کالاهای ممنوع فرودگاه امام خمینی

فرودگاه های بسیاری در ایران وجود دارند که یکی از مهم ترین آنها فرودگاه امام خمینی در تهران است. اگر بلیط هواپیما خریده اید و به کشورهای خارجی پرواز داشته اید احتمال این که این فرودگاه را دیده باشید زیاد است. با توجه به این که افراد زیادی و بین کشورهای زیادی از طریق این فرودگاه بین المللی رفت و آمد می کنند امنیت آن بسیار اهمیت دارد.

0
36
معرفی کالاهای ممنوع فرودگاه امام خمینی
کالاهای ممنوع فرودگاه امام خمینی
کالاهای ممنوع فرودگاه امام خمینیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 30Rating: 4.0کالاهای ممنوع فرودگاه امام خمینی و نکاتی که باید به یاد داشته باشید.کالاهای ممنوع فرودگاه امام خمینی و اطلاعاتی راجع به ورود و خروج کالاهای بار دستی در ادامه به طور کامل برای شما مسافران عزیز معرفی شده است.

معرفی کامل کالاهای ممنوع فرودگاه امام خمینی

فرودگاه های بسیاری در ایران وجود دارند که یکی از مهم ترین آنها فرودگاه امام خمینی در تهران است. اگر بلیط هواپیما خریده اید و به کشورهای خارجی پرواز داشته اید احتمال این که این فرودگاه را دیده باشید زیاد است. با توجه به این که افراد زیادی و بین کشورهای زیادی از طریق این فرودگاه بین المللی رفت و آمد می کنند امنیت آن بسیار اهمیت دارد. پس در ادامه مطلب به قوانین مربوط به کالاهای ممنوع فرودگاه امام خمینی خواهیم پرداخت.

معرفی فرودگاه

معرفی کالاهای ممنوع فرودگاه امام خمینی
کالاهای ممنوع فرودگاه امام خمینی

خطوط هوایی متفاوتی در این فرودگاه فعالیت می کنند و پروازهای داخلی و خارجی زیادی به جز پروازهای مربوط به حج از این فرودگاه انجام می پذیرند. فرودگاه امام در 30 کیلومتری تهران در میان بزرگراه تهران-قم و بزرگراه تهران-ساوه قرار دارد. پروژه ساخت این فرودگاه در سال 1354 آغاز شده و در نهایت در سال 1374 بخشی از آن به مرحله بهره برداری رسیده است. این فرودگاه به طور میانگین سالانه پنج میلیون نفر را بین 300 شهر جهان جابه جا می کند. فرودگاه بین المللی امام خمینی دو پایانه فعال دارد. از پایانه یک سالانه حدود 5 میلیون مسافر و 120000 تن بار جابه جا می شود. پایانه 2 یا پایانه سلام ظرفیت 5 میلیون مسافر را دارد و در خرداد سال 98 افتتاح شده است. یکی از امکاناتی که این فرودگاه در اختیار مسافران قرار می دهد اینترنت رایگان است که به صورت باجه های مستقر در بخش پرواز در اختیار مسافران قرار می گیرد. از سال 96 یکی از خط های متروی پرند این فرودگاه را به متروی تهران متصل کرده است. اطلاعات پرواز، پروازهای فرودگاه بین المللی امام خمینی از طریق سایت این فرودگاه به صورت آنلاین قابل دریافت می باشد. برای دسترسی به این فرودگاه شما می توانید از تاکسی مترو و ماشین شخصی و اتوبوس استفاده کنید.

لیست کالاهای ممنوع فرودگاه امام خمینی

لیست کالاها و اشیاء ممنوع امنیتی ( از جانب اطلاعات سپاه حفاظت ) به منظور تأمین امنیت پروازها و رفاه آسایش خریداران بلیط هواپیما، انتقال اشیاء ذیل به داخل هواپیما ممنوع میباشد. لذا جهت تسریع در امر بازرسی اقلام مذکور را به قسمت بار و یا اشیاء ممنوعه تحویل نمائید.

۱-انواع سلاح گرم شامل : سلاحهای نظامی – تفنگهای شکاری – ساچمه زن

۲-سلاحهای اسباب بازی که شباهت زیاد به سلاحهای حقیقی دارند

۳-انواع سلاح سرد شامل : شمشیر – دشنه – کارد سنگری – انواع چاقو – تیغ موکت بری – تیغ جراحی – قیچی – پنچه بوکس و سایر اشیاء مشابه

۴-انواع مهمات شامل : فشنگها – نارنجکها – موارد منفجره از قبیل تی ان تی – سی ۴ – دینامیت – چاشنیهای انفجاری موارد محروقه – آتش زا باروتی انفجاری

۵-انواع اسپریها شامل : گاز اشک آور – فلفلی – سمی و بیحس کننده

۶-مواد سریع الاشتعال شامل : بنزین – کپسولهای گاز مایع

✅ بازدید از مقاله وسایل ممنوعه در هواپیما

کالاهای ممنوعه ورودی در گمرک

مشروبات الکلی ، وسایل قمار ، تجهیزات دریافت ماهواره ، اسلحه سردو گرم ، مواد محترقه و منفجره ، مواد مخدر ، مواد روان گردان ، نشریات، فیلم، عکس، نوشته و هر کالایی که مغایرشئونات ملی و مذهبی و مخل نظم عمومی کشور باشد و سایر کالاهایی که منع شرعی و قانونی دارند و یا ورود و خروج آنها به موجب جدول تعرفه گمرکی ممنوع است.

کالاهای ممنوعه خروجی در گمرک

۱- اشیاء عتیقه ، کتب خطی و چاپ سنگی ، آثار هنری اصیل و قطعات خوشنویسی شده ، اوراق مینیاتور ، انواع سنگهای گرانبها و قدیمی ، قرآن مجید که دارای مهر تایید شده شورای نظارت چاپ و نشر قرآن نباشد.فیلم های سینمایی ۳۵ میلی متری ، آثار هنری و الات موسیقی که جزو میراث فرهنگی کشور محسوب می شود.

۲- فرشهایی که دارای ارزش تاریخی و میراث فرهنگی هستند.

۳- خروج فرش ، پسته ، خشکبار و زعفران برای مسافرین عازم زیارت عتبات عالیات و سایر اماکن مقدس ممنوع می باشد.(کشورهای عربستان ، عراق و سوریه)

۴- طبق قانون ، حمل ،نگه داری و استفاده مواد مخدر و روانگردانها جرم محسوب ، که به تبع خروج و ورد آنها نیز ممنوع میباشد.

با توجه به این که این قوانین بسیار مهم هستند و راه فراری ندارند بهتر است قبل از حضور در فرودگاه این قوانین را بخوانید تا در حین بررسی دچار مشکل نشوید.

در ادامه هم می توانید با داروهای ممنوعه در پرواز آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید