کشورهایی که بدون ویزا می‌توان به آنها سفر کرد

با گذشت زمان میزان گردشگران در سرتاسر جهان رو به افزایش بوده و سالیانه افراد بی‌شماری عازم سفرهای خارج از کشور می‌شوند؛ اما سفرهای خارج از کشور هم سختی‌های خود را در بر دارد و می‌تواند آن‌چنان که به نظر می‌رسد آسان نباشد.

0
206
معرفی کشورهای بدون ویزا
کشورهای بدون ویزا
کشورهایی که بدون ویزا می‌توان به آنها سفر کردReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 15Rating: 4.5کشورهای بدون ویزا و آشنایی با مقاصدی که برای سفر به ویزا ندارند.کشورهای بدون ویزا برای ایرانی ها مقاصد محبوبی هستند اما سفر به این جمله کشورها چه با هدف تجاری و یا گردشگری تنها به مدت‌زمان محدودی تعیین می شود.

کشورهای بدون ویزا

با گذشت زمان میزان گردشگران در سرتاسر جهان رو به افزایش بوده و سالیانه افراد بی‌شماری عازم سفرهای خارج از کشور می‌شوند؛ اما سفرهای خارج از کشور هم سختی‌های خود را در بر دارد و می‌تواند آن‌چنان که به نظر می‌رسد آسان نباشد. بزرگ‌ترین سد سفرهای خارجی همیشه تهیه ویزاهای کشورهای خارجی بوده و شهروندان ایرانی ممکن است هنگام تهیه ویزا برای سفر به برخی از کشورهای جهان دچار مشکل شوند و یا فرآیند تهیه ویزا به خودی خود وقت‌گیر باشد.

در این میان باید با خبر بود که برخی از کشورهای جهان نیز وجود دارند که شهروندان ایرانی و آن دسته از افراد که دارای پاسپورت ایرانی هستند، می‌توانند بدون داشتن ویزا به مقصد این کشورها سفر کرده و به‌راحتی از این کشورها بازدید کنند. البته این را هم باید دانست که سفر به این جمله کشورها چه با هدف تجاری و یا گردشگری محدود است و تنها به مدت‌زمان محدودی تعیین می شود.

در همین راستا و در قالب این مطلب تصمیم گرفته‌ایم تا شما را ضمن آشنایی با کشورهایی که می‌توان بدون ویزا به آن‌ها سفر کرد، شما را با قوانین مسافرتی و تهیه ویزای شهروندان ایرانی نیز آشنا کنیم.

قوانین مسافرتی شهروندان ایرانی

معرفی کشورهای بدون ویزا
کشورهای بدون ویزا

طبق داده‌های مؤسسه هنلی (Henley Passport Index)، از تاریخ بیست و ششم مارس 2019، شهروندان ایرانی و دارندگان پاسپورت ایرانی می‌توانند بدون ویزا و یا با داشتن ویزای فرودگاهی به 41 کشور جهان سفر کنند که این موضوع پاسپورت ایرانی را در رده نودوهفتم ازنظر آزادی پاسپورت قرار می‌دهد.

فرق بین کشورهای معاف از ویزا و کشورهایی که نیاز به ویزا در بدو ورود یا ویزای فرودگاهی (Visa On Arrival) دارند

همان‌طور که به نظر می‌رسد کشورهای معاف از ویزا کشورهایی هستند که بدون دریافت ویزا می‌توان به مدت محدود (با توجه به توافقات میان دو کشور) در آن‌ها اقامت کرد؛ درحالی‌که ویزای فرودگاهی یا همان ویزا در بدو ورود به این معنی است که شما برای ورود به کشور موردنظر نیاز به ویزا دارید، اما برای سهولت دریافت ویزا با توجه به توافق میان دو کشور می‌توانید این ویزا را در فرودگاه و پس از رسیدن به کشور موردنظر دریافت کنید.

برای تهیه ویزای فرودگاهی شما نیاز به پرداخت هزینه مورد نظر برای ویزا و در برخی کشورها نیاز به ارائه برخی مدارک خواهید داشت. پس از ارائه مدارک و پرداخت هزینه مهر ویزای کشور موردنظر در پاسپورتتان ثبت شده و می‌توانید به‌راحتی به کشور مقصدتان وارد شوید.

✅ بازدید از مقاله انواع مختلف ویزا
✅ بازدید از مقاله ویزای ترانزیت
✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای فرودگاهی

کشورهای بدون ویزا برای شهروندان ایرانی

معرفی کشورهای بدون ویزا
کشورهای بدون ویزا

-ترکیه: شهروندان ایرانی می‌توانند پس از خریداری بلیط هواپیما ترکیه به مدت 90 روز بدون دریافت ویزا به این کشور سفر کنند.

-ارمنستان: پس از خریداری بلیط هواپیما ارمنستان، می‌توانید به مدت 90 روز بدون ویزا در این کشور اقامت کنید.

-دومینیکا: شما می‌توانید با خریداری بلیط هواپیما دومینیکا به مدت 21 روز در این کشور اقامت کنید.

-اکوادور: با خریداری بلیط هواپیما اکوادور خواهید توانست به مدت 90 روز در این کشور اقامت کنید.

-گرجستان: با داشتن مدت اقامت 45 روزه می‌توانید بلیط هواپیما گرجستان تهیه کرده و بدون نیاز به دریافت ویزا به این کشور سفر کنید.

-هائیتی: کشور هائیتی نیز جزو کشورهای معاف از ویزا بوده و پس از خریداری بلیط هواپیما هائیتی قادر خواهید بود به مدت 90 روز در این کشور اقامت کنید.

-مالزی: علاقه‌مندان به سفر به مالزی می‌توانند بدون نیاز به ویزا با خریداری بلیط هواپیما مالزی به مدت 14 روز در این کشور اقامت کنند.

ایالات فدرال میکرونزی: با دارا بودن پاسپورت ایرانی می‌توانید بدون نیاز به ویزا به مدت 30 روز در ایالات فدرال میکرونزی اقامت کنید.

ونزوئلا: شما می‌توانید با خریداری بلیط هواپیما ونزوئلا به مدت 15 روز در این کشور اقامت کنید.

مناطق خودمختار، در حال منازعه و یا محدودشده

-قبرس شمالی به مدت 90 روز

-فلسطین (ورود به غزه از طریق دریا امکان‌پذیر نخواهد بود)

-اوستیای جنوبی

-ترانس‌نیستریا

-جزایر کوک به مدت 31 روز

-نیووی به مدت 30 روز

-جزایر پیت‌کرن به مدت 14 روز

-فو کوک

کشورهایی که برای سفر به آن‌ها نیاز به ویزای فرودگاهی است

معرفی کشورهای بدون ویزا
کشورهای بدون ویزا

-لبنان (30 روزه قابل تمدید به دو ماه)

-سوریه (90 روزه)

-تاجیکستان (فقط از طریق فرودگاه دوشنبه)

-تووالو (30 روزه)

-اوگاندا (مشروط به درخواست آنلاین)

-تانزانیا (90 روزه)

-بولیوی (30 روزه)

-تیمور شرقی (30 روزه)

-توگو (7 روزه)

-لائوس (30 روزه)

-کامبوج (30 روز)

-ماداگاسکار (90 روزه)

-کیپ ورد

-گینه بیسائو (90 روزه)

-مجمع‌الجزایر قمر

-ساحل عاج

-جیبوتی

-مالدیو (30 روزه)

-موریتانی

-موزامبیک (30 روزه)

-نپال (90 روزه)

-پالائو (30 روزه)

-ساموآ (60 روزه)

-جمهوری آذربایجان (30 روزه)

-سیشل (90 روزه)

-عمان (30 روزه- امکان دریافت ویزا به‌صورت آنلاین نیز وجود دارد)

-رواندا

-ماکائو

-سومالی

روی‌هم‌رفته می‌توان نتیجه گرفت که سفر به برخی کشورهای دیدنی همانند ترکیه، ارمنستان و گرجستان نسبت به بقیه کشورها راحت‌تر بوده و نیاز به دریافت ویزا نخواهد داشت. شما نیز اگر جزو آن دسته از افراد هستید که حوصله انتظار برای تمام شدن فرآیند گرفتن ویزا را ندارند و یا می‌خواهید به کشور خارجی بدون دردسر سفر کنید، بهتر است مطالب بالا را به‌دقت مطالعه کرده و از بین کشورهای گفته‌شده، یکی را انتخاب کنید.

برای خرید بلیط هواپیما گوا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید