموش کردن صحیح آتش

چگونه آتش را در طبیعت خاموش کنیم
خاموش کردن صحیح آتش

جدا از روشن کردن و استفاده از آتش، خاموش کردن آن نیز امریست که باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید تا به عنوان شخصی که با خرید بلیط هواپیما ، به قلب طبیعت سفر کرده، آسیبی به زیبایی‌های محیط زیست نزنید. جالب است بدانید که بر خلاف باور عموم، شما برای خاموش کردن صحیح آتش به 20 دقیقه زمان احتیاج دارید. بنابراین باید تصمیم خود را برای اتمام استفاده از آتش بگیرید و سپس برای خاموش کردن آن اقدام کنید.

ابتدا باید بر روی آتش آب بپاشید؛ اما نه یکباره بلکه این کار باید به تدریج و کاملا آرام صورت بگیرد. چراکه اگر به یکباره بر روی آن آب بریزید، محلی را که برای بر افروختن آتش درست کرده بودید خراب خواهید کرد و دیگر نمی‌توان از آن در آینده استفاده کرد. در همان حال که به آرامی آب می‌‌پاشید، با قاشق یا وسیله دیگری هیزم‌ها را بچرخانید تا از خیس شدن کامل آنها مطمئن شوید. در پایان نیز از خاموش شدن کامل آتش و قطع شدن دود آن اطمینان کامل حاصل کنید.

خرید بلیط هواپیما و سفر به طبیعت
سفر به طبیعت

همانطور که پیش از این نیز گفتیم، روشن کردن آتش در طبیعت می‌‌تواند لحظات دل‌انگیزی در سفر رقم بزند و نشستن در اطراف آتش بسیار لذت‌بخش باشد. فقط کافیست کمی در انجام این کار دقت شود تا احیانا مشکل خاصی پیش نیاید. با مطالعه این مطلب و کسب تجربه از طریق مشورت با افراد خبره در خرید بلیط هواپیما و کمپ‌زنی، شما می‌‌توانید قبل از آغاز سفر، لوازم لازم برای درست کردن آتش را فراهم آورید تا مشکل خاصی برایتان پیش نیاید و لذت این عنصر حیاتی، گرمابخش سفر خاطره‌انگیز شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید