مسترکارت چیست و نحوه دریافت آن چگونه است؟

گردشگران و همراهان همیشگی سفرستان موضوع مقاله امروز ما در مورد مستر کارت و ویزا کارت می‌باشد. استفاده از کارت‌های اعتباری مالیِ متصل به شبکه بانکی جهانی یکی از اساسی‌ترین نیازهای امروزی است. اینکه این کارت‌ها اصلاً به چه دردی می‌خورند؟ چه ویژگی‌هایی دارند؟ در کجا استفاده می‌شوند؟

1
8355
خرید مستر کارت یا ویزا کارت
مستر کارت یا ویزا کارت
مسترکارت چیست و نحوه دریافت آن چگونه است؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 10Rating: 4.5ویزا کارت و یا مستر کارت چیست و نحوه دریافت آن به چه صورت است.مستر کارت چیست استفاده از کارت‌های اعتباری مالیِ متصل به شبکه بانکی جهانی یکی از اساسی‌ترین نیازهای امروزی است که در ادامه به طور کامل معرفی شده است.

مسترکارت و چگونگی دریافت آن

کارت اعتباری مستر کارت یک نوع کارت‌ پرداخت الکترونیکی است که به منظور اجرای تراکنش‌ها از شبکه وسیع مستر کارت بهره می برد. در واقع این کارت‌ها می‌توانند از انواع کارت‌های اعتباری، اقساطی و پیش‌پرداختی باشند و برای بسیاری از افراد بسیار مفید واقع شوند. ما نیز در این مقاله سفرستان قصد داریم به موضوع اینکه مستر کارت چیست و ویزا کارت چه کاربردهایی دارد بپردازیم. استفاده از کارت‌های اعتباری مالیِ متصل به شبکه بانکی جهانی یکی از اساسی‌ترین نیازهای امروزی است. اینکه این کارت‌ها اصلاً به چه دردی می‌خورند؟ چه ویژگی‌هایی دارند؟ در کجا استفاده می‌شوند؟ و چگونه می‌توانیم این کارت‌ها را داشته باشیم؟ جوابی تمامی این سؤال‌ها را تک به تک در ادامه توضیح خواهیم داد. اگر از خریداران بلیط هواپیما هستید در ادامه با ما همراه باشید:

مستر کارت یا ویزا کارت چیست؟

خرید مستر کارت یا ویزا کارت
مستر کارت یا ویزا کارت

مسترکارت و ویزا کارت دو نوع از کارت‌های اعتباری معتبر در جهان هستند و با داشتن بیش از 140 نمایندگی در کشورهای مختلف جهان و با دارا بودن سه میلیون دستگاه پایانه ATM, POS در رتبه اول مبادلات مالی قرار دارند. کارت‌های اعتباری همچون مستر کارت علاوه بر ایجاد دسترسی گسترده به منابع ارزی در خارج از کشور، امکان دریافت وجه نقد در کشورهای خارجی برای مسافرت‌های تفریحی، کاری و یا تحصیلی شما عزیزان را فراهم می‌کند.

ویژگی‌های مسترکارت چیست؟

خرید مستر کارت یا ویزا کارت
مستر کارت یا ویزا کارت

مزایای مستر کارت و ویزا کارت این است که کارمزدهای ناچیز دارد، می‌توانید به صورت روزانه صورت حساب رایگان دریافت کنید، از دستگاه‌های خودپرداز (ATM) در بیشتر کشورهای جهان می‌توانید وجه نقد دریافت کنید، از تمامی فروشگاه‌های بین‌المللی خرید کنید، از همه فروشگاه‌های اینترنتی آنلاین خرید کنید، با شرکت‌های بین‌المللی تبادل مالی داشته باشید و از شعب ارزی بانک‌های بین‌المللی، صرافی‌ها و بانک‌های اینترنتی پول انتقال دهید.

اما با وجود چنین مزایای فراوانی، به علت محدودیت‌های مختلف، امکان دسترسی به کارت‌های مالی جهانی در کشور ما دشواری‌های زیادی دارد و به خاطر چنین محدودیت‌هایی، برخی از مؤسسات و شرکت‌های مختلف در ایران، اقدام به صدور مستر کارت از طریق بانک‌های کشورهای خارجی کرده‌اند.

چگونه ویزا کارت بگیریم؟

ویزا کارت
ویزا کارت چیست

برای دریافت ویزا کارت و مستر کارت کافی است به شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات خصوصی که البته کم هم نیستند مراجعه کنید. این شرکت‌ها به دو صورت وجود دارند. گاه در اینترنت آگهی می‌دهند و گاه غرفه رسمی در برخی مراکز بزرگ خرید تهران دایر می‌کنند و تفاوت میان این دو روش در میزان کارمزدهای آن‌هاست. لازم به ذکر است که افتتاح کارت از طریق شرکت‌های علنی بسیار گران‌تر است. شرکت‌های خصوصی برای صدور این کارت‌ها از شعب مستر کارت و ویزا کارت در کشورهای نزدیک ایران مانند عمان، امارات، گرجستان، ارمنستان یا کشورهای اروپای شرقی چون بلغارستان و لهستان استفاده می‌کنند. و شما کافی است فرم موردنظر شرکت را کامل کنید و یک کپی از کارت ملی و پاسپورت خودتان را همراه با مبلغ موردنظر تحویل دهید. اگر تقاضای دریافت ویزا کارت و مستر کارت مجازی دارید بدون تردید همان لحظه می‌توانید اعتبار را دریافت و خرید خودتان را انجام دهید، اما اگر کارت فیزیکی درخواست کرده‌اید باید از 15 تا 45 روز کاری منتظر بمانید.

✅ بازدید از مقاله اجرای طرح کارت گردشگری در مناطق آزاد

تفاوت کارت مجازی با کارت فیزیکی چیست؟

ویزاکارت
ویزاکارت چیست

کارت مجازی تنها مشخصات مندرج روی کارت لازم برای پرداخت است که به آدرس ایمیل فرد متقاضی ارسال می‌شود و ماهیت فیزیکی ندارد و در معاملات اینترنتی یا معاملاتی که از طریق فکس یا تلفن انجام می‌پذیرد کاربرد دارد. اما کارت فیزیکی همانند کارت‌های موجود در شبکه بانکی ایران است و از آن‌ها علاوه بر استفاده‌هایی که برای کارت مجازی وجود دارد می‌توانید در پایانه‌های فروش (POS)، هتل‌ها و… اقدام به پرداخت کنید و همچنین از دستگاه‌های خودپرداز سراسر جهان که لوگوی master card یا visa کارت را دارند پول دریافت کنید.

صدور مستر کارت در ایران چه مراحلی دارد؟

پرداخت هزینه بلیط هواپیما با ویزاکارت
هزینه بلیط هواپیما با ویزاکارت

شرکت‌های مختلفی که در ایران اقدام به صدور ویزا کارت می‌کنند هر کدام مراحل مختص به خود را دارند. اما حداقل‌ترین مراحل برای صدور مستر کارت و کارت‌های اعتباری در ایران:

– ثبت‌نام در وب‌سایت انتخابی خودتان

– ثبت درخواست صدور مستر کارت و کارت‌های اعتباری در وب‌سایت

– تکمیل فرم بانکی

– ارسال اسکن گذرنامه و کارت ملی

– پرداخت مبلغ پیش‌پرداخت برای صدور کارت

– معمولاً پس از ارسال مدارک، صدور مستر کارت (MasterCard) و کارت‌های اعتباری حداقل تا ده روز کاری زمان خواهد برد

برای خرید مستر کارت در ایران به چه نکاتی توجه کنیم؟

ویزا کارت
ویزاکارت چیست

لازم به ذکر است که به علت عدم وجود قوانین مالی و بانکی در این زمینه، همواره امکان تخلفات گسترده و خسارت مالی وجود خواهد داشت اما با رعایت این نکات می‌توانید امنیت صدور مستر کارت را تضمین کنید:

درصورتی‌که بخواهید ویزا کارت و کارت‌های اعتباری دیگر به حساب بانکی خارجی متصل باشند حتماً با نام و مشخصات فردی خودتان صادر کنید.

اگر کارت‌های هدیه اعتباری (Gift Card) همچون مسترکارت پیش‌پرداختی (Mastercard Prepaid Gift Cards) گرفتید، از امکان خرید محصولات و یا خدمات موردنظرتان از طریق چنین کارت‌هایی اطمینان کسب کنید.

از ثبت ملیت واقعی خود به عنوان فردی ایرانی در هنگام صدور کارت اعتباری اطمینان حاصل کنید چرا که امکان دارد حساب بانکی خارجی شما به علت ارائه اطلاعات اشتباه مسدود شود.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید