کشورهایی با جشن متفاوت کریسمس

در بسیاری از کشورهای دنیا جشن کریسمس یکی از شگفت انگیزترین زمان های سال است و مردم برای فرارسیدن کریسمس تمام سال روزشماری می کنند.

0
40
معرفی کشورهایی با جشن متفاوت کریسمس
کشورهایی با جشن متفاوت کریسمس
کشورهایی با جشن متفاوت کریسمسReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 11Rating: 4.0کشورهایی با جشن متفاوت کریسمس و رویدادهای جذاب سال نو میلادی.کشورهایی با جشن متفاوت کریسمس به قدری جذاب و دوست داشتنی اند که مردم در اوایل زمستان با جشن و پایکوبی سرگرم و هیجان زده می شوند.

آشنایی با کشورهایی با جشن متفاوت کریسمس

در بسیاری از کشورهای دنیا جشن کریسمس یکی از شگفت انگیزترین زمان های سال است و مردم برای فرارسیدن کریسمس تمام سال روزشماری می کنند. در کشورهای مختلف جهان جشن کریسمس با توجه به فرهنگ و آداب و رسوم آن منطقه که از سالیان دراز در کشورشان باقی مانده، و به سبک منحصر به فردی جشن گرفته می شود. درواقع جشن کریسمس به قدری جذاب و دوست داشتنی است که مردم در اوایل زمستان با جشن گرفتن کریسمس چنان سرگرم و هیجان زده می شوند که سرمای هوا را از یاد می برند. همه اکثرا در فیلم ها و تصاویر مربوط به جشن کریسمس در سراسر جهان با بابا نوئل و درخت تزئین شده کریسمس آشنا شده ایم و می دانیم که در این شب مردم به رقص و شادی پرداخته و برای یکدیگر هدیه می خرند. اما برخی کشورهایی هستند که جشن کریسمس را متفاوت از دیگر کشورها برگزار می کنند. شاید رسم و رسوم برگزاری کریسمس در این کشورها به نظرتان عجیب و متفاوت بیاید. به هر حال، هر کشوری رسم و رسوم خاص خود را دارد که از گذشتگان تا به امروز آن را حفظ کرده اند و هنوز هم جشن هایشان را به آن سبک برگزار می کنند. اگر کنجکاو هستید که کشورهایی با جشن متفاوت کریسمس را بشناسید، این مقاله مخصوص شماست. بلکه روزی اقدام به رزرو بلیط هواپیما به یکی از این کشورها نموده و جشن کریسمس متفاوت و عجیبشان را از نزدیک شاهد باشید. هرچه باشد گاهی تنوع و تجربه های متفاوت نیاز است.

سنت ازدواج دخترها در کریسمس، جمهوری چک

در جمهوری چک یک سنت عجیب در شب کریسمس وجود دارد که دختران مجرد در این شب پشت به در خانه هایشان ایستاده و کفش هایشان را از پشت پرتاب می کنند. اگر پاشنه کفششان به سمت در ورودی باشد، بدین معناست که در سال آینده ازدواج خواهند کرد. دختران مجرد جمهوری چک در شب کریسمس این گونه بخت خود را برای ازدواج در سال آینده می آزمایند و چنانچه پاشنه کفششان نوید مثبت ازدواج را به آن ها بدهد، سریعا پدر و مادرشان را می بوسند و برای ازدواج در سال آینده آماده می شوند.

فانوس های رنگی کریسمس، فیلیپین

معرفی کشورهایی با جشن متفاوت کریسمس
کشورهایی با جشن متفاوت کریسمس

در کشور فیلیپین، هر سال در شب شنبه قبل از کریسمس در مانیل، پایتخت فیلیپین جشنواره فانوس های غول پیکر برگزار می شود. جشنواره فانوس های غول پیکر کریسمس فیلیپین به قدری جذاب و تماشایی است که گردشگران زیادی از سراسر دنیا برای شرکت در این جشنواره بلیط هواپیما مانیل خریداری می کنند. در فستیوال فانوس های رنگی و غول پیکر کریسمس مردم از یازده روستا ملحق می شوند و فانوس های ستاره ای شکل از بامبو و کاغذ می سازند. این فانوس ها معمولا 6 متر اندازه دارند و به وسیله شمع یا لامپ روشن می شوند. نکته جالب تر دیگر در شب کریسمس فیلیپین این است که، مردم در روز برگزاری جشنواره لباس های خال دار می پوشند و میزهایشان را با غذاها و میوه های متنوع و گرد پر می کنند. زیرا معتقد هستند نقطه های گرد به سکه شباهت دارند و در سال جدید برایشان یمن خوش ثروت و پول خواهد داشت.

✅ بازدید از مقاله هیجان کریسمس در شهرهای مختلف

خوردن مرغ سوخاری در کریسمس، ژاپن

جشن کریسمس در ژاپن شاید به جذابیت جشن های دیگر کشورها نباشد اما جالب است بدانید که در ژاپن در جشن کریسمس در کنار تمام تزئینات و سرگرمی ها یک سنت عجیبی رایج است که همه خانواده ها در شب کریسمس مرغ سوخاری کنتاکی از KFC سفارش می دهند. یعنی تمام مسیحی های مقیم ژاپن بی هیچ دلیلی در شب کریسمس از KFC کنتاکی سوخاری سفارش می دهند و می خورند. واقعا خیلی عجیب و جالب است!

تزئین درخت کریسمس با عنکبوت، اکراین

معمولا درخت کریسمس با جعبه های کوچک هدیه، توپ های گرد، چراغ ها و تزئینات خوش رنگ و زیبا مزین می شود. اما در کشور اکراین یک سنت عجیب درباره تزئین درخت کریسمس وجود دارد و آن این است که مردم در شب کریسمس درخت هایشان را با عنکبوت های پلاستیکی و تارهای عنکبوت تزئین می کنند. زیرا معتقد هستند که تارهای عنکبوت در سال جدید برایشان خوش یمن خواهد بود. این سنت عجیب برگرفته از داستان یک زن بیوه و فقیر است که نمی توانسته برای بچه هایش درخت کریسمس تزئین کند و صبح روز کریسمس بچه ها که از خواب بیدار می شوند، تارهای زیبایی را دور درخت کریسمس مشاهده می کنند و بسیار خوشحال می شوند. در کشورهای اکراین و لهستان عنکبوت نشان از خوش شانسی است و یمن خوش دارد و اگر پشت یکی از درختان کریسمس تار عنکبوت ببندد، بدین معنا است که این خانواده در سال جدید خوش شانسی و کلی اتفاقات خوب تجربه خواهند کرد.

کریسمس افسانه ای، ایسلند

معرفی کشورهایی با جشن متفاوت کریسمس
کشورهایی با جشن متفاوت کریسمس

جالب است بدانید که در ایسلند کریسمس در روزهای تاریک سال اتفاق می افتد و تمام کشور ایسلند با چراغ های رنگی وشن و نورانی می شود. جشن کریسمس در ایسلند معمولا از 11 دسامبر شروع شده و تا 6 ژانویه ادامه دارد. مردم ایسلند کریسمس را به مدت 26 روز جشن می گیرند. همچنین، می دانید که در بسیاری از کشورها و فرهنگ ها عدد 13 نحس تلقی می شود و در بسیاری از هتل ها و صندلی ها از عدد 13 استفاده نمی شود. اما در ایسلند عدد 13 عدد خوش یمن و مقدس به حساب می آید و دقیقا 13 روز قبل از کریسمس 13 بابا نوئل از کوه پایین می آیند. در طول این 13 روز بچه ها تازه ترین کفش هایشان را دم پنجره می گذارند و بابا نوئل های مهربان در کفش بچه های خوب انواع شکلات و شیرینی می گذارند و در کفش بچه های بد و شیطون سیب زمینی می گذارند تا اینگونه تنبیهشان کنند. یک افسانه دیگر نیز درباره گربه بزرگ سیاه در ایسلند وجود دارد که به پدر و مادر این بابا نوئل ها متعلق است. این گربه ها بچه ها را می خورند و مردم برای در امان ماندن از آن ها در شب کریسمس لباس نو و یا جوراب نو به آن ها می دهند تا توسط گربه ها خورده نشوند! احتمالا جوراب هایی که از درخت کریسمس آویزان می کنیم، مربوط به این افسانه باشد!

کریسمس هیجان انگیز، ونزوئلا

در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا، جشن کریسمس به شکل متفاوتی برگزار می شود. در ونزوئلا هر سال یک روز قبل از کریسمس، صبح هنگام تمام ساکنان شهر به خیابان ها رفته و طبق یک سنت قدیمی در خیابان ها به اسکیت کردن می پردازند و خود را به کلیسا می رسانند. درواقع در ونزوئلا یک روز قبل از کریسمس تمام جاده ها و خیابان ها بسته می شوند تا مردم فضای کافی برای اسکیت کردن داشته باشند.

کریسمس ترسناک، اتریش

معرفی کشورهایی با جشن متفاوت کریسمس
کشورهایی با جشن متفاوت کریسمس

در اتریش، کرامپوس یک شخصیت بسیار ترسناک و افسانه ای برای بچه ها است. کرامپوس، یک موجود غول پیکر با شخصیت شیطانی است و در خیابان های اتریش برای پیدا کردن بچه های بد پرسه می زند و پس از پیدا کردن بچه های بد، آن ها را ترسانده و به خاطر رفتارهای بدشان تنبیه می کند. اگر در طول ماه دسامبر بلیط هواپیما اتریش بخرید، در خیابان های اتریش از دیدن چهره های ترسناک و شوخی های غیر منتظره شان تعجب نکنید. معمولا در روز کریسمس مردهای جوان لباس های ترسناک می پوشند، انواع زنگ و زنجیر از خودشان آویزان می کنند و با انواع ماسک و شکل های ترسناک و عجیب در خیابان ها قدم می زنند که گاه برای بزرگترها نیز ترسناک به نظر می آیند، چه برسد به کودکان شیطون و بازیگوش!

سنت عجیب جارو در کریسمس، نروژ

شاید به نظرتان عجیب بیاید اما در نروژ از صدها سال پیش مردم در شب کریسمس اقدامی جالب و عجیب انجام داده و جاروهایشان را در امن ترین نقطه خانه شان قایم می کنند تا ارواح خبیث و جادوگران نتوانند جارو را بدزدند. مردم نروژ معتقدند در شب کریسمس جادوگرها و ارواح شیطانی در شهرها دنبال جادو می گردند تا سوار شوند و پرواز کنند!

آیا شما هم کشورهای دیگری می شناسید که جشن متفاوت کریسمس برگزار کنند؟ نظرتان درباره این گونه سنت ها و آداب و رسوم متفاوت چیست؟ نظرات باارزش خود را با ما به اشتراک بگذارید.

در ادامه می توانید مقاله دبی در کریسمس را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید