کشورهایی با کمترین میزان گردشگر

وقتی پای سفر کردن به میان می‌آید، هرکس از تجربه متفاوت خود از خرید بلیط هواپیما تا فرودگاه و هتل مقصد حرف می‌زند. اما تمامی این خاطرات هرچقدر هم که متفاوت و خاص باشند، یک نقطه اشتراک دارند و آن شهر یا کشور مقصد سفر است.

0
57
معرفی کشورهایی با کمترین میزان گردشگر
کشورهایی با کمترین میزان گردشگر
کشورهایی با کمترین میزان گردشگرReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 1Rating: 4.0کشورهایی با کمترین میزان گردشگر در دنیا شامل چه کشورهایی است.کشورهایی با کمترین میزان گردشگر کشورهایی در دنیا که شاید حتی اسم آن‌ها به گوشتان نخورده باشد در ادامه برای شما معرفی شده است.

کشورهایی که کمترین میزان گردشگران را به خودشان اختصاص داده‌اند

وقتی پای سفر کردن به میان می‌آید، هرکس از تجربه متفاوت خود از خرید بلیط هواپیما تا فرودگاه و هتل مقصد حرف می‌زند. اما تمامی این خاطرات هرچقدر هم که متفاوت و خاص باشند، یک نقطه اشتراک دارند و آن شهر یا کشور مقصد سفر است. بسیاری از ما وقتی قصد خرید بلیط هواپیما و سفر را داریم معمولا به شهرها و کشورهای مطرحی می‌رویم که علاوه بر آب و هوایی خوب، از جاذبه‌ها و امکانات متنوع و خوبی نیز بهره‌مند هستند همین هم باعث می‌شود تا مقاصد سفر ثابت و تکراری شوند. اما اگر تصمیم به تغییر این روند تکراری دارید، بد نیست سری هم به کشورهایی با کمترین میزان گردشگر آشنا شوید، کشورهایی که شاید حتی اسم آن‌ها به گوشتان نخورده باشد.

تووالو

معرفی کشورهایی با کمترین میزان گردشگر
کشورهایی با کمترین میزان گردشگر

حتما در مورد جزایر مالدیو و زیبایی‌های حیرت‌انگیز آن شنیده‌اید. کشوری جزیره‌ای که هریک از جزایرش دنیایی متفاوت با دیگری است. اما نام تووالو را حتی نشنیده‌اید. تووالو کشوری است که مانند مالدیو از جزایر فراوانی تشکیل شده و در دل آب‌های اقیانوس آرام قرار دارد. گرچه این کشور جزیره‌ای مانند مالدیو از زیبایی‌های خاصی برخوردار است اما جزو یکی از کم گردشگر‌ترین کشورها است. در این کشور، تنها جزیره اصلی آن، فونافوتی، دارای فرودگاه است. گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما به تووالو سفر می‌کنند، در فرودگاه فونافوتی فرود آمده و پس از آن به وسیله قایق‌های مسافربر به دیگر جزیره‌ها و شهر‌ها سفر خواهند کرد. درحالی که بیشتر گردشگران وقت خود را در سواحل شلوغ و پرگردشگر فیجی می‌گذرانند، شما می‌توانید در سواحل آرام و دلپذیر آن استراحت کرده و به تماشای ماهی‌های پرنده بنشینید که از آب بیرون پریده و بر فراز آن چند ثانیه‌ای را پرواز می‌کنند.

کیریباتی

معرفی کشورهایی با کمترین میزان گردشگر
کشورهایی با کمترین میزان گردشگر

دیگر کشور جزیره‌ای که نام آن به ندرت شنیده شده و جزو کم بازدید‌ترین کشورها در دنیا به شمار می‌رود، جمهوری کیریباتی است. این کشور در آب‌های اقیانوس آرام قرار دارد و جزایر آن که در مجموع 33 جزیره است، در این آب‌ها پراکنده‌اند. جزایر کیریباتی از آنجایی که در نقاط مختلف و نیمکره‌های متفاوت زمین قرار گرفته‌اند، دسته بندی شده و اکنون با نام‌های جزایر گیلبرت، فونیکس و لاین شناخته می‌شوند. این جزایر به جزیره فیجی نزدیک‌اند و کم گردشگر بودن آن باورپذیر نیست اما با این حال کمتر گردشگری مسیرش به این جزایر می‌افتد و همگی در سواحل فیجی به تفریح می‌پردازند. گردشگرانی که گذرشان به جزایر کیریباتی می‌افتد، از فرهنگ و سنت غنی این کشور بهره خواهند برد و اگر خوش شانس باشند در مراسمات سنتی این کشور شرکت خواهند کرد. جالب است بدانید کیریباتی سال نو را زودتر از دیگر نقاط زمین جشن می‌گیرد.

✅ بازدید از مقاله شهرهای کمتر شناخته شده ایران برای گردشگری
✅ بازدید از مقاله تیپ های مختلف گردشگران

جزایر مارشال

معرفی کشورهایی با کمترین میزان گردشگر
کشورهایی با کمترین میزان گردشگر

بمب‌ها و لباس شنا دلایل کم گردشگر بودن جزایر مارشال هستند! جزایر مارشال به ویژه بکینی آتول( جزایر مرجانی بیکینی) مابین سال‌های 1946 تا 1952 محل آزمایش‌های هسته‌ای بوده است. گرچه از این آزمایشات هسته‌ای چندین دهه می‌گذرد اما بیکینی آتول و برخی از جزیره‌ها هنوز هم تحت تاثیر تشعشعات رادیواکتیو قرار دارد. با این حال محیط اطراف بیکینی آتول و آب‌های آن محل بسیار زیبایی برای غواصی است. بیش از چند صد قایق غرق شده در نزدیکی سواحل بیکینی آتول قرار دارد که غواصی در این منطقه را به فعالیتی هیجان انگیز تبدیل می‌کند. اگر شما نیز بلیط هواپیما خریده و گذرتان به بیکینی آتول افتاد حتما هنگام غواصی از خرابه‌های ناوهای هواپیما بر دیدن کنید. کشتی‌های غرق شده، سلاح‌های بمب افکن و دیگر اسلحه‌ها در دل دنیای رنگارنگ زیر آب منظره‌ای دیدنی است که هرجایی نمی‌توان یافت.

مونتسرات

معرفی کشورهایی با کمترین میزان گردشگر
کشورهایی با کمترین میزان گردشگر

دریای کارائیب همیشه نام دزدان دریایی را به ذهن می‌آورد، البته شاید فیلم‌های سینمایی‌ای که به این نام ساخته شده در این ذهنیت چندان بی‌تاثیر نیست. از ماجرای دزدان دریایی که بگذریم، آب‌های کارائیب میزبان کشوری نسبتا کوچک با تپه‌هایی سرسبز است که بر اثر نیروی آتشفشانی بوجود آمده است. بخش اعظم مونتسرات تحت الشعاع فوران آتشفشانی قرار گرفته که در دهه 1990 اتفاق افتاد. این فوران آتشفشان، پایتخت این کشور پلموث را زیر گذازه‌های خود دفن کرد و امروزه پلیموث شهری متروک و تا حدی ترسناک است. با این حال گردشگران با خرید بلیط هواپیما و یا با استفاده از قایق‌های مسافربری از جزیره آنتیگوآ به ان شهر می‌آیند تا قدرت و تاثیر آتشفشان را از نزدیک مشاهده کنند.

نیووی

معرفی کشورهایی با کمترین میزان گردشگر
کشورهایی با کمترین میزان گردشگر

اگر تصورتان از جزیره پلینزی موج‌هایی آرام و سواحلی گرم و نرم است، این تصور با سفر به نیووی تغییر خواهد کرد! نیووی کشوری پر از سواحل ناهموار و غارهایی دیدنی است که در دل مرجان‌های نوک تیز قرار دارند. از ماه جولای تا اکتبر، نیووی شاهد حضور نهنگ‌های گوژپشت است. این نهنگ‌ها در این زمان به قدری به ساحل نزدیک می‌شوند که از چند قدمی ساحل به خوبی قابل مشاهده‌اند. در این کشور گردشگران می‌توانند پس از آموزش دیدن در کنار نهنگ‌های گوژپشت غواصی کنند. بد نیست بدانید که نیووی یکی از معدود مناطقی است که در آن امکان شنا با نهنگ‌ها را خواهید داشت.

ساموآی آمریکا

معرفی کشورهایی با کمترین میزان گردشگر
کشورهایی با کمترین میزان گردشگر

در غرب آب‌های نقره رنگ اقیانوس آرام و در شمال شرق فیجی، مجمع الجزایر ساموآی آمریکا قرار دارد تنها قلمرو آمریکا در نیمکره جنوبی زمین است. این مجمع الجزایر امکان هرنوع تفریح و تجربه هرنوع هیجانی را به گردشگران می‌دهد. گردشگران می‌توانند سفری به ساموآ داشته و در آب‌های اقیانوس آرام غواصی و شنا کنند و یا به کشف گنجینه‌های پنهان در دل جنگل‌های آن بپردازند.

جزایر سلیمان

معرفی کشورهایی با کمترین میزان گردشگر
کشورهایی با کمترین میزان گردشگر

پس از فرود تفنگداران دریایی در جزیره گوادال در سال 1942، نبردهای ناامید کننده‌ای را در مجمع الجزایر اقیانوس آرام آغاز کردند. این درحالی که بود که بهشت کوچکی مانند جزایر سلیمان در پس زمینه نبرد آن‌ها قرار داشت. چندین دهه پس از انجام آخرین نبرد، آب‌های اقیانوس آرام رنگ آرامش را دید و جنگل‌های سرسبز آن وسیله‌ها و سلاح‌های جنگ را در دل خود پنهان کرده که نشان دهنده تاریخی است که بر روی آب‌های اقیانوس آرام اتفاق افتاده. امروزه وسیله‌های جنگی که در دل جنگل با خزه‌ها و درختان پوشیده شده و تجهیزاتی که در دل آب غرق شده‌اند، جزایر سلیمان را به یکی از جذاب‌ترین و دیدنی‌ترین جزایر تبدیل کرده‌اند. با سفر به جزایر سلیمان شاهد بخشی از تاریخ جنگ جهانی دوم خواهید بود که کمتر گفته و شنیده شده است.

برخی از کشورها به دلیل جاذبه‌های فراوان و تبلیغات خوبی که در موردشان می‌شود به پربازدید‌ترین کشورها وپای ثابت مسافرت‌هایمان تبدیل می‌شوند. این درحالی است که برخی دیگر از کشورها به همان میزان جاذبه و هیجان را در اختیار می‌گذارند اما متاسفانه حتی نامی از آن‌ها برده نمی‌شود. کشورهایی مانند مجمع الجزایر قمر، سائوتومه و پرنسیپ، ایالات فدرال میکرونزی، جیبوتی، جمهوری سیرالئون، گینه، تونگا، آنگویلا، تیمور شرقی، سنت وینسنت و گرنادین‌ها، دومینیکا، سان مارینو و چندین کشور دیگر با اینکه جاذبه‌های فراوانی دارند اما به دلایل نامعلومی از میزان گردشگران کمتری برخوردار هستند. با این حال اگر خواهان برهم زدن این قاعده و تجربه سفری کم نظیر هستید پیشنهاد می‌کنیم این بار بلیط هواپیما را به جایی دیگر و مقصد سفرتان را این بار به یکی از کم بازدیدترین کشورها تغییر دهید!

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید