بازدید از کاخ فرح آباد، قصر فیروزه تهران

تهران، از جمله مقاصدی است که گردشگران داخلی و خارجی زیادی به هر علتی بلیط هواپیما تهران را خریداری کرده و به آن سفر می‌کنند. اگر برای تهران گردی و بازدید از تک تک جاذبه‌های آن 10 روز وقت بگذارید، باز هم کم است. مکان‌های دیدنی تهران به قدری فراوان است که برای بازدید از همه آن‌ها وقت کم می‌آورید. با این حال، بهتر است برای هرباری که بلیط هواپیما تهران خریداری می‌کنید، از قبل برای بازدید از جاذبه‌های آن برنامه‌ ریزی کنید و از تهران گردی لذت ببرید.

0
31
بازدید از قصر فیروزه تهران
قصر فیروزه تهران
بازدید از کاخ فرح آباد، قصر فیروزه تهرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 30Rating: 4.0بازدید از کاخ فرح آباد ، قصر فیروزه تهران - خرید بلیط هواپیما تهران از سفرستانتهران، از جمله مقاصدی است که گردشگران داخلی و خارجی زیادی به هر علتی بلیط هواپیما تهران را خریداری کرده و به آن سفر می‌کنند. اگر برای تهران گردی و بازدید از تک تک جاذبه‌های آن 10 روز وقت بگذارید، باز هم کم است. مکان‌های دیدنی تهران به قدری فراوان است که برای بازدید از همه آن‌ها وقت کم می‌آورید

کاخ فرح آباد، قصر فیروزه تهران

تهران، از جمله مقاصدی است که گردشگران داخلی و خارجی زیادی به هر علتی بلیط هواپیما تهران را خریداری کرده و به آن سفر می‌کنند. اگر برای تهران گردی و بازدید از تک تک جاذبه‌های آن 10 روز وقت بگذارید، باز هم کم است. مکان‌های دیدنی تهران به قدری فراوان است که برای بازدید از همه آن‌ها وقت کم می‌آورید. با این حال، بهتر است برای هرباری که بلیط هواپیما تهران خریداری می‌کنید، از قبل برای بازدید از جاذبه‌های آن برنامه‌ ریزی کنید و از تهران گردی لذت ببرید. در این مطلب قصد داریم شما را با یکی از مکان‌های تاریخی و دیدنی تهران آشنا کنیم که شاید تاکنون نامش را نشنیده‌اید و یا بازدید از آن به فکرتان نرسیده است. مطمئنا، پس از آشنایی با این مکان و کسب اطلاعات بیشتر مشتاق‌ بازدید از آن خواهید شد.

آشنایی با کاخ فرح آباد

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

قدمت کاخ فرح آباد یا همان قصر فیروزه به دوره قاجار برمی‌گردد و در تهران انتهای خیابان پیروزی (فرح آباد سابق) در دوشان تپه قرار دارد. این کاخ تاریخی در بیستم بهمن ماه 1355 در فهرست آثار ملی ایران با شماره ثبت 1331 ثبت گردیده است. لازم به ذکر است بسیاری از منابع نام کاخ را به اشتباه “قصر فیروزه” می‌نامند. زیرا قصر فیروزه در گذشته به دستور ناصرالدین شاه قاجار و با مهندسی میرزا مهدی خان شقاقی که به ممتحن‌الدوله معروف بود، ساخته شده بود و بعدها تخریب شد. اگر بلیط هواپیما تهران را خریداری کنید خواهید دید که امروزه هیچ اثری از قصر فیروزه باقی نمانده است. کاخی که شما از آن بازدید می‌کنید، کاخ فرح آباد است.

تاریخچه کاخ فرح آباد

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

در سال 1281 خورشیدی مصادف با 1320 هجری قمری، مظفرالدین شاه قاجار دستور ساخت کاخ سلطنتی فرح آباد را در شرق تهران در دهکده فرح آباد صادر کرد. ساخت و ساز کاخ در سال 1283 خورشیدی یعنی 1322 هجری قمری به اتمام رسید. شکل نیم دایره کاخ و ایوان‌های روباز چند ردیفه دور تا دور کاخ الهام گرفته از کاخ تروکادروی پاریس است و دارای گنبد فیروزه‌ای رنگ زیبا است.

باغ و کاخی که در آن واقع شده است، از سه بخش متفاوت تشکیل شده است: نخستین محوطه مربوط یک اصطبل آجری به همراه محل اقامت کارکنان کاخ بود، دومین بخش باغ کوچکی بود و در بخش سوم نیز یک باغ و استخر بزرگ وجود داشت. اگر بلیط هواپیما تهران را خریداری کنید، در بازدید از این کاخ از تمامی طبقات آن در صورت امکان دیدن کنید. در هر طبقه از کاخ فرح آباد یک اتاق اصلی و مرکزی و چندین اتاق پیرامونی مشاهده خواهید کرد. اگر در معماری کاخ دقت کنید، بیشتر به سبک و طرح اروپایی شباهت دارد و در طراحی‌اش از قرینه سازی صرف نظر شده است. زیرا به نیمه شرقی کاخ بیشتر از نیمه غربی آن پرداخته شده است.

تا دوران حکومت احمدشاه، پس از مظفرالدین شاه، توجه چندانی به کاخ نشده است و در همین دوره رونق کاخ کم کم بازگشت و عمارت اندرونی به مجموعه کاخ افزوده شد. بار دیگر در دوره پهلوی، از اهمیت کاخ فرح آباد صرف نظر گردید و سرانجام، در دوره محمدرضا شاه پهلوی کاخ بازسازی شد و کاملا متحول گردید. پس از آن، خانه‌های ویلایی و اشرافی در اطراف منطقه ساخته شدند.

وضعیت کنونی کاخ فرح آباد

بازدید از قصر فیروزه تهران
قصر فیروزه تهران

هم‌اکنون، می‌توانید زمانی که بلیط هواپیما تهران را خریداری می‌کنید، یک روزی را برای بازدید از کاخ فرح آباد صرف کنید. این کاخ معماری جالب و فریبنده‌ای دارد و تک تک گوشه کنارهایش ارزش کشف و بازدید شدن دارند. امروزه، هیچ اثری از شاهان و تخت و تاج‌هایشان باقی نمانده است و تنها چیزی که باعث می‌شود نامشان را بر زبان جاری کنیم، نام نیک و بدی است که از خود به جا گذاشته‌اند و این آثار هنری معماری بی‌نظیر هستند که ما را بار دیگر به تفکر در تاریخ و زندگی بشری وا می‌دارند. این نیز، یکی از مزیت‌ها و زیبایی‌های بازدید از بناهای تاریخی و باستانی است. هرچند، پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این کاخ را به تصرف خود درآورد و کاربری آن را به نظامی تغییر داد. پس از گذشتن چندین سال کاخ فرح آباد به موزه نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبدیل گردید. بازدید از این موزه برای عموم آزاد نمی‌باشد. امیدواریم با خرید بلیط هواپیما تهران علاوه بر بازدید از کاخ فرح آباد، از دیگر جاذبه‌های تهران نیز بازدید کنید و از مکان‌های جاذب و دیدنی پایتخت کشورمان لذت ببرید. سعی کنید تمامی تجربیات خود را با گرفتن عکس‌های یادگاری و یا نوشتن آن‌ها در دفتر خاطراتتان ثبت کنید و در ذهنتان تا به ابد ماندگار سازید.

برای خرید بلیط هواپیما تهران و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید