کاپادوکیا ترکیه و هرآنچه باید از این شهر زیبا بدانید

کاپادوکیا ناحیه‌ای در آناتولیای مرکزی که به خاطر مکان‌های منحصربه‌فرد و شبیه ماه خود، شهرهای زیرزمینی، کلیساهای غاری و خانه‌های حفاری‌شده در داخل صخره‌ها، شناخته شده است. سالیانه افراد بی‌شماری برای بازدید از این ناحیه دیدنی بلیط هواپیما کاپادوکیا خریداری کرده و به این شهر زیبا سفر می‌کنند.

0
79
همه چیز در مورد کاپادوکیا ترکیه
کاپادوکیا ترکیه
کاپادوکیا ترکیه و هرآنچه باید از این شهر زیبا بدانیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 1Rating: 4.0کاپادوکیا ترکیه و هرآنچه باید از این شهر زیبا بدانید.کاپادوکیا ترکیه ناحیه‌ای در آناتولیای مرکزی که به خاطر مکان‌های منحصربه‌فرد و شبیه ماه خود شهرهای زیرزمینی کلیساهای غاری و ... شناخته می شود.

همه‌چیز در مورد کاپادوکیا (Cappadocia)

کاپادوکیا ناحیه‌ای در آناتولیای مرکزی که به خاطر مکان‌های منحصربه‌فرد و شبیه ماه خود، شهرهای زیرزمینی، کلیساهای غاری و خانه‌های حفاری‌شده در داخل صخره‌ها، شناخته شده است. سالیانه افراد بی‌شماری برای بازدید از این ناحیه دیدنی بلیط هواپیما کاپادوکیا خریداری کرده و به این شهر زیبا سفر می‌کنند.

اگر تاکنون به کاپادوکیا سفر نکرده‌اید، شدیداً پیشنهاد می‌کنیم در طول سفر بعدی خود به ترکیه، سری هم به این منطقه شگفت‌انگیز بزنید؛ اما قبل از تصمیم به سفر به کاپادوکیا، بهتر است با این منطقه آشنایی داشته باشید.

در همین راستا و در قالب این مطلب تصمیم گرفته‌ایم تا کاپادوکیا را برایتان به‌طور کامل معرفی کنیم؛ بنابراین اگر مایل به دیدار از کاپادوکیا هستید، پیشنهاد می‌کنیم که تا آخر این مطلب سایت سفرستان را همراهی کنید.

در مورد کاپادوکیا

همه چیز در مورد کاپادوکیا ترکیه
کاپادوکیا ترکیه

منطقه کاپادوکیا که در مرکز ناحیه آناتولیای ترکیه قرار گرفته است، با دره‌ها، تنگه‌ها، تپه‌ها و شکل غیرمعمولی و عجیب‌وغریب صخره‌های خود که در اثر باران‌های مداوم و وزش باد هزاران ساله به وجود آمده است، دشت‌های پوشیده شده با لاوا که بین کوه‌های آتش‌فشان Erciyes، Melendiz و Hasan قرار گرفته، همچنین خانه‌های غاری که در درون صخره‌ها حفاری‌شده‌اند و شهرهای زیرزمینی خود، حس و حال بودن در یک جهان دیگر را به افرادی از کاپادوکیا دیدار می‌کنند، می‌دهد.

فوران‌های این کوه‌های آتش‌فشانی که در دوران زمین‌شناسی فعال بوده‌اند، تا دو میلیون سال قبل ادامه داشت. در اثر همین فوران‌ها و تأثیرات مواد مذاب اطراف، یک لایه نرم به ضخامت 150 متر تشکیل شد و سپس بر اثر تأثیرات آب‌ رودها و سیلاب‌ها بر روی سنگ‌ها آتش‌فشانی این لایه نرم، با گذشت زمان صخره‌هایی با اشکال عجیب‌وغریب به وجود آمدند که با نام دودکش‌های افسانه‌ای شناخته می‌شوند.

 این ناحیه با دارا بودن مشخصات وابسته به نقشه‌نگاری غیرمعمول، به‌عنوان یک مکان مقدس یاد شده و در زبان محلی، Khepatukha نامیده می‌شود. معنی این نام، “کشور مردم پادشاه خدایان هپات (Hepa)” می‌باشد؛ اگرچه در مورد معنای نام این مکان ادعاهای شاعرانه‌تری همانند Katpayukaی فارسی باستانی وجود دارد که معنی آن، ” سرزمین اسب‌های زیبا” است.

لوح‌هایی که با نام لوح‌های کاپادوکیایی شناخته می‌شوند و آثار هنری هیتیت (Hittite) در علیسار (Alisar)، از بازمانده‌های مهمی هستند که تاریخ آن‌ها به 2000 سال قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد. در سده 1200 قبل از میلاد مسیح، قلمرو شاهزاده‌نشین تابال (Tabal)، از شاخه‌های خاطی (Khatti) مردم سکایی، قدرتمند گشته و پادشاهی تابال را تأسیس گشت. پس از فرمانروایی هیتیت‌ها (Hittite) و پارسیان، سرانجام در سال 323 قبل از میلاد مسیح، پادشاهی کاپادوکیا تشکیل یافت.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما به کاپادوکیا ماه روی زمین

در طول دوران حکمرانی رومی‌ها، این ناحیه به‌عنوان یک پناهگاه برای اولین مسیحیانی که از امپراطوری رومیان گریخته بودند، عمل کرده بود. در کاپادوکیا همچنین شهرهای زیرزمینی متعددی وجود دارد که توسط اولین مسیحیان به‌عنوان پناهگاه استفاده شده‌اند. با این اوصاف می‌توانید مطمئن باشید که کاپادوکیا دارای تاریخی غنی و باستانی بوده و ارزش تهیه بلیط هواپیما کاپادوکیا و بازدید را دارد.

شهرهای منطقه کاپادوکیای ترکیه

همه چیز در مورد کاپادوکیا ترکیه
کاپادوکیا ترکیه
 • نِو شهر (Nevsehir)- استان اصلی کاپادوکیا
 • اورگوپ (Urgup)- بزرگ‌ترین شهر و قلب کاپادوکیا
 • گورمه (Goreme)-خانه‌های غاری که در درون دودکش‌های افسانه‌ای ساخته شده‌اند
 • اوچیسار (Uchisar)-مرتفع‌ترین نقطه کاپادوکیا که دارای قصر صخره‌ای طبیعی خود می‌باشد
 • آوانوس (Avanos)-شهر سفالگری که توسط طولانی‌ترین رود ترکیه (Kizilirmak) به دو قسمت تقسیم شده است
 • اورتاهیسار (Ortahisar)- یک روستای کوچک که به خاطر قصر صخره‌ای خود شناخته شده است
 • مصطفی پاشا (Mustafapasa)-یک روستای قدیمی یونانی

یکی دیگر از مکان‌های دیدنی کاپادوکیا دره ایهلارا (Ihlara) می‌باشد که دارای کلیساهای متعددی است که درون صخره‌ها حفاری‌شده‌اند. این دره تقریباً یک ساعت با مرکز کاپادوکیا، یعنی ناحیه اورگوپ/گورمه فاصله دارد. می‌توانید مطمئن باشید که تک‌تک این مکان‌ها ارزش بازدید از کاپادوکیا را دارند.

چگونه به کاپادوکیا برسیم

همه چیز در مورد کاپادوکیا ترکیه
کاپادوکیا ترکیه

توسط اتوبوس: بیشتر شرکت‌های اتوبوسی دارای سرویس‌های به شهرهای نِو شهر و گورمه می‌باشند. در ادامه مدت‌زمان سفر از شهرهای مختلف ترکیه به کاپادوکیا آورده شده است:

 • استانبول-12 ساعت
 • آنکارا-5ساعت
 • بورسا-11 ساعت
 • ایزمیر-12 ساعت
 • قونیه-4 ساعت
 • آنتالیا-9 ساعت
 • جاناقلعه (Canakkale)-17 ساعت

توسط هواپیما: سریع‌ترین و راحت‌ترین روش برای رسیدن به کاپادوکیا خریداری بلیط هواپیما کاپادوکیا و سفر با هواپیما می‌باشد. در کاپادوکیا دو فرودگاه اصلی وجود که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به کاپادوکیا سفر کنید. یکی از آن‌ها فرودگاه ارکیلت قیصریه (Erkilet Airport) با کد ASR می‌باشد که در قیصریه قرار داشته و یک ساعت با مرکز منطقه کاپادوکیا فاصله دارد. ایرلاین‌های متعددی همچون ایرلاین ترکیه (Turkish Airlines) و ایرلاین AnadoluJet پروازهای مستقیمی را از فرودگاه آتاتورک استانبول و شهر ایزمیر به قیصریه انجام می‌دهند.

فرودگاه دوم، فرودگاه نِو شهر کاپادوکیا (Nevsehir Kapadokya Airport) با کد NAV است که در شهر گلشهر (Gulsehir) استان نِو شهر قرار گرفته است. ایرلاین Turkish Airlines پروازهای مستقیمی را از فرودگاه آتاتورک استانبول به این فرودگاه انجام می‌دهد.

توسط قطار: قیصریه بر روی یک مسر راه‌آهن شلوغ و پررفت‌وآمد قرار گرفته است. پیدا کردن قطار مناسب به قیصریه تقریباً از تمامی ایستگاه‌های راه‌آهن ترکیه، امکان‌پذیر است. پس از رسیدن به شهر قیصریه نیز می‌توانید توسط اتوبوس به شهر گورمه برسید.

چگونه در داخل کاپادوکیا رفت‌وآمد کنیم

همه چیز در مورد کاپادوکیا ترکیه
کاپادوکیا ترکیه

کم‌جمعیت بودن این ناحیه باعث شده است که سیستم حمل‌ونقل عمومی این منطقه محدود بوده و به خاطر وسیع بودن این ناحیه، بهتر است که اجاره کردن ماشین یا استخدام پکیج کامل یک تور مناسب را در نظر بگیرید. شما همچنین بهتر است پس از خریداری بلیط هواپیما کاپادوکیا ، به ماپادوکیا که نقشه این شهر نگاهی بیندازید تا در مورد جاذبه‌ها و مسیرهای پیاده‌روی اطلاعاتی به دست آورید.

خوردوخوراک در کاپادوکیا

همه چیز در مورد کاپادوکیا ترکیه
کاپادوکیا ترکیه

کاپادوکیا همانند مکان‌های دیگر ترکیه دارای غذاهای مختص و مخصوص خود می‌باشد و همان‌طور که می‌دانید غذاهای ترکی معمولاً و بیشتر اوقات بسیار لذیذ و خوشمزه هستند. به همین دلیل در ادامه برخی از غذاهایی که می‌توانید در کاپادوکیا نوش جان کنید را برایتان آورده‌ایم:

 • زردآلو و انگور خشک‌شده
 • مانتی (Manti) که گونه‌ای راویولی (Ravioli) است که با گوشت طبخ داده شده و به همراه ماست و سس سیر سرو می‌شود
 • تستی کباب (Testi Kebab) یا همان کباب کوزه‌ای- گوشت و سبزیجات که در داخل یک ظرف رسی یا یک کوزه که با خمیر نان بسته شده است، پخته می‌شود. هنگام سرو کردن این غذا، کوزه شکسته می‌شود.
 • Pastirmali kuru fasulye- لوبیای سفید به همراه گوشت ادویه زده‌شده
 • شیرینی‌های مخصوص کاپادوکیا
 • شراب‌های محلی

رستوران‌هایی که می‌توانید در آن این غذاها را نوش جان کنید:

–  کلیسای انگور که دارای غذای محلی خوشمزه و فضایی روحیه‌بخش است این رستوران توسط Ibrahim Skinan اداره شده و همچنین دارای چند اتاق است که می‌توانید در آن‌ها اقامت کنید.

هنگام سفر به کاپادوکیا در کجا اقامت کنیم

همه چیز در مورد کاپادوکیا ترکیه
کاپادوکیا ترکیه

پس از خریداری بلیط هواپیما کاپادوکیا و سفر به این شهر، شدیداً پیشنهاد می‌شود که در یکی از هتل‌های غاری (داخل غار)، که ویژگی این ناحیه نیز است، اقامت کنید. همچنین برای آن دسته از افراد که یک سفر مقرون‌به‌صرفه را برگزیده‌اند، گزینه‌های اقامتی متعددی در شهرهای اورگوپ، گورمه، اوچیسار و آوانوس وجود دارد. همچنین اگر اقامت لاکچری را ترجیح می‌دهید می‌توانید امارت‌های تاریخی یونانی و هتل‌های غاری را در Guzelyurt تجربه کنید.

روی‌هم‌رفته می‌توانید مطمئن باشید که کاپادوکیا یکی از بهترین و دیدنی‌ترین مناطق ترکیه است که پس از خریداری بلیط هواپیما کاپادوکیا و سفر به این منطقه، می‌توانید با انجام دادن فعالیت‌های متنوع، اوقات خوشی را به همراه دوستان و یا خانواده خود تجربه کنید.

برای خرید بلیط هواپیما کاپادوکیا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید