روش هایی برای کاهش هزینه های سفر هوایی

مطمئنا تاکنون مطالب زیادی درباره خرید ارزان بلیط هواپیما و یا روش هایی برای کاهش هزینه های سفر هوایی خوانده اید و هنگام تصمیم گیری برای مسافرت به فکر این بوده اید که چگونه بلیط هواپیما ارزان و مناسب خریداری کنید.

0
38
روش های کاهش هزینه های سفر هوایی
کاهش هزینه های سفر هوایی
روش هایی برای کاهش هزینه های سفر هواییReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 2Rating: 4.0روش هایی برای کاهش هزینه های سفر هوایی و خرید بلیط هواپیما ارزان.کاهش هزینه های سفر هوایی امروزه می توانید در هر نقطه و مکانی با داشتن تلفن هوشمند یا کامپیوتر بلیط هواپیما ارزان به مقصد مورد نظرتان را خودتان رزرو کنید.

روش های خرید بلیط هواپیما ارزان

مطمئنا تاکنون مطالب زیادی درباره خرید ارزان بلیط هواپیما و یا روش هایی برای کاهش هزینه های سفر هوایی خوانده اید و هنگام تصمیم گیری برای مسافرت به فکر این بوده اید که چگونه بلیط هواپیما ارزان و مناسب خریداری کنید. در سال های اخیر امکان خرید آنلاین بلیط هواپیما باعث شده است تا مسافران بتوانند پروازهایشان را خودشان رزرو کنند و با مقایسه پروازها با یکدیگر مناسب ترین بلیط را به مقصدشان خریداری کنند. اما یک مسئله ای که اکثر مسافران بدان آگاه نیستند و همیشه به دنبال یافتن پاسخ آن هستند، این است که چه موقع و چه زمانی کدام بلیط هواپیما را بخرند تا هزینه سفر هوایی شان کاهش یابد. می دانید که امروزه می توانید در هر نقطه و مکانی که باشید، با داشتن یک تلفن هوشمند یا کامپیوتر و با دسترسی به اینترنت بلیط هواپیما به مقصد مورد نظرتان را خودتان رزرو کنید. اما این که هنگام خرید بلیط هواپیما به چه نکاتی توجه کنید که مناسب ترین بلیط را رزرو کرده باشید و روش های کاهش هزینه های سفر هوایی را کسب کنید، در ادامه همراه سفرستان باشید.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما را بشناسید

روش های کاهش هزینه های سفر هوایی
کاهش هزینه های سفر هوایی

طبق مطالعات انجام شده، مسافران بهتر است برای خرید پروازهای خارجی از 3 تا 5 ماه زودتر از زمان پرواز برای خرید بلیط هواپیما اقدام کنند. برای پروازهای داخلی نیز باید حداقل 3 تا 4 ماه زودتر اقدام کرد. همچنین، در اواسط هفته که تردد مسافران نسبت به اوایل و اواخر هفته کمتر است، قیمت بلیط هواپیما نسبتا کاهش می یابد. پس اگر برای پرواز در روز خاصی تأکید ندارید، در روزهای وسط هفته پرواز کنید. این نکته را هم به یاد داشته باشید که با افزایش تردد مسافران هوایی و افزایش تقاضا برای سفر، قیمت بلیط هواپیما نیز افزایش می یابد. ایرلاین ها از شلوغ ترین زمان سفر مسافران مطلع هستند و می دانند که چه روزهایی برای سفر مناسب هستند. بنابراین، بر اساس همین اطلاعات قیمت بلیط هواپیما در روزهای مختلف سال را تعیین می کنند.

از نوسان قیمت بلیط های ایرلاین ها مطلع باشید

گاه ممکن است ایرلاین ها در برخی روزها و زمان ها قیمت بلیط هواپیما را کاهش بدهند. در ایرلاین های خارجی معمولا بلیط هواپیما در شب های یکشنبه که آخرین اوقات تعطیلات آخر هفته شان است، بلیط ها با پایین ترین قیمت به مسافر ارائه می شوند. بدین گونه در روزهای اول هفته و پس از تعطیلات آخر هفته بلیط های هواپیما در ایرلاین به بیشترین فروش خود در هفته می رسند. معمولا در اوایل هفته قیمت ها از طرف ایرلاین ها به شکل رقابتی ارائه می شوند و ظهر یا شب های سه شنبه و چهارشنبه بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما هستند. علاوه بر این، ممکن است در اواخر هفته که مردم به مسافرت یک یا دو روزه می روند، قیمت بلیط هواپیما کمی افزایش یابد. بایستی در هر زمان نوسان قیمت بلیط های ایرلاین های مختلف را کنترل و با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوانید بلیط مناسب تهیه نمایید.

✅ بازدید از مقاله کاهش هزینه اقامت در هتل

لازم است بدانید، در پروازهای خارجی روزهای چهارشنبه، سه شنبه و شنبه به ترتیب ارزان ترین روزهای خرید بلیط هواپیما هستند. روزهای جمعه و یکشنبه نیز گران ترین زمان خرید بلیط هواپیما می باشند. در پروازهای داخلی نیز همان روال طبق روزهای هفتگی خودمان ادامه دارد. روزهای آخر هفته یعنی پنحشنبه و جمعه قیمت بلیط ها افزایش می یابد و در روزهای وسط هفته یعنی دوشنبه و سه شنبه به دلیل تردد کمتر مسافران قیمت ها تا حدودی کاهش می یابند. ضمنا، در ساعات اولیه روز، اواخر شب یا دقیقا زمان وعده های غذایی ناهار و شام کم طرفدارترین زمان های پرواز هستند و به همین علت قیمت بلیط هواپیما در این ساعات نسبت به ساعات دیگر ارزان تر است.

از یک وب سایت معتبر برای خرید بلیط هوایپما اقدام کنید

گاه ممکن است آن قدر در وب سایت های مختلف دنبال بلیط هواپیما ارزان بگردید، که بیشتر سردرگم و گیج شوید. پس بهتر است به جای جستجو در چندین وب سایت مختلف تنها یک وب سایت معتبر همچون “سفرستان” را انتخاب کنید و با خیال راحت بلیط هواپیما به مقصد مورد نظرتان را خریداری کنید. در این وب سایت با وارد کردن مبدأ و مقصد و تاریخ مورد نظر، لیستی از تمام پروازهای داخلی و خارجی در ساعات مختلف و با قیمت های متفاوت برای شما نمایش داده می شوند. بدین گونه می توانید از میان این پروازها، پروازی را که برایتان مناسب است را رزرو کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال و یا مشکلی می توانید با بخش پشتیبانی و امور مشتریان وب سایت تماس بگیرید تا شما را به بهترین شکل راهنمایی نمایند.

پروازهای چارتر را فراموش نکنید

اگر تاریخ و روز پرواز برایتان مهم نیست و تنها به دنبال خرید بلیط هواپیما ارزان هستید، پروازهای چارتر لحظه آخری را فراموش نکنید. برخی ایرلاین ها قیمت پرواز ها را در روزها و هفته های آخر پرواز افزایش می دهند و دقیقا نزدیک زمان پرواز ممکن است چندین صندلی در هواپیما خالی مانده باشند. در این مواقع ایرلاین ها بر ای آن که متضرر نشوند و همه بلیط هایشان را بفروشند، پایین ترین قیمت بلیط هواپیما را که حتی از قیمت اصلی هم پایین تر است، به مسافر ارائه می دهند و این زمان برای مسافرانی مناسب است که چمدانشان را آماده کرده اند و منتظر خرید بلیط ارزان قیمت هستند. ضمنا، بهتر است بدانید برای خرید پرواز چارتری بهتر است تنها باشید. زیرا ممکن است برای پیدا کردن 2 بلیط همزمان با قیمت پایین دچار مشکل شوید و یک نفرتان جا بماند. پس به یاد داشته باشید که برای خرید پرواز چارتر باید بسیار سریع و هوشمندانه عمل کنید و قبل از آن که کس دیگری بلیط چارتر را خریداری کند، شما آن را بخرید.

ایرلاین های مختلف را چک کنید

روش های کاهش هزینه های سفر هوایی
کاهش هزینه های سفر هوایی

سعی کنید هنگام خرید بلیط هواپیما ایرلاین های مختلفی که به مقصد شما پرواز می کنند را چک کنید. زیرا گاه ایرلاین ها قیمت های متفاوتی برای یک مقصد در همان تاریخ ارائه می دهند، به خصوص در شلوغ ترین زمان های سال که ایرلاین ها در ارائه قیمت با یکدیگر به رقابت می پردازند، می توانید علی رغم بالا بودن قیمت ها یک بلیط با قیمت مناسب خریداری کنید. همچنین، اگر تاریخ برگشتتان مشخص باشد، سعی کنید بلیط رفت و برگشت تهیه کنید. زیرا در اکثر مواقع خرید بلیط هواپیما رفت و برگشت بسیار باصرفه تر و ارزان تر است.

امیدواریم روش هایی که برای کاهش هزینه های سفرهای هوایی در اختیارتان قرار دادیم برایتان مفید بواقع شوند و بتوانید با به کارگیری این راهکارها بلیط هواپیما ارزان به مقصد مورد نظرتان بخرید و از سفرتان لذت ببرید.

در ادامه هم می توانید با روش های ترتیب یک سفر ارزان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید