مدارک و چگونگی دریافت ارز مسافرتی

بانک مرکزی جمهوری اسلامی طی بخشنامه شماره ۹۷/۱۳۰۸۵ مدارک لازم برای دریافت ارز مسافرتی برای پرواز خارجی را به شرح زیر اعلام کرد

3047
خرید ارز مسافرتی برای پرواز خارجی
ارز مسافرتی برای پرواز خارجی
مدارک و چگونگی دریافت ارز مسافرتیReviewed by تحریریه پرواز خارجی on Apr 16Rating: 4.5مدارک و چگونگی دریافت ارز مسافرتی برای پرواز خارجی - خرید بلیط هواپیمابانک مرکزی جمهوری اسلامی طی بخشنامه شماره ۹۷/۱۳۰۸۵ مدارک لازم برای دریافت ارز مسافرتی برای پرواز خارجی را به شرح زیر اعلام کرد. خرید بلیط هواپیما اروپا ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، استونی، لتونی، لیتوانی، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، اوکراین، ازبکستان، ترکیه، افغانستان، بحرین، قطر، کویت، پاکستان، عمان و امارات

مدارک و چگونگی دریافت ارز مسافرتی

بانک مرکزی جمهوری اسلامی طی بخشنامه شماره ۹۷/۱۳۰۸۵ مدارک لازم برای دریافت ارز مسافرتی برای پرواز خارجی را به شرح زیر اعلام کرد:

 • اصل گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی ایران
 • کپی بلیط هواپیما
 • کپی ویزای کشور مورد نیاز (بنا به مورد)
 • کپی گذرنامه
 • اصل رسید واریز وجه عوارض خروج از کشور
 • تکمیل فرم فروش ارز
خرید ارز مسافرتی برای پرواز خارجی
ارز مسافرتی برای پرواز خارجی

فروش ارز به مسافرانی که از طریق فرودگاه‌های امام خمینی، اصفهان، شیراز، تبریز، ارومیه و اهواز به خارج از کشور سفر می‌نمایند، تعلق می‌گیرد. ارز فروخته شده در بانک فرودگاه تحویل مسافر می‌شود و همراه داشتن رسید مشتری توسط مسافر برای دریافت ارز در فرودگاه الزامی است.

خرید ارز مسافرتی برای پرواز خارجی
ارز مسافرتی برای پرواز خارجی

پرداخت ارز مسافرتی یک بار در سال برای مسافران پرواز خارجی به مقصد کشورهای ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، استونی، لتونی، لیتوانی، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، اوکراین، ازبکستان، ترکیه، افغانستان، بحرین، قطر، کویت، پاکستان، عمان و امارات متحده عربی حداکثر به مبلغ ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها حداکثر ۱۰۰۰یورو تعیین می‌گردد.

خرید ارز مسافرتی برای پرواز خارجی
ارز مسافرتی برای پرواز خارجی

فروش ارز به افراد با سن کمتر از ۱۲ سال، مسافران زمینی، ایرانیان مقیم خارج از کشور و دارنده‌های گذرنامه‌های خدمت و سیاسی مجاز نمی‌باشد.

در خصوص کشورهای عراق و عربستان سعودی امکان فروش ارز سیاحتی وجود ندارد. فروش ارز مسافرتی حداکثر از چهار روز کاری قبل از تاریخ پرواز مندرج در بلیط هواپیما امکان­پذیر است.

خرید ارز مسافرتی برای پرواز خارجی
ارز مسافرتی برای پرواز خارجی

مهم: متقاضی جهت پرداخت وجه ارز باید وجه نقد یا حساب (کارت ملی) نزد بانک ملی داشته باشد. امکان برداشت از کارت سایر بانک‌ها میسر نمی‌باشد .

نرخ ارزهای خروجی معمولا ساعت ۰۹:۳۰ به بعد از سوی بانک مرکزی و اداره کل خارجه اعلام می‌شود. بنابراین امکان فروش ارز مسافرتی قبل از اعلام نرخ ارز وجود ندارد.

برای خرید پرواز خارجی به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منبع
airc.ir

2 دیدگاه ها

 1. سلام
  اگر قبل از چک این کردن گیت بسته شده باشد و از پرواز جا بمانیم و رسید ارز مسافرتی داشته باشیم که در ان تاریخ پروازی که از ان جامانده ایم در ان درج شده باشد و ارز مسافرتی را دریافت نکرده باشیم و بعد بلیط را کنسل کرده باشیم و یک بلیط جدید برای یک هفته بعد خریده باشیم آیا با مراجعه به بانک می توان یک رسید تحویل ارز مسافرتی دیگر برای بلیط جدید دریافت کرد؟(در پاسپورت مهر حواله فروش ارز مسافرتی صادر شد وجود دارد ولی ما ارز مسافرتی را دریافت نکرده ایم)

  با تشکر

  • باید به قسمتی که حواله دریافت میکنند در فرودگاه بروید و بلیط خود را که ممهور شده توسط ایرلاین نوشته شده نشان دهید
   به شما رسیدی می‌دهند که ارز دریافت نکردید .

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید