آشنایی با کتابخانه‌های بزرگ اروپا

کتابخانه‌ها در دنیای امروزی ما بسیار پر اهمیت‌تر از آنچه که فکر می‌کنیم، هستند؛ چرا که بسیاری از آثار بزرگ تاریخی و شاهکارهای ادبی را در خود جای داده‌اند. گرچه امروزه کتابخانه‌ها همانند دوران گذشته، از محبوبیت چندانی برخوردار نیستند، اما هنوز هم کتاب‌ها و شاهکارهای فراوانی را دریافت و در قفسه‌های خود جای داده‌اند. کتابخانه‌های بزرگ بسیاری در سرتاسر دنیا وجود دارد که بیشتر آن‌ها در اروپا قرار دارند. یکی از معیارهای انتخاب کتابخانه بزرگ، دارا بودن حداقل 15 میلیون مورد از سال 2008 بوده است.

0
77
خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما
آشنایی با کتابخانه‌های بزرگ اروپاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 5Rating: 3.5خرید بلیط هواپیما و آشنایی با کتابخانه‌های بزرگ اروپا - تهیه بلیط هواپیماکتابخانه‌ها در دنیای امروزی ما بسیار پر اهمیت‌تر از آنچه که فکر می‌کنیم، هستند؛ چرا که بسیاری از آثار بزرگ تاریخی و شاهکارهای ادبی را در خود جای داده‌اند. گرچه امروزه کتابخانه‌ها همانند دوران گذشته، از محبوبیت چندانی برخوردار نیستند، اما هنوز هم کتاب‌ها و شاهکارهای فراوانی را دریافت و در قفسه‌های خود جای داده‌اند.

کتابخانه‌های بزرگ اروپا

کتابخانه‌ها در دنیای امروزی ما بسیار پر اهمیت‌تر از آنچه که فکر می‌کنیم، هستند؛ چرا که بسیاری از آثار بزرگ تاریخی و شاهکارهای ادبی را در خود جای داده‌اند. گرچه امروزه کتابخانه‌ها همانند دوران گذشته، از محبوبیت چندانی برخوردار نیستند، اما هنوز هم کتاب‌ها و شاهکارهای فراوانی را دریافت و در قفسه‌های خود جای داده‌اند. کتابخانه‌های بزرگ بسیاری در سرتاسر دنیا وجود دارد که بیشتر آن‌ها در اروپا قرار دارند. یکی از معیارهای انتخاب کتابخانه بزرگ، دارا بودن حداقل 15 میلیون مورد از سال 2008 بوده است. برای آگاهی از کتابخانه‌های بزرگ دنیا و خرید بلیط هواپیما جهت سفر به آن کشورها خواندن این مقاله را توصیه می‌کنیم.

بلیط هواپیما بیرمنگام

1کتابخانه بیرمنگام

کتابخانه بیرمنگام که آن را بزرگ‌ترین کتابخانه اروپا می‌نامند دارای مجموعه‌ای بی‌نظیر در سطح جهانی است که پر از آرشیو، عکاسی و کتاب‌های نادر است و

در میدان 100 ساله بیرمنگام واقع شده است. از دیگر ویژگی‌های این کتابخانه می‌توان مجموعه‌های کم‌نظیر آن را نام برد، همانند: بزرگ‌ترین مجموعه شکسپیر دنیا، مجموعه کتاب‌ها و بازی‌های کودکان پارکر، و مجموعه راه‌آهن غربی بزرگ. علاوه بر این می‌توانید از اتاقی که به اتاق یادمان شکسپیر مشهور است نیز دیدن کنید. کافی است با خرید بلیط هواپیما سفر خود را به انگلستان و بیرمنگام آغاز کنید.

بلیط هواپیما اوکراین

2کتابخانه ملی ورنادسکی اوکراین

این کتابخانه در سال 1918 تأسیس شد و دارای 15 میلیون مجموعه خاص و کم‌نظیری از انواع کتاب‌ها، هنرهای زیبا، نسخه‌های خطی، مجلات، روزنامه‌ها است. علاوه بر این کتابخانه ورنادسکی دارای مجموعه‌ای درباره تمامی روسای جمهور اوکراین است. و از آنجایی که این کتابخانه مرکز علمی مهمی نیز هست، آرشیوهای آکادمی ملی علوم را نیز در خود جای داده است. مسافران بسیاری با خرید بلیط هواپیما از این کتابخانه دیدن کرده و از مجموعه آن استفاده می‌کنند.

بلیط هواپیما انگلستان

3کتابخانه بریتانیا

کتابخانه بریتانیا که از بزرگ‌ترین کتابخانه‌ها در اروپا به شمار می‌رود در سال 1753 در لندن تأسیس شد. این کتابخانه درمجموع دارای 150 میلیون مورد است که فقط 13 میلیون آن را کتاب‌ها تشکیل می‌دهند. قبلاً این کتابخانه بخش وسیعی از موزه انگلستان را تشکیل می‌داد اما در نهایت در سال 1973 از موزه جدا شد. اگر با خرید بلیط هواپیما سفری به بریتانیا داشتید از این کتابخانه زیبا حتماً دیدن کنید.

بلیط هواپیما روسیه

4کتابخانه ایالتی روسیه

این کتابخانه که در مسکو قرار دارد در سال 1862 تأسیس شد و با مجموعه‌ای بیش از 44.4 میلیون، علاوه بر 17 میلیون کتابی که زیر سقف خود جای داده است، 150.000 نقشه و 150.000 اطلاعات صوتی و موسیقی را نیز به همراه دارد. کافی است با خرید بلیط هواپیما از این کتابخانه دیدن کنید تا شیفته زیبایی آن شوید.

بلیط هواپیما فرانسه

5کتابخانه ملی فرانسه

این کتابخانه که در سال 1461 به عنوان کتابخانه سلطنتی افتتاح شد، در پاریس قرار دارد و تقریباً شامل هرچیزی است که در فرانسه منتشر شده است. کتابخانه ملی فرانسه علاوه بر این، کتابخانه دیجیتال مخصوص به خود را دارد که شامل حدوداً 1.6 میلیون اسناد و مدارک و 320 هزار کتاب است. کل مجموعه این کتابخانه شامل 31 میلیون مورد است که 14 میلیون آن را کتاب و 5000 آن را نسخه‌های خطی یونانی تشکیل می‌دهند. مسافران فرانسه که با خرید بلیط هواپیما سفر کرده‌اند حتماً از این کتابخانه نیز بازدید می‌کنند.

بلیط هواپیما اسپانیا

6کتابخانه ملی اسپانیا

کتابخانه ملی اسپانیا که بزرگ‌ترین کتابخانه در نوع خود در اسپانیا است را می‌توان با خرید بلیط هواپیما در شهر مادرید یافت. این موسسه در سال 1712 توسط پادشاه فیلیپ پنجم تأسیس شد. در آن سال‌ها هر کتابی که در اسپانیا منتشر می‌شد یک نسخه کپی آن به کتابخانه ارسال می‌شد. این مجموعه شامل حداقل 25 میلیون مورد است که 15 میلیون آن را کتاب‌ها تشکیل می‌دهند و شما می‌توانید با خرید بلیط هواپیما از این کتاب‌ها دیدن کنید.

بلیط هواپیما آلمان

7کتابخانه ملی آلمان

کتابخانه ملی آلمان درواقع هسته اصلی و مرکزی آرشیو و بایگانی کتاب در آلمان است. این کتابخانه با مجموعه عظیم 24 میلیونی خود در سال 2009، تمامی کتب و نشریات آلمان را که از سال 1913 چاپ شده‌اند گردآوری کرده است. از آنجایی که این کتابخانه یک کتابخانه مرجع است، اتاق‌های اختصاصی مطالعه دارد و افرادی که خواهان استفاده از مجموعه هستند باید حداقل 18 سال داشته باشند.

بلیط هواپیما دانمارک

8کتابخانه سلطنتی دانمارک

کتابخانه ملی دانمارک، کتابخانه دانشگاه کپنهاگ نیز هست و این به این معناست که می‌توان با خرید بلیط هواپیما در شهر کپنهاگ آن را دید. این کتابخانه که در سال 1648 تأسیس شد، مجموعه‌ای از 30 میلیون مورد را داراست. علاوه بر این، برخی از آثار تاریخی که قدمتشان به قرن 17 می‌رسد نیز در کتابخانه قرار دارند و از آن‌ها محافظت می‌شود. شما می‌توانید با خرید بلیط هواپیما اولین کتاب دانمارکی را که در سال 1482 چاپ شد را نیز در این کتابخانه بیابید.

بلیط هواپیما سوئد

9کتابخانه ملی سوئد

این کتابخانه که با نام کتابخانه سلطنتی نیز شناخته می‌شود در سال 1661 تأسیس شد و یکی از قدیمی‌ترین کتابخانه‌های جهان به شمار می‌رود. کتابخانه ملی سوئد به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین کتابخانه‌ها، اهداف تحقیقاتی را نیز دنبال می‌کند به همین جهت انواع مختلفی از کتاب‌ها به زبان‌های مختلف را در این کتابخانه خواهید یافت کافی است با خرید بلیط هواپیما سفر خود را آغاز کنید.

بلیط هواپیما برلین

10کتابخانه ایالتی برلین

کتابخانه دولتی برلین که زیر نظر بنیاد میراث فرهنگی پروس فعالیت می‌کند، یکی از بزرگ‌ترین کتابخانه‌ها و مراکز مهم تحقیقاتی به شمار می‌آید. این کتابخانه در سال 1661 تأسیس شد و مجموعه‌ای حدوداً 23 میلیونی را در خود جای داده که 12.3 میلیون آن را کتاب‌ها تشکیل می‌دهند.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
visitengland.com
raredelights.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید