کشتی‌های غرق شده تاریخی

گردشگران و همراهان همیشگی سفرستان امروز با مقاله‌ای شگفت‌انگیز و هیجان‌انگیز به استقبال شما آمده‌ایم. مقاله‌ای در مورد کشتی‌های غرق شده در سطح جهان! شاید وقتی اسم کشتی‌های غرق شده آورده شود،‌ بسیاری از شما به یاد یک منطقهٔ خاص مثل اقیانوس اطلس و منطقه‌ای اسرارآمیز مثلث برمودا که به نام مثلث شیطان شناخته می‌شود، بیفتید. اما در واقعیت کشتی‌ها فقط در این دو منطقه غرق نمی‌شوند.

0
40
آشنایی با کشتی‌های غرق شده تاریخی
کشتی‌های غرق شده تاریخی
کشتی‌های غرق شده تاریخیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 11Rating: 3.5کشتی‌های غرق شده تاریخی - خرید بلیط هواپیما به مقاصد داخلی و خارجی از سفرستانگردشگران و همراهان همیشگی سفرستان امروز با مقاله‌ای شگفت‌انگیز و هیجان‌انگیز به استقبال شما آمده‌ایم. مقاله‌ای در مورد کشتی‌های غرق شده در سطح جهان! شاید وقتی اسم کشتی‌های غرق شده آورده شود،‌ بسیاری از شما به یاد یک منطقهٔ خاص مثل اقیانوس اطلس و منطقه‌ای اسرارآمیز مثلث برمودا که به نام مثلث شیطان شناخته می‌شود، بیفتید.

کشتی‌های غرق شده

گردشگران و همراهان همیشگی سفرستان امروز با مقاله‌ای شگفت‌انگیز و هیجان‌انگیز به استقبال شما آمده‌ایم. مقاله‌ای در مورد کشتی‌های غرق شده در سطح جهان! شاید وقتی اسم کشتی‌های غرق شده آورده شود،‌ بسیاری از شما به یاد یک منطقهٔ خاص مثل اقیانوس اطلس و منطقه‌ای اسرارآمیز مثلث برمودا که به نام مثلث شیطان شناخته می‌شود، بیفتید. اما در واقعیت کشتی‌ها فقط در این دو منطقه غرق نمی‌شوند. در این مقاله می‌توانید با سایر نقاط معروف در دنیا که به واسطه کشتی‌های غرق شده به مکانی توریستی تبدیل شده‌اند؛ آشنا شوید پس با ما همراه باشید.

✅ بازدید از مقاله کشف قایق وایکینگ‌ها
✅ بازدید از مقاله ساخت کشتی تایتانیک جدید در سال 2022
✅ بازدید از مقاله بزرگترین کشتی تفریحی جهان

کشتی‌های غرق شده ژاپنی در تالاب تروک، کشور میکرونزی

آشنایی با کشتی‌های غرق شده تاریخی
کشتی‌های غرق شده تاریخی

در این منطقه لاشه‌های غرق شده بیش از ۶۰ کشتی ژاپنی یافت شده که در طول جنگ جهانی دوم و در سال ۱۹۴۴ با آمریکا، توسط نیروهای ایالات‌متحده، در پایین لنگرگاهی در کشور میکرونزی متلاشی شدند. امروزه همچنان خانواده‌های ژاپنی بسیاری برای ادای احترام نسبت به از دست دادگانشان در کشتی‌ها به این منطقه می‌آیند و غواصانی از سرتاسر جهان برای یافتن نشانه‌هایی از اجساد جنگ جهانی دوم به زیر آب می‌روند. لاشه‌های کشتی‌های باری ژاپنی، کشتی‌های حامل سوخت و جنگنده‌های ژاپنی به وفور در این بندرگاه دیده می‌شوند.

کشتی‌های جنگی آلمانی غرق شده در رودخانه اسکادا، ایسلند

آشنایی با کشتی‌های غرق شده تاریخی
کشتی‌های غرق شده تاریخی

در سال ۱۹۱۹، بیش از ۷۰ فروند کشتی جنگی از ناوگان دریایی آلمان در مجمع‌الجزایر اورک نِی در ایسلند مورد حمله دشمنان قرار گرفتند. با اینکه بسیاری از آن‌ها، نجات یافتند ولی هنوز هم در زیر سطح آب‌های رودخانهٔ اسکاپا، کشتی‌های جنگی و کروزرهای آلمانی غرق شده زیادی، در عمق بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ متری کشف شده‌اند.

کشتی‌های غرق شده در فلوریدا، ایالات متحده آمریکا

آشنایی با کشتی‌های غرق شده تاریخی
کشتی‌های غرق شده تاریخی

 کشتی‌هایی که از این آب‌ها عبور می‌کردند، گاهی در معرض خطر برخورد با صخره‌های مرجانی بودند که بسیاری از آن‌ها در اثر این برخوردها غرق شدند و بقایای آن‌ها اکنون جاذبه‌های غواصی جالبی را به نمایش گذاشته است. در عمق 287 متری بقایایی جالبی وجود دارند که پوشیده شده با مرجان‌ها و حیوانات آبزی فراوانی‌اند که در اطراف و درون آن‌ها زندگی می‌کنند.

کشتی‌های غرق شده آمریکایی در جزایر اوآهو در هاوایی، ایالات متحده آمریکا

آشنایی با کشتی‌های غرق شده تاریخی
کشتی‌های غرق شده تاریخی

در آب‌های این جزیره در ایالت هاوایی آمریکا، بنای یادبوی از کشتی ۲۵۷ ناوگان دریایی ایالات متحده آمریکا را می‌توان یافت، که در این نقطه غرق شده‌اند. قسمت مخوف این آب‌ها و غرق‌شدگی‌ها این است که کشتی‌های عبوری در معرض طوفان‌های شدید قرار می گرفته و بقایای خدمهٔ غرق شدهٔ آن‌ها توسط عقاب‌ها و کوسه‌های سفید از بین می‌رفتند.

کشتی ایتالیایی غرق شده در ساردینا، ایتالیا

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

آب‌های اقیانوسی جزیرهٔ کاگلیاری در کشور ایتالیا، درست جایی است که چندین کشتی و زیردریایی از زمان جنگ جهانی دوم غرق شده‌اند. کشتی ایتالیایی «اِنتِلان» (Entellaan) کشتی مخصوص حمل زغال سنگ در سال ۱۹۳۴ بر اثر برخورد با یک کشتی بزرگ بریتانیایی غرق و در آب‌های این جزیره مدفون شده است. امروزه این کشتی به یک جاذبهٔ جالب عکاسی‌های زیر آبی تبدیل شده است و به دلیل شرایط نور مناسب در زیر آب و حضور موجودات دریایی؛ صحنه‌های زیبایی در این کشتی خلق می‌شوند. کشتی رومانا نیز به دلیل برخورد با یک کشتی بریتانیایی، از دو قسمت شکسته شد و بعد به زیر آب رفته است. امروزه لاشهٔ این کشتی با حضور اسفنج‌ها، مارماهی‌ها و انواع دیگر از ماهی‌های که در آن زندگی می‌کنند به یکی از زیباترین کشتی‌های غرق شده در جهان تبدیل شده است.

پایتخت کشتی‌های غرق شده، مثلث برمودا

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

صخره‌های مرجانی سفید رنگ این جزیره، برای بسیاری از کشتی‌های غرق شده در عمق ۳۰۰ متری، عامل مرگ به حساب می‌آید. کشتی مجلل «کریستوبال کلن» که یک کشتی کروز کراس لوکس اسپانیایی بود در سال ۱۹۳۶ در فضای مرجانی این جزیره غرق شد. غواصان در کاوش‌های زیردریایی‌شان برای پیدا کردن بقایایی این کشتی لوکس، با انبوهی از لوله‌ها و آهن‌پاره‌های تلنبار شده روی هم مواجه شدند، اما هرگز نتوانستند چیزی بیشتر از این کشتی را پیدا کنند.

کشتی تجاری غرق شده در دریای قرمز، مصر

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

آب‌های آرام ولی شفاف مصر، محل سکونت یکی از عجیب‌ترین کشتی‌های غرق شده در جهان است. کشتی دریایی تجاری که در سال ۱۹۴۱ در این منطقه غرق شده بود، لاشهٔ آن در جستجوهای دههٔ ۱۹۵۰ توسط غواصی به نام ژاک کوزتو کشف شد. واقعاً شگفت‌انگیز بود چرا که تمامی محموله‌های کشتی و تجهیزاتی که نیروهای دشمن با آن به اسکندریه آورده بودند، به طور کامل در کشتی وجود داشتند. همچنین تمام محموله‌های این کشتی یعنی وسایلی مانند کپسول‌ها، کامیون‌ها، موتورسیکلت‌ها، تفنگ‌ها، مهمات و تعداد زیادی چکمه‌ با مارک ولینگتون قابل دیدن هستند که در بستر دریا روی هم انباشته شده‌اند.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید