کاهش چراغ خاموش نرخ پروازهای خارجی

چند هفته پس از شوک قیمتی به وجود آمده در بازار بلیط هواپیما داخلی و بلیط هواپیما خارجی، آرامشی نسبی در این بازارها حکمفرما شده است. به گزارش ایسنا، پس از آنکه شرکت‌های هواپیمایی داخلی در جلسه‌ای با مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری به نرخ‌های مصوب برای شهریورماه دست یافتند و پس از آن در جلسه‌ای جدید اعلام کردند که این نرخ‌ها تا اطلاع ثانوی اجرایی خواهد شد، بازار بلیط هواپیما داخلی به آرامشی نسبی رسید.

0
61
قیمت بلیط هواپیما خارجی
بلیط هواپیما خارجی
کاهش چراغ خاموش نرخ پروازهای خارجیReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Sep 25Rating: 3.5کاهش چراغ خاموش نرخ بلیط هواپیما خارجی - خرید پرواز خارجی از سفرستانچند هفته پس از شوک قیمتی به وجود آمده در بازار بلیط هواپیما داخلی و بلیط هواپیما خارجی، آرامشی نسبی در این بازارها حکمفرما شده است. به گزارش ایسنا، پس از آنکه شرکت‌های هواپیمایی داخلی در جلسه‌ای با مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری به نرخ‌های مصوب برای شهریورماه دست یافتند

کاهش چراغ خاموش نرخ پروازهای خارجی

چند هفته پس از شوک قیمتی به وجود آمده در بازار بلیط هواپیما داخلی و بلیط هواپیما خارجی، آرامشی نسبی در این بازارها حکمفرما شده است.

به گزارش ایسنا، پس از آنکه شرکت‌های هواپیمایی داخلی در جلسه‌ای با مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری به نرخ‌های مصوب برای شهریورماه دست یافتند و پس از آن در جلسه‌ای جدید اعلام کردند که این نرخ‌ها تا اطلاع ثانوی اجرایی خواهد شد، بازار بلیط هواپیما داخلی به آرامشی نسبی رسید.

قیمت بلیط هواپیما خارجی
بلیط هواپیما خارجی

با وجود آنکه سیاست‌های جدید جز پروازهای اربعین برای دیگر پروازهای خارجی سیاست دقیقی را مشخص نمی‌کرد، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که نرخ پروازهای بین‌المللی تا حد زیادی کاهش یافته و حتی در برخی مسیرها به نرخ‌های پیش از شوک ارزی اخیر نزدیک شده است.

در شرایطی که پرواز به شهرهای منطقه مانند استانبول، دوبی، تفلیس، یا مسکو به چند میلیون تومان رسیده بود بررسی‌های جدید نشان می‌دهد که در حال حاضر در بسیاری از این مسیرها می‌توان بلیط هواپیما یک طرفه را با نرخی کمتر از یک میلیون تومان نیز پیدا کرد.

قیمت بلیط هواپیما خارجی
بلیط هواپیما خارجی

برای مثال مسیر پرترافیک تهران استانبول در حال حاضر بلیط هواپیما با نرخ کمتر از یک میلیون تومان ارائه می‌کند و برخی پروازها مسافران را با قیمت حدود ۹۰۰ هزار تومان از تهران به استانبول می‌برد.

در مسیر تهران تفلیس نیز قیمت‌ها به مرز یک میلیون تومان برگشته و مسافران می‌توانند با هزینه حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بلیط هواپیما رفت و برگشت در این مسیر پیدا کنند. پروازهای رفت و برگشت تهران استانبول تا نرخ یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نیز کاهش یافته است.

قیمت بلیط هواپیما خارجی
بلیط هواپیما خارجی

در مسیرهایی مانند تهران دوبی و تهران مسکو نیز کاهش قابل توجهی پیدا کرده و مسافران می‌توانند با هزینه حدود ۹۰۰ هزار تومان به امارات متحده عربی سفر کنند و برای رفت و برگشت نیز هزینه‌ای کمتر از دو میلیون تومان ممکن است.

پروازهای مسکو نیز که در ایام جام جهانی به بیش از پنج میلیون تومان رسیده بود و در همین قیمت برای هفته‌های بعد باقی‌مانده بود، در حال حاضر در برخی پروازها به کمتر از سه میلیون تومان نیز رسیده است.

قیمت بلیط هواپیما خارجی
بلیط هواپیما خارجی

در مسیرهای طولانی‌تر بسته به این‌که ایرلاین داخلی در آنها پرواز داشته باشد یا نداشته باشد قیمت‌ها به شکل قابل توجهی متفاوت می‌شود. برای مثال در مسیر تهران پاریس که شرکت هواپیمایی ماهان برای آن پروازهای برنامه‌ای دارد امکان سفر به پایتخت فرانسه با قیمت بلیط هواپیما دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان وجود دارد، اما در پرواز تهران لندن با توجه به کاهش ظرفیت پروازهای مستقیم مسافران مجبور هستند به مقصد خود با چند توقف برسند که همین موضوع قیمت‌ها را از حدود سه میلیون تومان به بالا نهایی کرده است.

مسیرهای طولانی‌تر مانند کانادا و آمریکا که ایرلاین‌های ایرانی به آنها پرواز مستقیم ندارند نیز هرچند قیمت‌ها قدری نسبت به هفته‌های قبل کاهش یافته، اما همچنان برای سفر یک طرفه نرخ‌ها از حدود ۱۰ میلیون تومان آغاز شده و به بالاتر از ۲۰ میلیون تومان نیز می‌رسد.

پایان خبر

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع: isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید