چگونه وسایل سفر را در یک چمدان جای دهیم؟

مسافران کم‌تجربه‌ای که تاکنون چندان به فکر خرید بلیط هواپیما نبوده‌اند، معمولاً اهمیت چندانی هم به بستن چمدان نمی‌دهد. اما اگر از آن‌هایی که بارها تجربه خرید بلیط هواپیما و مسافرت داشته‌اند در مورد بستن چمدان سؤال بپرسید آن‌ها این موضوع را بسیار مهم و حیاتی عنوان خواهند کرد. برخی از مسافران حتی پا را فراتر گذاشته و بستن چمدان را نه یک مهارت بلکه یک کار علمی می‌دانند. به هر حال، کاملاً واضح و مبرهن است که هرچقدر شما چمدان مناسب‌تری هنگام خرید اینترنتی بلیط هواپیما ببندید، سفرتان راحت‌تر و جذاب‌تر خواهد بود.

0
133
خرید بلیط هواپیما و بستن چمدان
خرید بلیط هواپیما
چگونه وسایل سفر را در یک چمدان جای دهیم؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 1Rating: 3.5چگونه وسایل سفر را در یک چمدان جای دهیم؟ - خرید بلیط هواپیما از سفرستانمسافران کم‌تجربه‌ای که تاکنون چندان به فکر خرید بلیط هواپیما نبوده‌اند، معمولاً اهمیت چندانی هم به بستن چمدان نمی‌دهد. اما اگر از آن‌هایی که بارها تجربه خرید بلیط هواپیما و مسافرت داشته‌اند در مورد بستن چمدان سؤال بپرسید آن‌ها این موضوع را بسیار مهم و حیاتی عنوان خواهند کرد.

جای دادن مناسب وسایل در چمدان

مسافران کم‌تجربه‌ای که تاکنون چندان به فکر خرید بلیط هواپیما نبوده‌اند، معمولاً اهمیت چندانی هم به بستن چمدان نمی‌دهد. اما اگر از آن‌هایی که بارها تجربه خرید بلیط هواپیما و مسافرت داشته‌اند در مورد بستن چمدان سؤال بپرسید آن‌ها این موضوع را بسیار مهم و حیاتی عنوان خواهند کرد. برخی از مسافران حتی پا را فراتر گذاشته و بستن چمدان را نه یک مهارت بلکه یک کار علمی می‌دانند. به هر حال، کاملاً واضح و مبرهن است که هرچقدر شما چمدان مناسب‌تری هنگام خرید اینترنتی بلیط هواپیما ببندید، سفرتان راحت‌تر و جذاب‌تر خواهد بود. در واقع باید به حدی در بستن چمدان اول خوب عمل کنید که دیگر نیازی به بستن چمدان دوم نباشد. به همین منظور در ادامه این مطلب، راهکارها و نکات قابل‌توجهی در مورد چگونگی جای دادن وسایل سفر در داخل چمدان برایتان نقل کرده‌ایم تا شما را در ماهرتر شدن برای بستن بار سفر همراهی کنیم.

چمدان خوب

1چمدان مناسب انتخاب کنید

همیشه انتخاب یک چمدان مناسب اولین نکته‌ای است که هنگام خرید بلیط هواپیما و بستن بار سفر باید مدنظر قرار دهید. پیشنهاد ما این است که به جای استفاده از چند چمدان کوچک، یک چمدان بزرگ، جادار و البته متناسب با هدف سفر خود انتخاب کنید تا به‌راحتی بتوانید همه وسایل را در داخل آن قرار دهید. البته پیش از خرید چمدان بهتر است نگاهی به محدودیت اندازه‌ای ایرلاین‌ها برای چمدان مسافرین هم بی اندازید.

تهیه چک لیست

2برای خودتان فهرست تهیه کنید

نکته دومی که برای بستن بار سفر باید توجه ویژه‌‌ای به آن داشته باشید، نوشتن فهرستی از اقلام و وسایل مورد نیازتان در طول مسافرت است. مسلماً هر سفر وسایل خاص خود را دارد و وقتی بلیط هواپیما به شهر یا کشور خاصی تهیه می‌کنید حتماً باید به‌خوبی از آب‌وهوا، وضعیت فرهنگی و سایر موارد مقصد سفرتان آگاه باشید. با داشتن چنین اطلاعاتی می‌توانید یک لیست لوازم موردنیاز برای خود بنویسید تا هم چیزی را جا نگذارید و هم کارتان سریع‌تر پیش برود.

فضای مرده

3فضاهای مرده را بازیابید

وقتی مشغول بستن چمدان می‌شوید باید از کوچک‌ترین فضاها و به‌قول‌معروف از هر سانتی‌متر آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. پس تمامی وسایل سفر خود را طوری در گوشه و کنار چمدان جای دهید که هیچ فضای مرده‌ و استفاده‌نشده‌ای در داخل آن باقی نماند. با این کار حجم چمدان شما هنگام خرید بلیط هواپیما به شکل قابل‌توجهی افزایش خواهد یافت. البته شاید برای انجام این کار چند بار مجبور به پر و خالی کردن چمدان شوید.

لوازم الکترونیکی

4لوازم الکترونیکی را به چمدان تبدیل کنید

خواندن کتاب در طول سفر، استفاده از راهنماهای مسافرتی، بهره‌مندی از لغت‌نامه و سایر کارهای مشابه را به‌راحتی می‌توانید با نصب چند اپلیکیشن بر روی گوشی خود و یا استفاده از کتاب‌خوان و تبلت انجام دهید. پس اگر اهل خواندن کتاب هستید، هیچ نیازی نیست که چمدان خود را پر از کتاب‌های قطور کرده و فضای بسیار زیادی اشغال کنید. کافی است فایل پی‌دی‌اف کتاب‌ها را دانلود کنید و هنگام خرید بلیط هواپیما و سفر، در هر زمان و در هر مکانی که دلتان خواست آن‌ها را بخوانید.

لوازم بهداشتی

5وسایل آرایشی و بهداشتی را در دسترس قرار دهید

کِرِم، شامپو، ژل و چندین مورد از دیگر وسایل بهداشتی که معمولاً بارها در طول روز مورد استفاده قرار می‌گیرند، بهتر است هنگام خرید بلیط هواپیما و بستن بار سفر هم در جایی از چمدان جای داده شوند که امکان دسترسی به آن‌ها سریع و راحت باشد. برای راحتی بیشتر حتی شما می‌توانید از کیف جداگانه و کوچکی برای این کار استفاده کنید و وسایل بهداشتی خود را کاملاً از سایر وسایل سفر جدا سازید.

لباس تمیز

6لباس‌ها را تمیز نگه دارید

یکی از نکاتی که حتماً باید هنگام بستن چمدان به آن دقت کنید، بحث مربوط به تمیز ماندن لباس‌ها و سایر وسایل است. بنابراین سعی کنید لباس‌هایی را در داخل چمدان بگذارید که زیاد لکه‌بردار نیستند. برای این کار می‌توانید از لباس‌های نانو و همچنین لباس‌هایی با رنگ تیره استفاده کنید. همچنین برای جلوگیری از بو گرفتن لباس‌ها می‌توانید از چمدان‌هایی استفاده کنید که با پارچه‌های تهویه‌دار ساخته شده‌اند. عطر زدن به داخل چمدان هم که معمولاً ایده قابل ملاحظه‌ای تلقی می‌شود.

تا کردن لباس

7تکنیک‌های تا کردن لباس را یاد بگیرید

تا کردن لباس‌ها بخش بسیار مهم و کلیدی بستن چمدان شما خواهد بود. همانطور که می‌دانید از لوله کردن لباس‌ها گرفته تا سایر شکل‌های مختلف، روش‌های گوناگونی برای تا کردن لباس وجود دارد. کافی است کمی در اینترنت جستجو کنید تا با ویدئوها و مطالب آموزشی مربوط به انواع روش‌های تا کردن لباس هنگام خرید بلیط هواپیما و بستن بار سفر آشنا شوید. در امر تا کردن لباس هر چقدر حرفه‌ای‌تر باشید، فضای بیشتری در چمدان شما باقی خواهد ماند.

خرید بلیط هواپیما و بستن چمدان
بستن چمدان

نکاتی که در مورد بستن چمدان و نحوه جای دادن وسایل سفر در آن ذکر کردیم، مسلماً هنگام خرید آنلاین بلیط هواپیما و مسافرت شما را یاری خواهند کرد. با رعایت این نکات و کسب تجربه با چندین بار بستن چمدان، در طول سفر دیگر نه نیازی به پرداخت جریمه برای حمل آن توسط هواپیما خواهید داشت و نه خودتان دچار خستگی ناشی از حمل چندین چمدان سنگین خواهید شد. پس این نکات را قبل از سفر مد نظر قرار دهید و شرایط را برای لذت بردن از اوقات فراغتتان کاملاً مهیا کنید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
wikihow.com
nytimes.com
skyscanner.net

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید