آشنایی با نرم‌افزار Google Duo و کاربردهای آن در سفر

حتماً تابه‌حال برایتان اتفاق افتاده است که پس از تهیه بلیط هواپیما و سوار شدن به هواپیما دلتان برای بستگان و خانواده‌تان تنگ شود و یا در هنگام سفر بخواهید از نزدیک، تجربه سفری خود را با آن‌ها در میان بگذارید اما دوری راه این مسئله را برایتان غیرممکن می‌سازد. در این شرایط بهترین راه استفاده از یک نرم‌افزار چت ویدئویی می‌باشد، هرچند که با این راه نخواهید توانست لذت ملاقات از نزدیک را ببرید اما حس و حال آن را داشته و از این راه خواهید توانست فاصله میان خانواده و خودتان را کم‌تر کرده و چنددقیقه‌ای را با آن‌ها خلوت کنید.

0
95
خرید بلیط هواپیما
اپلیکیشن Google Duo
آشنایی با نرم‌افزار Google Duo و کاربردهای آن در سفرReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 21Rating: 3.5آشنایی با نرم‌افزار Google Duo و کاربردهای آن در سفر - خرید بلیط هواپیماحتماً تابه‌حال برایتان اتفاق افتاده است که پس از تهیه بلیط هواپیما و سوار شدن به هواپیما دلتان برای بستگان و خانواده‌تان تنگ شود و یا در هنگام سفر بخواهید از نزدیک، تجربه سفری خود را با آن‌ها در میان بگذارید اما دوری راه این مسئله را برایتان غیرممکن می‌سازد. در این شرایط بهترین راه استفاده از یک نرم‌افزار چت ویدئویی می‌باشد

نرم‌افزار Google Duo

حتماً تابه‌حال برایتان اتفاق افتاده است که پس از تهیه بلیط هواپیما و سوار شدن به هواپیما دلتان برای بستگان و خانواده‌تان تنگ شود و یا در هنگام سفر بخواهید از نزدیک، تجربه سفری خود را با آن‌ها در میان بگذارید اما دوری راه این مسئله را برایتان غیرممکن می‌سازد. در این شرایط بهترین راه استفاده از یک نرم‌افزار چت ویدئویی می‌باشد، هرچند که با این راه نخواهید توانست لذت ملاقات از نزدیک را ببرید اما حس و حال آن را داشته و از این راه خواهید توانست فاصله میان خانواده و خودتان را کم‌تر کرده و چنددقیقه‌ای را با آن‌ها خلوت کنید.

خرید بلیط هواپیما
Google Duo

امروزه نرم‌افزارهای متعددی برای چت ویدئویی وجود دارد که حتماً شما از برخی از آن‌ها در خانه و یا پس از خریداری بلیط هواپیما، هنگام مسافرت، استفاده کرده‌اید. در این مطلب قصد داریم یکی از همین نرم‌افزارهای چت تصویری را برای شما معرفی کنیم که Google Duo نام دارد، پس پیشنهاد می‌شود تا آخر مطلب سایت سفرستان را همراهی کرده تا با این نرم‌افزار پرکاربرد آشنا شوید.

به‌جز ملاقات رودررو، راه دیگر ملاقات نزدیکان خود، چت تصویری و گفتگوی ویدئویی با آن‌ها می‌باشد، اما اغلب اوقات این روش می‌تواند تجربه‌ای کسل‌کننده و یا پیچیده باشد. شما نباید نگران این باشید که گفتگوی شما وصل شده و یا دوست شما از همان وسیله‌ای که شما استفاده می‌کنید، استفاده بکند. تعجبی ندارد که بیش از نیمی از ما، از گفتگوی تصویری خود استفاده نمی‌کنیم.

خرید بلیط هواپیما
اپلیکیشن Google Duo

نرم‌افزار Google Duo از سال 2016 به بازار عرضه شده و قابل‌استفاده در سیستم‌های iOS و Android می‌باشد. این نرم‌افزار که مخصوص گوشی‌های موبایل است، یک نرم‌افزار ساده گفتگوی ویدئویی بوده که پیچیدگی را از گفتگوهای تصویری می‌گیرد تا شما بتوانید در هرلحظه‌ای که می‌خواهید با فرد موردنظر خود گفتگو کرده و او را ببینید.

Google Duo

1تاریخچه

Google Duo توسط شرکت گوگل در کنفرانس توسعه‌دهنده گوگل در هجده می 2018 به دنیا معرفی شده و فعالیت رسمی خود را بر روی سیستم‌های Android و iOS از شانزده اوت 2016 شروع کرده و به بازار عرضه شد.

شرکت گوگل در یک ایمیلی که به شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های آندروید، در پانزده اکتبر 2016 فرستاده شد، اعلام کرد از اول دسامبر 2016، Google Duo جایگزین نرم‌افزار Hangouts در بین اپلیکیشین‌های شرکت گوگل شده که تولیدکنندگان گوشی‌های آندروید باید قبل از فروش آن‌ها این نرم‌افزار را بر روی گوشی‌های خود نصب کرده و به‌جای آن Hangouts به یک نرم‌افزار اختیاری تبدیل خواهد شد که مردم با انتخاب خود می‌توانند این نرم‌افزار را بر روی گوشی‌های خود نصب کنند.

خرید بلیط هواپیما
اپلیکیشن Google Duo

در اکتبر 2017 بر روی گوشی‌های Pixel، Nexus و Android One نصب‌شده و در آینده نزدیک بر روی دیگر گوشی‌های آندروید منسجم شده و از قبل بر روی آن‌ها نصب خواهد بود تا شما بتوانید پس از تهیه بلیط هواپیما از این نرم‌افزار استفاده کرده و از امکانات آن لذت ببرید.

اپلیکیشن گوگل دو

2مشخصات نرم‌افزار Google Duo

گفتگوهای انجام‌شده در Google Duo، با کیفیت 720p HD بوده و دارای کیفیت بالایی می‌باشد. این نرم‌افزار برای گوشی‌هایی با شبکه موبایلی با پهنای باند پایین از طریق WebRTC بهینه‌سازی شده و از سیستم QUIC به‌جای UDP استفاده می‌نماید. بهینه‌سازی بیشتر این نرم‌افزار از طریق فرو سایی کیفیت تصویر از طریق کنترل کیفیت شبکه‌ای، انجام می‌پذیرد. هنگام زنگ زدن با این نرم‌افزار، پیش‌نمایشی از فرد زنگ زننده بر روی گوشی شما نمایش داده می‌شود و این ویژگی این حس را به آدم می‌دهد که تماس ویدئویی همانند یک دعوت باشد تا یک مزاحمت.

Google Duo بر اساس لیست مخاطبین گوشی همراه شما عمل کرده و شما می‌توانید با افرادی که در لیست مخاطبینتان قرار دارد تماس ویدئویی برقرار کنید. این نرم‌افزار همچنین این قابلیت را دارد تا به‌صورت خودکار شبکه‌های اینترنتی را عوض کرده و بین Wi-Fi و اینترنت موبایل تعویض شود.

خرید بلیط هواپیما
اپلیکیشن Google Duo

 در ماه مارس 2017، اعلام شد که این نرم‌افزار به کاربران این اجازه را خواهد داد تا بتوانند تماس صوتی نیز با مخاطبین خود بگیرند. این ویژگی برای اولین بار در برزیل به کار گرفته شد و به‌صورت جهانی در آوریل به بازار عرضه شد.

یک سال بعد در مارس 2018، پیام‌های صوتی و تصویری نیز به امکانات نرم‌افزار Google Duo اضافه شد. کاربران می‌توانند پیام‌های صوتی و تصویری را تا طول 30 ثانیه برای افرادی که در دسترس نیستند، بگذارند. این پیام‌ها می‌توانند بعداً توسط فرد موردنظر نظاره گردند. پس با خیال راحت می‌توانید پس از تهیه بلیط هواپیما علاوه بر گفتگوی تصویری، پیام تصویری نیز برای نزدیکان خود بگذارید.

گوگل دو

3اتصال ساده

Google Duo از آغاز تا پایان تماستان بسیار ساده بوده و کار کردن با آن آسان می‌باشد. برای شروع تماس، تنها کاری که لازم است انجام دهید، داشتن شماره تلفنتان بوده و از این طریق قادر خواهید بود به افرادی که در لیست مخاطبینتان است، دسترسی پیدا کنید. هیچ حساب جداگانه‌ای نیاز نبوده و شما می‌توانید تنها در چند مرحله کوتاه و ساده نام‌نویسی کنید. پس‌ازآن شما می‌توانید تنها با یک لمس گوشی‌تان، تماس تصویری خود را برقرار کنید.

اپلیکیشن گوگل دو

4سریع و قابل‌اعتماد

همه ما می‌دانیم که وصل نشدن یک تماس ویدئویی تا چه اندازه می‌تواند طاقت‌فرسا باشد. نرم‌افزار Google Duo سریع و قابل‌اطمینان بوده و تماس‌های ویدئویی می‌توانند سریع برقرار شده و حتی در مناطقی با اینترنت ضعیف نیز به‌خوبی کار کند. زمانی که اینترنت در مکان‌هایی که شما بلیط هواپیما خریداری کرده و به آن سفرکرده‌اید، ضعیف باشد، این نرم‌افزار با پایین آوردن شفافیت و کیفیت تصویر به روان‌ ادامه دادن و برقرار کردن تماس کمک خواهد کرد.

گوگل دو

5طراحی انسانی

نرم‌افزار Google Duo طراحی شده است تا به کاربران حس خونگرمی و صمیمیت داده و تمرکز آن فقط بر روی شما و شخصی که با آن تماس برقرار می‌کنید، خواهد بود. این نرم‌افزار بر امنیت و فضای شخصی اهمیت ویژه‌ای قائل بوده و تماس‌های آن کدگذاری شده بوده و بسیار امن می‌باشند. پس کسانی که بلیط هواپیما تهیه کرده‌اند می‌توانند با خیال راحت این نرم‌افزار را نصب کرده و با نزدیکان خود گفتگوی تصویری داشته باشند.

می‌توان نتیجه گرفت که نرم‌افزار Google Duo، می‌تواند هنگامی‌که بلیط هواپیما تهیه کرده و به مسافرت رفته‌اید، به یک نرم‌افزار پرکاربرد برای شما تبدیل شود. حتی اگر در سفر نباشید می‌توانید با دوستان خود تماس تصویری برقرار کرده و تا هر موقع که بخواهید کنار آن‌ها باشید. این نرم‌افزار حس صفا و صمیمیت را به خانه شما آورده و با استفاده از آن خواهید توانست، فاصله‌ها را بین نزدیکانتان کم‌تر کنید.

برای دانلود این اپلیکیشن بر روی لینک‌های روبرو کلیک نمایید: اندرویدiOS

منابع
blog.google
en.wikipedia.org

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید