کجای تهران آبگوشت بخوریم؟

در میان رستوران‌های رنگارنگ و متنوع پایتخت برخی رستوران‌ها تخصصشان در دیزی‌پزی بوده و کارشان حرف ندارد. دیزی‌های این رستوران‌ها می‌توانند پایان‌بندی فوق‌العاده‌ای برای یک هفته پرکار و شلوغ باشند و از آن‌جا که فرهنگ آبگوشت‌خوری ریشه در گذشته‌های ایران دوانده، قرن‌هاست که این آداب در این مرز و بوم پابرجا مانده و مردم به شدت به این فرهنگ پایبند مانده‌اند.

0
358
معرفی بهترین دیزی تهران
بهترین دیزی تهران
کجای تهران آبگوشت بخوریم؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 25Rating: 3.5کجای تهران آبگوشت بخوریم؟ - بهترین رستوران های تهران برای صرف آبگوشتدر میان رستوران‌های رنگارنگ و متنوع پایتخت برخی رستوران‌ها تخصصشان در دیزی‌پزی بوده و کارشان حرف ندارد. بهترین رستوران های تهران برای صرف آبگوشت

بهترین رستوران های تهران برای صرف آبگوشت

عکس اصلی

در میان رستوران‌های رنگارنگ و متنوع پایتخت برخی رستوران‌ها تخصصشان در دیزی‌پزی بوده و کارشان حرف ندارد. دیزی‌های این رستوران‌ها می‌توانند پایان‌بندی فوق‌العاده‌ای برای یک هفته پرکار و شلوغ باشند و از آن‌جا که فرهنگ آبگوشت‌خوری ریشه در گذشته‌های ایران دوانده، قرن‌هاست که این آداب در این مرز و بوم پابرجا مانده و مردم به شدت به این فرهنگ پایبند مانده‌اند. بدون شک نمی‌توان از دستپخت کدبانوهای ایرانی و آبگوشت‌های مامان‌پز به سادگی گذشت ولی میل این غذای سنتی در فضاهای سنتی دیزی‌سراها و ظرف‌های سنتی آن‌ها لذت دیگری دارد و خاطره‌ساز می‌شود.

آبگوشت

تقریبا تمام سفره‌های مردم ایران با رنگ غذاهای ملی مثل آبگوشت و کباب مزین می‌شود و جالب است بدانید که هزاران سال پیش، وقتی که عشایرها به منطقه‌ای کوچ می‌کردند، یکی از دام‌هایشان را سرمی‌بریدند و گوشتش را بار می‌گذاشتند. بعدها در زمان قاجار سیب‌زمینی و گوجه فرنگی وارد کشور شدند و جای بٍه و سیب را گرفتند و رنگ دیگری به آبگوشت دادند. البته در گذر زمان نحوه طبخ آبگوشت و محتوای آن به روزرسانی شده و تغییراتی در طعم و رنگ آن به وجود آمده اما با این حال اهمیت این غذای چرب و سنگین هیچ وقت کم‌رنگ نشده است. رستوران‌های پایتخت نیز در سال‌های اخیر با تدارک فضاهای نوستالژیک از هم‌دیگر پیشی گرفته‌اند و برخی تبدیل به پاتوق دیزی‌خوران تهرانی و شهرستانی شده‌اند.

دیزی ایرانشهر

معرفی بهترین دیزی تهران
بهترین دیزی تهران

آوازه رستوران دیکتاتوری ایرانشهر نه تنها از مرزهای تهران بلکه ایران هم گذشته و به همین جهت اکثر مشتریان با صف‌های طولانی چندساعته در جلوی رستوران روبرو می‌شوند. دیزی ایرانشهر منویی ندارد و از این جهت دیکتاتوری خوانده می‌شود که دیزی و مخلفاتش را بدون در نظر گرفتن سلیقه مشتری سرو می‌کند و هزینه نسبتا بالایی هم می‌گیرد، پس اگر وقت چندانی ندارید و دوست دارید هزینه کمی برای یک وعده غذایی صرف کنید به فکر دیزی‌سراهای دیگری باشید. گرچه دیزی‌بازان تهرانی طعم آبگوشت و دوغ محلی این رستوران را با هیچ جای دیگری عوض نمی‌کنند.

آدرس: خیابان ایرانشهر، بالاتر از پارک هنرمندان، خیابان کلانتری، نرسیده به خیابان قرنی

✅ بازدید از مقاله بهترین آش و حلیم های تهران
✅ بازدید از مقاله معروفترین طباخی های تهران

رستوران آذری

معرفی بهترین دیزی تهران
بهترین دیزی تهران

وقتی وارد قهوه خانه آذری شوید پا به دنیای دیگری می‌گذارید که انگار همگی مهمان مردم قدیمی شهر شده‌اید. قدمت 70 ساله رستوران رنگ و بوی خاصی به آن داده و فضای سنتی و صمیمی رستوران، لباس‌های سنتی پرسنل، نوای نوازندگان و برنامه‌های نقالی و شاهنامه خوانی لذت دیزی‌خوری را دو چندان می‌کند. با وجود اینکه غذاهای دیگری هم در منوی رستوران آذری به چشم می‌خورد اما تمامی شهرت این مکان به خاطر دیزی‌های لذیذش می‌باشد. از طرفی مشتریان علاقه‌مند می‌توانند پس از میل آبگوشت دورهمی، مهمان بخش قهوه‌خانه و قلیان‌های آن شوند اما باید آخر هفته‌های شلوغ رستوران آذری را از قلم نیانداخت و صبوری کرد.

آدرس: میدان راه آهن، ابتدای خیابان ولیعصر، روبروی شهرداری ناحیه 4.

دیزی سرای طرشت

معرفی بهترین دیزی تهران
بهترین دیزی تهران

آبگوشت‌های دیزی سرای طرشت هم جزو پاتوق‌های دیزی‌بازان پایتختی و دانشجوها به حساب می‌آید ولی بیش‌تر با نام دیزی «ناصر قهرمانی» یعنی مالک آن‌جا شناخته شده است. این شخص که فضای نوستالژیکی را برای صرف غذای مشتری‌های خود به وجود آورده از طرفداران سوپراستارهای دهه 40 می‌باشد. علاوه بر این که تیپ و قیافه و اداهای لوتی‌وار خود قهرمانی هر کسی را یاد ناصر ملک مطیعی می‌اندازد، عکس‌های بی‌شمار هنرپیشه‌ها بر روی دیوارهای رستورانش آن را تبدیل به راهروی خاطرات بسیاری از مشتری‌های قدیمی خود کرده است.

آدرس: شمال میدان آزادی، خیابان شهید صالحی، چهارراه طرشت شمالی، انتهای کوچه اکبری، جنب حسینه بزرگ.

رستوران تیلیت

معرفی بهترین دیزی تهران
بهترین دیزی تهران

دیزی‌سراهای پایتخت جای سوزن انداختن ندارند و گاهی اوقات باید آماده دست خالی برگشتن به خانه یا هتل باشید ولی وقتی با همه دیزی‌سراهای خوب شهر آشنا باشید با چنین مسئله‌ای روبرو نمی‌شوید. یکی از رستوران‌های تر و تمیز دیزی‌خوری که با تلفیق سنت و مدرنیته در جذب مشتری به خصوص لاکچری‌پسندان موفق بوده با نام رستوران تیلیت در شهر شناخته می‌شود. البته باید بگوییم که اشتیاق طرفداران رستوران تیلیت ریشه در حقیقت دیگری دارد، در این رستوران روش‌های طبخ آبگوشت متفاوت است و در منوی تیلیت حتی برای گیاه‌خواران هم آبگوشت گیاهی آورده شده است. علاوه بر این هنگام سفارش در تیلیت با انتخاب‌های مختلفی مثل دیزی بزباش، دیزی زعفرانی، دیزی بدون چربی، دیزی قجری، دیزی کره‌ای، دیزی سیر، دیزی آجیل، دیزی حرفه‌ای، دیزی سنتی و لیست بلندبالایی از دیزی‌های دیگر روبرو می‌شوید.

آدرس: سعدی شمالی، پایین‌تر از خیابان انقلاب، روبروی خیابان منوچهری، کوچه مصباح، پلاک 194

رستوران چولمک

معرفی بهترین دیزی تهران
بهترین دیزی تهران

اولین رستورانی که پای سیستم سلف سرویس را برخلاف رسم سفره‌خانه‌های سنتی به دیزی‌سرای خود باز کرد با نام رستوران چولمک در پایتخت شناخته می‌شود و پاتوق آبگوشت‌دوستان عباس آبادی‌ شده است. در رستوران چولمک نیز با فضای سنتی و ظرف‌های سفالی مخصوص سرو دیزی روبرو می‌شوید اما به غیر از دیزی انواع ترشی‌ها، سالاد و سبزی در روی میز جداگانه‌ای قرار گرفته تا مشتری‌ها متناسب با ذائقه و میلشان هر چه خواستند بردارند. در منوی رستوران چولمک به غیر از دیزی، جوجه و کباب و صبحانه هم به چشم می‌خورد و حتی سرویس بیرون بر هم دارد تا خواسته کسانی که ترجیح می‌دهند دیزی را در خانه بخورند برآورده شود.

رستوران‌های دیگر

در انتهای این مطلب شما را با شیک‌ترین دیزی‌سرای تهران آشنا می‌کنیم تا اگر با هزینه زیاد و به اصطلاح پیاده شدن مشکلی نداشته باشید به سراغ پاتوق لاکچری‌پسندان دیزی‌باز بروید. رستوران دیزی بار در محیطی شیک و با ارائه قلیان‌های فوق‌العاده، کافه و نوشیدنی‌های مختلف لذتی بی‌پایان را تجربه کنید. دیزی سالاری از پاتوق‌های دیگر دیزی‌بازان است که با سابقه بیش از 30 سال و مشتری‌مداری بسیار عالی توانسته جایی در بین بهترین دیزی‌پزی‌ها باز کند. دیزی‌های سنگی دیزی لند و فضای سنتی‌اش، تنوع ذائقه آبگوشتی در منوی رستوران زنجیره‌ای مستر دیزی و آبگوشت قهوه‌خانه‌ای‌پز مغازه کوچک عمو یحیی جزو لذت‌های ماندگار دیزی‌خوری در پایتخت هستند.

برای خرید بلیط هواپیما تهران و رزرو پرواز داخلی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای داخلی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید