کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن در کشورهای مختلف

صاف نشستن، درست گرفتن قاشق و چنگال در دست، استفاده از دستمال و بسیاری از کارهای دیگری که به عنوان آداب خوردن غذا آنها را یاد گرفته‌اید، احتمالا هنگام خرید بلیط هواپیما و سفر به نقطه خاصی از جهان زیاد به درد شما نخورند. چراکه برخی از آداب غذا خوردن انحصاری بوده و فقط در شهر یا کشور خاصی رعایت می‌شوند. به همین شکل، در کشورهای مختلف، برخی نبایدهای مهم در مورد غذا خوردن است که حتما از انجام آنها باید صرف نظر کرد.

0
82
کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن در کشورهای مختلف
کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن
کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن در کشورهای مختلفReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 27Rating: 3.5کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن در کشورهای مختلف - خرید بلیط هواپیما ارزانصاف نشستن، درست گرفتن قاشق و چنگال در دست، استفاده از دستمال و بسیاری از کارهای دیگری که به عنوان آداب خوردن غذا آنها را یاد گرفته‌اید، کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن

کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن

صاف نشستن، درست گرفتن قاشق و چنگال در دست، استفاده از دستمال و بسیاری از کارهای دیگری که به عنوان آداب خوردن غذا آنها را یاد گرفته‌اید، احتمالا هنگام خرید بلیط هواپیما و سفر به نقطه خاصی از جهان زیاد به درد شما نخورند. چراکه برخی از آداب غذا خوردن انحصاری بوده و فقط در شهر یا کشور خاصی رعایت می‌شوند. به همین شکل، در کشورهای مختلف، برخی نبایدهای مهم در مورد غذا خوردن است که حتما از انجام آنها باید صرف نظر کرد. این مطلب که در بر دارنده برخی از نبایدها در کشورهای گوناگون است، می‌تواند برای کسانی که قصد خرید بلیط هواپیما خارجی دارند بسیار کارساز باشد. پس پیشنهاد ما برای مطالعه مطلب زیر را پذیرا باشید و پیش از اقدام برای خرید بلیط هواپیما خارجی، با یادگیری نکات عنوان‌شده در این متن، کار خود را برای داشتن مسافرتی دلنیشن و خاطره‌انگیز، راحت کنید.

کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن در تایلند: خوردن غذا با چنگال ممنوع

کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن در کشورهای مختلف
کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن

مسافری که بلیط هواپیما تایلند را برای سفر خود انتخاب می‌کند، باید از خوردن غذا با چنگال اجتناب کند. البته این سخن بدین معنا نیست که تایلندی‌ها کلا از چنگال استفاده نمی‌کنند بلکه در این کشور از چنگال نهایتا برای گذاشتن غذا در داخل قاشق استفاده می‌شود و خوردن مستقیم غذا با چنگال اصلا جایز نبوده و اتفاقا توهین‌آمیز می‌باشد. ضمنا، اگر وعده غذایی شما همراه با برنج نبود می‌توانید از کارد هم استفاده کنید منتها بهتر است آن را هم مستقیم به سمت دهان‌تان نبرید.

کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن در ایتالیا: پاستای خود را نبُرید

کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن در کشورهای مختلف
کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن

لطفا به پاستای ایتالیایی‌ها احترام بگذارید. هیچ ایتالیایی اصیلی برنمی‌تابد که شما هنگام خوردن اسپاگتی یا هر نوع پاستای دیگری بخواهید آن را برش دهید. پس بهتر است قبل از خرید بلیط هواپیما ایتالیا، چند باری در خانه پاستا را بدون برش بخورید تا برای این کار آماده شوید. در واقع، اینجا چنگال مهم‌ترین نقش را می‌تواند بازی کنید. کافیست شما چنگال را در دست بگیرید و آن را به صورت عمودی در بشقاب یا کاسه خود بچرخانید تا پاستاها در آن جمع شوند و سپس به راحتی بتوانید آن را میل کنید.

✅ بازدید از مقاله رفتارهای ممنوعه در هواپیما
✅ بازدید از مقاله رفتارهای ممنوعه هر فرهنگ
✅ بازدید از مقاله وسایل ممنوعه در پرواز

کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن در چین: همه غذای خود را نخورید

کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن در کشورهای مختلف
کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن

خوردن غذا به طور کامل مخصوصا در کشورهای اسلامی امری کاملا درست و پسندیده می‌باشد. چراکه این کار مانع هدر رفتن غذا می‌شود. اما جالب است بدانید که در چین اوضاع از قرار دیگری است. اگر برای سفر خود بلیط هواپیما چین را می‌خواهید انتخاب کنید، باید هنگام خوردن غذا در این کشور اندکی از آن را باقی بگذارید. به باور چشم‌بادامی‌های چینی، باقی گذاشتن اندکی از غذا در بشقاب نشان می‌دهد که شما دست‌ودلبازی آشپز را باور دارید و غذا آن‌قدر بوده که شما نتوانسته‌اید تمامش کنید.

کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن در مصر: لیوان خود را مجددا پر نکنید

کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن در کشورهای مختلف
کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن

تماشای اهرام شگفت‌انگیز و لذت بردن از زیبایی‌های یکی از قدیمی‌ترین کشورهای جهان باعث می‌شود که بلیط هواپیما مصر همواره با استقبال خوبی مواجه شود. اما نکته بسیار مهمی در مورد آداب غذا خوردن در مصر وجود دارد و آن هم این است که در این کشور، چای، آب، نوشابه و یا هر نوشیدنی دیگری که در لیوان شما قرار دارد کم شود، دیگر شما خودتان حق پر کردن مجدد لیوان‌تان را ندارید. بلکه شخص دیگری باید آن را برای‌تان پر کند و شما در عوض از او به اندازه کافی تشکر کنید.

کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن در تانزانیا: غذا را نبوئید

کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن در کشورهای مختلف
کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن

برخلاف بسیاری از کشورهای جهان که در آنها بو کردن غذا نشان‌دهنده علاقه شما به آن غذاست، اهالی کشور تانزانیا این کار را نوعی توهین تلقی می‌کنند. در واقع، در فرهنگ تانزانیا، بو کردن غذا بدین معناست که شما احساس کرده‌اید که غذا گندیده است و می‌خواهید به این حدس خود مطمئن شوید. پس کسانی که برای گذران اوقات فراغت خود و یا به هر دلیل دیگری می‌خواهند بلیط هواپیما تانزانیا بخرند، بهتر است از بو کردن غذا در این کشور خودداری کنند.

کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن در فیلیپین: از دست چپ خود استفاده نکنید

کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن در کشورهای مختلف
کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن

با دست راست غذا بخورید و دست چپ‌تان را حتی روی میز هم نگذارید. این مهم‌ترین نکته‌ای است که هنگام خرید بلیط هواپیما فیلیپین باید آن را رعایت کنید. البته شاید این قانون برای ما زیاد هم عجیب نباشد. چراکه در بین مسلمانان هم خوردن غذا با دست چپ صورت خوشی ندارد. حتی در کشورهای شمال آفریقا هم آداب مشابهی برای خوردن غذا دیده می‌شود. به هر حال، اگر چپ دست هستید و خیال سفر به فیلیپین دارید، باید تمرینات سختی برای خوردن غذا با دست راست پشت سر بگذارید.

کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن در پرتغال: نمک و فلفل نخواهید

اگر بلیط هواپیما پرتغال خریدید و به این کشور زیبا در قاره سرسبز اروپا سفر کردید و در طول این سفر با اشخاص مختلفی بر سر میز غذا نشستید، شما فقط در یک حالت می‌توانید از فلفل یا نمک استفاده کنید و آن هم زمانی است که این افزودنی‌ها بر سر میز قرار داده شده‌اند. در غیر این‌صورت، درخواست فلفل یا نمک توهین بسیار بزرگی به سرآشپز بوده و نشان می‌دهد که شما طعم غذایی که او طبخ کرده را دوست ندارید.

کارهای ممنوعه هنگام غذا خوردن در کره جنوبی: قبل از بزرگ‌سالان غذا نخورید

احترام به افراد بزرگ‌سال در آداب و رسوم مردم کره جنوبی حرف اول و آخر را می‌زند. به همین دلیل است که توصیه می‌شود بر سر میز غذا هیچ کس قبل از بزرگ‌سالان شروع به خوردن غذا نکند. از این رو حاضران بر سر میز غذا آن‌قدر منتظر می‌مانند تا سالخورده‌ترین فرد میز حداقل یک لقمه غذا بخورد و سپس بقیه شروع کنند. این هم آداب کشور کره جنوبی است که البته در آداب ما ایرانی‌ها هم مورد مشابه وجود دارد و به همین دلیل، هنگام خرید بلیط هواپیما کره جنوبی، بعید است مشکلی از این بابت متوجه شما شود.

هر کشوری دارای مجموعه رفتارهای پسندیده است که آنها را در قالب آداب و رسوم فرهنگ خود به دیگران معرفی می‌کند. احترام به این آداب و رسوم، مسلما کلیدی‌ترین بخش لذت بردن از سفر به هر یک از شهرها و کشورهای جهان می‌تواند باشد. به همین دلیل است که مطالعه مطالب این‌چنینی همیشه به گردشگرانی که علاقه خاصی به خرید بلیط هواپیما خارجی دارند، توصیه می‌شود. مطمئن باشید که شما هم با خواندن مطلب فوق، اطلاعات بسیار مفید و خوبی به دست آوردید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید