کتاب هایی که شما را به دور دنیا خواهند برد

زمانی که امکان خرید بلیط هواپیما و سفر به دور دنیا وجود ندارد، بهترین کار ممکن خواندن کتابی است که ما را با خود به سفری ماجراجویانه و هیجان ‌انگیز می برد. امیلی دیکنسون شاعر پرآوازه آمریکایی چه نیکو سفر را توصیف کرده: «سفر همان بستن چشمان است»؛ به همین سادگی، با بستن چشمان، دروازه های تخیل بروی ما گشوده می گردد و ذهن ما رهسپار سفری خیال انگیز می شود.

0
18
معرفی کتاب های مشهور درباره سفر
کتاب های مشهور درباره سفر
کتاب هایی که شما را به دور دنیا خواهند بردReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 19Rating: 4.0کتاب های مشهور درباره سفر و متونی که شما را به دور دنیا خواهند برد.کتاب های مشهور درباره سفر به همین سادگی، با بستن چشمان، دروازه های تخیل بروی ما گشوده می گردد و ذهن ما رهسپار سفری خیال انگیز می شود.

کتاب های مشهور درباره سفر

زمانی که امکان خرید بلیط هواپیما و سفر به دور دنیا وجود ندارد، بهترین کار ممکن خواندن کتابی است که ما را با خود به سفری ماجراجویانه و هیجان ‌انگیز می برد. امیلی دیکنسون شاعر پرآوازه آمریکایی چه نیکو سفر را توصیف کرده: «سفر همان بستن چشمان است»؛ به همین سادگی، با بستن چشمان، دروازه های تخیل بروی ما گشوده می گردد و ذهن ما رهسپار سفری خیال انگیز می شود. کتاب نیز، با فراهم ساختن خوراک ذهنی ما، امکان خیالپردازی، حتی با چشمانی باز را نیز برای ما میسر می سازد و ما را با خود به سرزمینی ناشناخته، قلمرویی که محدودیت زمانی و مکانی نمی شناسد، می برد و در طول این مسیر، با تغذیه قوه تخیل ما، انبار ایده های ذهنی‌‌مان را لبریز از افکار ابتکارآمیز و نوآورانه می سازد. همان‌طور که مطلع هستید، تاکنون تعداد زیادی کتاب های مشهور درباره سفر نوشته شده و آثار مشهور فراوانی در سایت های مختلف معرفی شده است، از این رو، قصد ما این نیست که تکرار مکررات کنیم، در عوض، هدف ما از نگارش این مطلب سفرستان این است که شما را با عناوینی ناشناخته و گمنام و در عین حال جذابی آشنا کنیم که به ندرت در دیگر سایت های فارسی زبان از آن ها یاد شده است.

اطلس شادکامی: رازهایی جهانی برای شاد بودن

معرفی کتاب های مشهور درباره سفر
کتاب های مشهور درباره سفر

شاید عنوان این کتاب این تصور غلط را در ذهن شما ایجاد کند که با کتاب سطحی و بی‌محتوایی درباره چگونگی شاد زیستن که از مجلات زرد روانشناسی گردآوری شده، طرف هستید، اما واقعیت اینطور نیست. این کتاب تازه ترین اثر هلن راسل، نویسنده و ژورنالیست برجسته ای است که بیش از 30 اثر ارزشمند را تاکنون در کارنامه ادبی خود ثبت کرده است. این کتاب به شکلی مصور با اشکال و اجسامی زیبا و رنگارنگ، شما را به کشورهای مختلف دنیا می برد تا به شما نشان دهد که مردم دنیا شادکامی را چگونه در فرهنگ خود تعریف می کنند و از چه طریقی بدان دست میابند. خواندن این کتاب موج بلندی از انرژی های مثبت را سوی شما روانه کرده و لذت سفر خیالی به دور دنیا را به شما القا می کند.

برترین مقاصد دنیا برای سفرهایی دو نفره

معرفی کتاب های مشهور درباره سفر
کتاب های مشهور درباره سفر

آنه و مایک هاوارد، نویسندگان خوش ذوق این کتاب همان موسسان سایت خوش آوازه «هانی ترک» هستند که این بار در همکاری گروهی با سایت نشنال جئوگرافی اقدام به نگارش کتابی کرده اند که بسیاری از اماکن پیشنهادی‌ آن ها را در سایت هانی ترک در برمی گیرد. این کتاب به خوبی اماکن جذاب گردشگری را در چند دسته سواحل، کوه ها، جنگل ها، بیابان ها، اماکن تاریخی و.. جای داده و امکان گزینشی هوشمندانه را برای خوانندگان فراهم ساخته است. افزون بر متنی گیرا، کتاب از تصاویر تمام صفحه و باکیفیتی تشکیل شده که همگام با توصیفاتی زیبا، اطلاعات جامع و مفیدی را در مورد مقاصد معرفی شده به گردشگران منتقل می کند و حس ماجراجویی و گردشگری را در روح هر خواننده ای می پروراند.

✅ بازدید از مقاله بهترین کتاب‌خوان‌های الکترونیکی

چهار گوش: سفری به قلب پاپوآ گینه نو

کتاب سفری به قلب پاپوآ گینه نو
سفری به قلب پاپوآ گینه نو

همان ‌گونه که از عنوان آن برمی‌آید، این کتاب روایتی است دلچسب و هیجان انگیز از سفر به جنگل های بکر و طبیعت تماشایی کشور دیدنی پاپوآ گینه نو. کیرا سالاک، نویسنده این کتاب، جهان‌گردی است آمریکایی که به عنوان نخستین زن خارجی قدم در سرزمین گینه نو گذاشته، و حوادث و اتفاقاتی را که در این سفر پرماجرا و جذاب پشت سرگذاشته، به رشته تحریر درآورده است. بی تردید خواندن این کتاب به افراد ماجراجویی که دوست دارند در خانه و نقطه امن خود همگام با راوی کتاب به سرزمینی واقع در جزیره ای خوش منظره قدم گذارند، پیشنهاد می گردد.

کشور ابداعی من: سفری خاطره برانگیز به کشور شیلی

کتاب سفری خاطره برانگیز به کشور شیلی
سفری خاطره برانگیز به کشور شیلی

آلنده، که نویسنده برجسته و کارکشته ای است، به خوبی با تکنیک های فضاسازی در داستان نویسی آشناست و می داند چطور باید کشوری را در قالب روایتی جذاب به مخاطبان معرفی کند. او که آثار مشهور دیگری چون معشوقه ژاپنی و منزلگاه ارواح را در کارنامه خود دارد، در این کتاب نیز سبک ادبی و روند موفق آثار پیشین خود را به خوبی حفظ کرده و با قلمی شیوا و روان، شرح حالی خواندنی از خود برای عاشقان سیر و سفر مرقوم کرده است. او در کشور ابداعی من، از احساسات خود در هنگام بازدید از کشورهای مختلف دنیا و همچنین بازگشت به سرزمین آبا و اجدادی‌اش، شیلی می گوید و تصویر زنده و پویایی از جهانی که بدان تعلق دارد، برای خوانندگان خلق می کند.

سفردوست: روایتی از یک رابطه عاشقانه با 5 قاره دنیا

نویسنده کانادایی، الیزابت ایوز در این اثر خود از سفری که به دور دنیا داشته، سخن گفته و روایتی جذاب و دلنشین را در قالب داستانی گیرا بیان کرده است. او در این کتاب که چون سیاحتی پرفراز و فرود است، از چگونگی شکل گیری تمایل به سفر و جرقه های میل به جهان‌گردی در وجودش -در زمانی که خارج از محل زندگی خود مشغول به تحصیل بود- سخن می گوید و در ادامه به روایت داستان هیجان انگیز کوله گردی خود به دور دنیا و زندگی در پاکستان می پردازد. سفردوست لبریز است از پرسش های بی جوابی که پاسخ به آن ها می تواند فلسفه زندگی را برای شما روشن و شفاف سازد و شما را با خویشتن آشتی دهد.

عناوین انگلیسی کتاب های معرفی شده به ترتیب

  1. The Atlas of Happiness: The Global Secrets of How to Be Happy, by Helen Russell
  2. Ultimate Journeys for Two: Extraordinary Destinations on Every Continent, by Anne and Mike Howard
  3. Four Corners: A Journey into the Heart of Papua New Guinea, by Kira Salak
  4. My Invented Country: A Nostalgic Journey Through Chile, by Isabel Allende
  5. Wanderlust: A Love Affair with Five Continents, by Elisabeth Eaves

در ادامه می توانید با کتابخانه های عجیب و غریب دنیا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید