برای حفظ محیط زیست چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم

1339
خرید آنلاین بلیط هواپیما از سفرستان با هدف حفظ محیط زیست
بلیط هواپیما برای حفظ محیط زیست
برای حفظ محیط زیست چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیمReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 31Rating: 4.5برای حفظ محیط زیست چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم13 فروردین در گاه‌شمار ما به عنوان روز طبیعت نام‌گذاری شده‌است؛ این روز فرصتی است برای پاسداشت طبیعت؛ بسیاری از خانواده‌ها در این روز به دامان طبیعت رفته و روزی را در آنجا سپری می‌کنند

برای حفظ محیط زیست چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم؟

۱۳ فروردین در گاه‌شمار ما به عنوان روز طبیعت نام‌گذاری شده‌است؛ این روز فرصتی است برای پاسداشت طبیعت؛ بسیاری از خانواده‌ها در این روز به دامان طبیعت رفته و روزی را در آنجا سپری می‌کنند؛ اما نام گذاری این روز به عنوان طبیعت، بیش از همه می‌تواند فرصتی باشد برای اندیشه در باب آن؛ طبیعتی که تغییرات آب و هوایی روز به روز آن را بیشتر و بیشتر دستخوش تغییر می‌کند و شاید حتی خود ما نیز این روزها خود مفهوم گرم شدن کره‌ی زمین را حس کرده‌باشیم؛ تردیدی نیست که ما، هر یک از ما می‌توانیم نقشی اساسی در حفظ محیط زیست ، طبیعت و البته در نگاه بزرگتر کره‌ی زمین داشته باشیم؛ به بهانه‌ی این روز می‌توانیم چند راهکار ساده و نه چندان سخت را به برنامه‌ی روزانه‌ی خود اضافه کنیم.

  1. با دیدی باز به خرید برویم

این روزها مساله‌ی بازیافت بیش از هر زمان دیگری اهمیت یافته است؛ بسیاری از برندها در بسیاری از حوزه‌ها حتی حوزه‌ی مد و لباس به این امر توجه کرده و سعی می‌کنند تا کالاهای خود را به ترتیبی تولید کنند که امکان بازیافت آنها وجود داشته باشد. سعی کنید تا حد امکان به سراغ برندهایی بروید که به تعهدات خود دراین زمینه عمل می‌کنند و در حفظ محیط زیست می کوشند. در بسیاری از موارد فرآیند تولید نیز اهمیت دارد و می‌تواند بر محیط زیست تاثیر گذار باشد؛ به طور مثال آزار حیوانات برای تولید برخی کالاها و یا ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی؛ انتخاب شما بی‌تردید می‌تواند تغییری در رفتار تولیدکنندگان ایجاد کند.

  1. کیسه‌ی پارچه‌ای فراموش نشود

باور کنید این کار هیچ سخت نیست! یک کیسه‌ی پارچه‌ای برای گذاشتن خریدهایتان؛ اگر هم از پیش برای خریدی عمده و زیاد برنامه‌ریزی کرده‌اید می‌توانید با ساکی بزرگتر به مغازه بروید؛ اگر هم در طول مسیرتان گذرتان به مغازه‌ای افتاد و خریدی کوچک انجام دادید، می‌توانید در صورت امکان آن را در کیف خود بگذارید و از گرفتن کیسه‌ی پلاستیکی خوداری کنید.

  1. تفکیک زباله

بله کار سختی است، اما باید آن را انجام داد، مهم نیست در ساختمان شما دو سطل جداگانه برای این کار قرار داده‌اند یا نه؛ شما باید از خانه‌ی خود شروع کنید و یا حتی از اطرافیان خود بخواهید که این کار را کنند؛ در محل کار و یا دیگر محیط‌هایی که به آن رفت و آمد دارید این کار را شروع کنید. باور کنید در حفظ محیط زیست همین دو سطل جداگانه می‌تواند تغییر مثبت و بی‌حد و حصر ایجاد کند.

  1. به دورریزها یک بار دیگر نگاه کنید

حواستان به چیزهایی که دور می‌ریزید باشد؛ بخشی از وسایلی که ما آنها را دور می‌ریزیم گاه با کمی تغییر به شکلی دیگر قابل استفاده هستند. گاه ممکن است در اثر تغییرات برخی لباس‌های ما که هنوز نو و مناسب هستند دیگر اندازه‌ی ما نباشند، این لباس‌ها را شاید بتوانید به افرادی دیگر ببخشید.

  1. کاغذ کمتر

تا حد امکان سعی کنید از استفاده‌ی بی‌مورد از کاغذ پرهیز کنید؛ به طور مثال می‌تواند خدمات الکترونیک بانک خود را فعال کنید؛ اگر پیامک دریافت می‎کنید گاه می‌توانید از گرفتن رسید خودداری کنید. برای سفارش بلیط هواپیما از ایمیل استفاده نمایید و بلیط هواپیما کاغذی کمتر استفاده کنید.

اگر از کاغذ زیاد استفاده می‌کنید، می‌توانید کاغذباطله‌های خود را نگه دارید و از آنها به عنوان چرک نویس استفاده کنید.

  1. حواستان به حیوانات باشد

حیوانات بخش مهمی از چرخه‌ی حیات هستند؛ پس باید حواسمان به آنها باشد؛ چه در زمینه‌ی حیوانات وحشی و چه در حیواناتی که این روزها هم‌نشینان ما در شهرها هستند؛گروه‌های حمایتی مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید با همکاری با آنها به طبیعت نیز کمک کنید.

  1. هدیه بدهیم

اگر برای مناسبتی قرار است هدیه دهید، می‌توانید هدیه‌ای دهید که اطرفیان را نیز با این دغدغه آشنا کند؛ شاید حتی می‌توانید کالاهایی را خریداری کنید که با خرید آن عوایدش برای حفاظت از محیط زیست صرف می‌شود.

شما چه راه‌های دیگری را برای راهنمای سفر گردشگران و مسافران پیشنهاد می‌دهید؟ شما خود برای حفظ محیط زیست چه کارهایی می‌کنید؟ اگر به منظور سفر کاری یا تفریحی بلیط هواپیما به شهرها و کشورهای دیگر تهیه می کنید حتمن مراقب محیط زیست آنجا نیز باشید؛ هر جای این کره خاکی خانه ماست.

برای جستجوی بلیط هواپیمای ارزان مورد نظر خود به سایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید