کشف مقبره 4 هزار ساله کاهن مصر باستان

باستان­شناسان مصری مقبره کاهن را که قدمت آن به بیش از چهار هزار و 400 سال پیش برمی­گردد، در منطقه سقاره در جنوب قاهره کشف کردند. به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، خالد عنانی وزیر باستان­شناسی مصر با اعلام اینکه این کشف، جدیدترین اکتشاف سال 2018 است، گفت که این مقبره، یک آرامگاه خصوصی است و به طور فوق العاده ای محفوظ مانده است.

0
46
باستانشناسان و کشف مقبره 4 هزار ساله کاهن مصر باستان
کشف مقبره 4 هزار ساله کاهن مصر باستان
کشف مقبره 4 هزار ساله کاهن مصر باستانReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Dec 19Rating: 3.5کشف مقبره کاهن مصر باستان با قدمت بیش از 4 هزار سال - خرید بلیط هواپیما مصرباستان­شناسان مصری مقبره کاهن را که قدمت آن به بیش از چهار هزار و 400 سال پیش برمی­گردد، در منطقه سقاره در جنوب قاهره کشف کردند. به نقل از خبرگزاری فرانسه، خالد عنانی وزیر باستان­شناسی مصر با اعلام اینکه این کشف، جدیدترین اکتشاف سال 2018 است. خرید بلیط هواپیما مصر بلیط هواپیما قاهره

کشف مقبره کاهن مصر باستان با قدمت بیش از 4 هزار سال

باستان­شناسان مصری مقبره کاهن را که قدمت آن به بیش از چهار هزار و 400 سال پیش برمی­گردد، در منطقه سقاره در جنوب قاهره کشف کردند.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، خالد عنانی وزیر باستان­شناسی مصر با اعلام اینکه این کشف، جدیدترین اکتشاف سال 2018 است، گفت که این مقبره، یک آرامگاه خصوصی است و به طور فوق العاده ای محفوظ مانده است.

وی افزود: این مقبره، رنگ‌آمیزی شده و حاوی پیکره متعلق به یک کاهن عالی رتبه با قدمت بیش از چهار هزار و 400 ساله است که واح تی نام داشته که در دوره پنجمین پادشاهی (دودمان پنجم) مصر می‌زیسته است.

خرید بلیط هواپیما قاهره
بلیط هواپیما قاهره

مقبره کشف شده با تصاویری مزین شده است که این کاهن سلطنتی را به همراه مادر، همسر و دیگر اعضای خانواده وی به نمایش می‌گذارد و چند مجسمه رنگین از واح تی و اعضای خانواده‌اش در این مقبره حفظ شده است.

باستان­شناسان مصری ماه گذشته از کشف هفت مقبره در منطقه سقاره خبر دادند که قدمت برخی از آنها به بیش از شش هزار سال پیش باز می‌گشت.

هرم پلکانی جوزر در منطقه سقاره واقع است، این هرم، یک بنای یادبود بیش از چهار هزار و 600 ساله است که این مکان را تحت الشعاع قرار داده است.

خرید بلیط هواپیما مصر
بلیط هواپیما مصر

این مقبره که به دست ایمهوتپ معمار مصر باستان برای جوزر از فراعنه مصر ساخته شد، در اصل 62 مصر ارتفاع داشت و قدیمی‌ترین بنای تماما سنگی جهان به شمار می‌رود.

دودمان پنجم از حدود دو هزار و 500 سال قبل از میلاد تا دو هزار و 350 قبل از میلاد بر مصر حکمرانی کرد.

مصر، امسال از کشفیات باستانی بسیاری خبر داده است، مقام‌های این کشور امیدوارند که یافته‌های جدید، تصویر این کشور در خارج را شفاف تر کند و گردشگرانی را که پس از انقلاب سال 2011 از خرید بلیط هواپیما مصر روی گرداندند، برای بازگشت به مصر علاقه­‌مند کند.

پایان خبر

برای خرید بلیط هواپیما قاهره و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید