کارناوال های معروف جهان را بشناسید

مردم مختلف جهان دارای آداب و رسوم متفاوتی هستند و هر یک به گونه خاصی روزهای مهم دینی یا فرهنگی خود را با برگزاری مراسم منحصر به فرد جشن می‌گیرند و به شادی می‌پردازند.

0
233
معرفی کارناوال های معروف جهان
کارناوال های معروف جهان
کارناوال های معروف جهان را بشناسیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 30Rating: 4.5کارناوال های معروف جهان و آشنایی با آیین و رسومات زیبای مردم دنیا.کارناوال های معروف جهان در روز‌ها و فصل‌های خاصی از سال برگزار می‌شود و در هر کشور این کارناوال ها زیبایی خاص خود را به همراه دارد.

معرفی کارناوال های معروف جهان

در سراسر جهان مراسم و آداب رسوم خاصی رواج دارد که به واسطه آنها فستیوال ها و جشنواره های جذاب و بامزه ای برگزار می گردد. از طرفی گردشگران زیادی دوستداره این جشنواره ها هستند و برای بازدید از آنها زمان سفر خود را با زمان برگزاری این جشن ها هماهنگ میکنند. بسیاری مردم مختلف جهان دارای آداب و رسوم متفاوتی هستند و هر یک به گونه خاصی روزهای مهم دینی یا فرهنگی خود را با برگزاری مراسم منحصر به فرد جشن می‌گیرند و به شادی می‌پردازند. این آداب و رسوم در روز‌ها و فصل‌های خاصی از سال برگزار می‌شود. در این مطلب به معرفی برخی کارناوال های معروف جهان می‌پردازیم تا شما بتوانید با خرید بلیط هواپیما از safarestan به کشورهای مختلف جهان سفر کرده و برگه‌ای تازه به دفتر خاطرات زندگی خود اضافه کنید.

ریو دو ژانیرو، برزیل

معرفی کارناوال های معروف جهان
کارناوال های معروف جهان

محبوب‌ترین مهمانی جهان کارناوال ریو، بخاطر رژه مدارس سامبا مشهور است. اما سرگرمی فقط اختصاص به سامبا ندارد. اگر نمی‌خواهید رژه را تماشا کنید، فقط می توانید لباس مورد علاقه خود را بپوشید و به خیابان‌ها بروید. در آنجا همیشه نمایش‌های بسیار سرگرم کننده‌ای برگزار می‌شود. هر ساله کسانی که در ریو متولد شده‌اند، در این کارناوال شرکت کرده و از آن لذت می‌برند. این کارناوال زیبا ارزش این را دارد که حداقل یک بار در زندگی خود تجربه کنید.

لا توماتینا، اسپانیا

معرفی کارناوال های معروف جهان
کارناوال های معروف جهان

لا توماتینا جشنواره‌ای است که در آخرین چهارشنبه ماه اوت در نزدیکی شهر والنسیا در کشور اسپانیا برگزار می‌شود. ده‌ها هزار نفر از اقصی نقاط جهان در این جشنواره گرد هم آمده تا یکصد تن گوجه فرنگی را در یک نبرد خیابانی به سوی یکدیگر پرتاب کنند. معمولاً این نزاع حدود یک ساعت ادامه دارد و پس از آن میدان شهر با زباله‌های گوجه فرنگی پوشانده می‌شود. بعد از مراسم وسایل نقلیه آتش‌نشانی در خیابان‌ها حضور پیدا می‌کنند تا شهر را از گوجه فرنگی تمیز کنند. برخی از شرکت کنندگان برای شستن خود به استخر لوس پنیوس (Los Peñones) می‌روند. اسید سیتریک موجود در گوجه فرنگی باعث شسته شدن شهر شده و خیابان‌ها در شهر بسیار تمیز می‌شوند.

✅ بازدید از مقاله عجیب ‌ترین فستیوال های دنیا

سال نو چینی

معرفی کارناوال های معروف جهان
کارناوال های معروف جهان

سال نو چینی که از آن به عنوان سال جدید قمری در جهان یاد می شود، جشنواره‌ای چینی است که آغاز سال جدید را در تقویم سنتی چینی جشن می گیرد. این جشنواره معمولاً به عنوان جشنواره بهار در سرزمین اصلی چینی‌ها برگزار می‌شود. جشن به طور سنتی از عصر قبل از اولین روز سال تا جشنواره فانوس برگزار می‌شود. روز اول سال نو چینی در ماه جدید آغاز می‌شود که بین 21 ژانویه و 20 فوریه برگزار می‌شود. در سال 2019 ، اولین روز از سال نو چینی در روز 5 فوریه سه شنبه آغاز سال خوک بود.

کارناوال برلین، آلمان

معرفی کارناوال های معروف جهان
کارناوال های معروف جهان

بعد از سفر به آلمان می‌توانید به یکی از کارناوال‌های معروف جهان و آلمان بپیوندید که به کارناوال فرهنگ برلین معروف است. این کارناوال اولین بار در سال 1996 برگزار شده بود که شرکت‌کنندگان این کارناوال از 70 کشور و فرهنگ جهان حضور داشتند. این کارناوال برای مبارزه با نژادپرستی صورت می‌گیرد و شرکت در این جشنواره تحمل نژادها و تعامل با آن‌ها را به شرکت کنندگان می‌آموزد. بهار هر سال در برلین شاهد ریتم‌ها، سامبا، طبل زنان برزیلی، خوانندگان کونگویی، گروهای فرهنگی کره‌ای و بسیاری دیگر از گروه‌ها از کشورهای متفاوت در خیابان‌های برلین گرد هم می‌آیند.

جشنواره گل، کره جنوبی

معرفی کارناوال های معروف جهان
کارناوال های معروف جهان

کره جنوبی از جمله کشورهایی است که به سنت‌های خود می‌بالد. یکی از معروف‌ترین جشنواره های کره جنوبی، گِل درمانی در شهر بوریئونگ (Boryeong) است که سالانه در تابستان برگزار می‌شود. این کارناوال گِل برای اولین بار سال 1998 برگزار شد و کم‌کم سبب شرکت گردشگران بسیاری از سراسر جهان و جذب توریست به شهر بوریئونگ شد. گِل مورد استفاده در این فستیوال از زمین‌های گلی این شهر تأمین شده و مملو از مواد معدنی مفید است. این گِل در ساخت مواد آرایشی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. منظور از برگزاری ایت جشنواره در واقع راهی برای بازاریابی لوازم آرایشی بوریئونگ محسوب می‌شود. فستیوال گل در طول دو هفته برگزار می‌شود و روزهای پایانی هفت دوم از اهمیت بیشتری برخوردار است. این فستیوال با آخر هفته دوم ماه جولای یعنی 24 و 25 مردادماه مصادف است.

هولی، هند

معرفی کارناوال های معروف جهان
کارناوال های معروف جهان

هند یکی دیگر از کشورهایی است که رسوم و جشن‌های منحصر به فردی دارد. یکی از اعیاد و تعطیلات مردم هندو جشن هولی است. این فستیوال در آغاز فصل بهار برگزار شده و از آن به عنوان یک جشنواره ملی و مذهبی یاد می‌شود. هندوها هولی را در آخرین ماه کامل تقویم سال خود یعنی در ماه فالگونا (نیمه دوم اسفندماه) جشن گرفته و در طول این مراسم پودرهای رنگی را در مشت خود میریزند و به سمت یک دیگر پرتاب می‌کنند. سپس با تفنگ‌های آب بازی در کوچه و خیابان‌ها به دنبال یکدیگر می‌افتند و روزی خوش و پر هیجان را برای خود رقم می‌زنند. مردم معتقدند که این جشن دو روزه نشان دهنده پیروزی خوبی بر بدی است. این جشنواره در طول سال‌ها در کشورهای مختلفی همچون آفریقا، پاکستان، آمریکا و بعضی کشورهای هندو مذهب نیز برگزار می‌شود.

جهان امروز ما پر از کارناوال‌هاست که مردم در آن شادی می‌کنند و هر یک ریشه فرهنگی و مذهبی خاصی دارند. هر یک از این ریشه و فرهنگ ها برای گردشگران جذاب است و خواستار آشنایی و وقت گذرانی در آن بوده به طوریکه بسیاری از سفرهای خود را بر طبق زمان برگزاری آن هماهنگ می کنند. حالا برویم فستیوال کثیف ببینیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید