کارهای عجیب اما قانونی که در برخی کشور‌ها انجام می شود

همه می‌دانیم که وجود قانون برای کنترل جرم و جنایات امری ضروری است. هر کشوری قوانین خاص خود را دارد مقامات هر کشوری بنابر صلاح‌دید قوانینی را تصویب کرده و تمامی شهروندان نیز مجبور به اطاعت از آن‌ها هستند.

0
124
معرفی کارهای عجیب اما قانونی
کارهای عجیب اما قانونی
کارهای عجیب اما قانونی که در برخی کشور‌ها انجام می شودReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 29Rating: 4.5کارهای عجیب اما قانونی که در برخی کشور‌ها انجام می شود.کارهای عجیب اما قانونی کارهایی که تصورش را هم نمی‌کنید اما برخی از این قوانین برای مردم کشورهای دیگر عجیب و خنده دار به نظر می‌رسد.

کارهای عجیب اما قانونی در جهان

همه می‌دانیم که وجود قانون برای کنترل جرم و جنایات امری ضروری است. هر کشوری قوانین خاص خود را دارد مقامات هر کشوری بنابر صلاح‌دید قوانینی را تصویب کرده و تمامی شهروندان نیز مجبور به اطاعت از آن‌ها هستند. با این حال جالب است بدانید که برخی از کارهای عجیبی که در برخی کشور‌ها قانونی است، کارهایی که تصورش را هم نمی‌کنید. اما برخی از این قوانین برای مردم کشورهای دیگر عجیب و خنده دار به نظر می‌رسد. جالب است بدانید که هنوز در برخی از متمدن‌ترین کشورهای دنیا نیز قوانین عجیبی که تصور اجرای آنها دور از ذهن است اجرا می شوند اگر از آن دسته افرادی هستید که همیشه دوست دارید کارهای خلاف قانون انجام بدهید و از نظرتان نباید با خلافکارانِ ماجراجو برخورد شود .بعد از خرید بلیط هواپیما، ما کشورهایی را به شما معرفی می‌کنیم که برخی از کارهای عجیب اما قانونی یعنی اموری که به نظر ما خلاف قانون است در آنها مجاز و عادی‌ است.

کفش صدادار نپوشید

معرفی کارهای عجیب اما قانونی
کارهای عجیب اما قانونی

یکی از کارهای عجیب اما قانونی در کشور ایتالیا، نپوشیدن کفش‌هایی است که معمولاً سر و صدای زیادی دارند. مردم این شهر به‌شدت طالب سکوت و آرامش هستند و افرادی که کفش‌های چوبی، دمپایی‌های لاانگشتی صدادار و هر نوع کفشی را می‌پوشند که آرامش محیط را بر هم می‌زند، قانون‌شکن تلقی شده و محکوم به پرداخت جریمه می‌شوند. نپوشیدن کفش صدادار یکی از کارهای عجیبی که در برخی کشور‌ها قانونی است.

راندن تانک در انگلستان

معرفی کارهای عجیب اما قانونی
کارهای عجیب اما قانونی

یکی از کارهای عجیب اما قانونی راندن تانگ در انگلستان می‌باشد. از نظر قانونی در انگلستان هیچ منعی برای راندن تانک توسط شهروندان وجود ندارد. در انگلستان این امکان وجود دارد که علاقه‌مندان مسیرهای روزانه‌ خود را هم با تانک طی کنند. تنها نکته‌ای که تانک سواران باید آن را رعایت کنند، غیرفعال کردن سلاح یا همان توپ تانک است. با این حال اگر سلاح را از کار بیندازید، اجازه خواهید داشت در سراسر انگلستان بدون هیچ مشکلی تردد کنید.

✅ بازدید از مقاله عجیب ‌ترین فستیوال های دنیا
✅ بازدید از مقاله این ساختمان‌ها واقعاً عجیب‌اند
✅ بازدید از مقاله عجیب‌ترین قبایل جهان

اضافه‌وزن داشتن ممنوع

معرفی کارهای عجیب اما قانونی
کارهای عجیب اما قانونی

یکی از کارهای عجیب اما قانونی در کشور ژاپن ممنوعیت اضافه وزن است. قانونگذاران ژاپنی در سال 2008 قانون متابو را وضع کردند. طبق این قانون، مردان 40 سال به بالا باید دورکمری به اندازه 85 سانتیمتر و زنان 40 سال به بالا دور کمر 90 سانتیمتری داشته باشند. سندروم متابولیک معمولا مشکلاتی نظیر چاقی شکمی، فشارخون بالا و افزایش کلسترول خون را ایجاد می‌کند که درنهایت منجر به دیابت و بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود.

خرید و حمل اسلحه مینی‌گان در آمریکا

معرفی کارهای عجیب اما قانونی
کارهای عجیب اما قانونی

خرید و حمل اسلحه مینی‌گان در آمریکا از کارهای عجیبی که در برخی کشور‌ها قانونی است. مینی‌گان نوعی مسلسل است و قدرت بالایی دارد. شاید اگر بدانید که مینی گان‌ها قدرت شلیک 6000 گلوله در دقیقه را دارند بیشتر به عمق فاجعه پی ببرید. در حال حاضر آمریکایی‌ها مجاز هستند که برای محافظت از هر خانه یک مینی‌گان در ساختمان‌هایشان نگهداری کنند. لازم به‌ذکر است که مینی‌گان‌ها گران قیمت هستند و ردیابی آنها کار دشواری‌است، بنابراین هرکسی آنها را خریداری نمی‌کند اما برای خریدشان هم مانعی وجود ندارد.

تغییر هویت به اژدها در روسیه

معرفی کارهای عجیب اما قانونی
کارهای عجیب اما قانونی

در روسیه اگر بخواهید هویت و یا نام خود را به اژدها (دراگون) تغییر بدهید، هیچ مانعی نخواهید داشت. به عبارت دیگر روس‌ها می‌توانند هویت خود را به هر چیزی که دوست دارند، تغییر بدهند که یکی از پرطرفدارترین هویت‌ها اژدهاست. جالب این که بسیاری از جوانان روسی هویت اِلف‌ها یا هابیت‌ها و بسیاری از افراد مسن روسی نیز هویت مریخی‌ها را برگزیدند. سازمان ثبت احوال روسیه نیز تغییر هویت توسط شهروندان را امری قانونی می‌داند و به آن احترام می‌گذارد.

سرقت آثار هنری در هلند

معرفی کارهای عجیب اما قانونی
کارهای عجیب اما قانونی

اگر کسی در هلند یک اثر هنری را بدزدد، باید با حوصله مراحل قانونی‌ را طی کند و کاملا قانونی اثر هنری را بفروشد. قانون هلند در رابطه با آثار هنری به سرقت رفته به این صورت است که آن اثر نزد هرکسی که باشد، او صاحب اثر خواهد بود. مراحل قانونی کردن مالکیت آن 30 سال طول خواهد کشید اما این به آن معناست که اگر در این کشور اثر هنری فاخری را سرقت کرده و 30 سال در انبار خانه‌تان پنهان کنید، در دوران کهنسالی فرد ثروتمندی خواهید بود.

ازدواج با سگ در هند

معرفی کارهای عجیب اما قانونی
کارهای عجیب اما قانونی

در هند ازدواج با هر حیوانی مجاز و قانونی است و این موضوع از کارهای عجیبی که در برخی کشور‌ها قانونی است محسوب می‌شود. ازدواج با حیوانات تنها به سگ محدود نمی‌شود اما این حیوان از سایرین محبوب‌تر است. ماجرای ازدواج با حیوانات از آنجایی شروع شد که یک مرد هندی دو سگ را به دار آویخت و پس از مدتی اتفاقات ناخوشایندی در زندگی او رخ داد. وی معتقد بود که کشتن آن سگ‌ها سبب بدبختی بوده است به همین خاطر راه رسیدن به زندگی خوب را در ازدواج با یک سگ می‌دید.

وجود اتومبیل های شعله ور در آفریقای جنوبی

معرفی کارهای عجیب اما قانونی
کارهای عجیب اما قانونی

در آفریقای جنوبی امکان خرید محصولی به نام بلستر وجود دارد که با نصب آن بر روی اتومبیل‌ها، شعله‌هایی از آتش از اتومبیل خارج می‌شود. بر اساس آگهی‌های تبلیغاتی بلسترها آسیبی به هیچ‌کسی نمی‌رسانند اما هیچ تضمینی هم در این رابطه وجود ندارد. بر طبق آمارها در آفریقا هر سال حدود 13000 سرقت از اتومبیل‌ها صورت می‌گیرد.

وجود بلسترها روی اتومبیل‌ها این امکان را به وجود می‌آورند که راننده بتواند با یک دکمه فرد سارق را زنده زنده بسوزاند. افراد بسیاری معتقدند که مقامات آفریقای جنوبی اجازه می‌دهند تا رانندگان بتوانند بدون هیچ دردسری فرد دیگری را به قتل برسانند. با این حال هنوز هم نصب بلسترهای آتشین در آفریقای جنوبی قانونی است.

هر کشوری با توجه به فرهنگ و آداب و رسوم قوانین و مقررات خاص خود را دارد. در اکثر کشور قوانین شبیه بهم هستند. بد نیست بدانید که در این میان برخی کارهای عجیبی که در برخی کشورها قانونی است. در مطالب بالا سعی کردیم برخی از این قوانین را مختصر برای شما معرفی کردیم.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید