سفارت ایران در تایلند نسبت به کلاهبرداری اینترنتی هشدار داد

0
18
کلاهبرداری اینترنتی سفارت ایران در تایلند
کلاهبرداری اینترنتی
سفارت ایران در تایلند نسبت به کلاهبرداری اینترنتی هشدار دادReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 12Rating: 3.5سفارت ایران در تایلند نسبت به کلاهبرداری اینترنتی هشدار داد.سفارت جمهوری اسلامی ایران در بانکوک درپی دریافت شکایت‌های بسیار از سوی ایرانیانی که متحمل خسارت مالی سنگین بابت کلاهبرداری‌های اینترنتی در تایلند شدند.

هشدار سفارت ایران در تایلند نسبت به کلاهبرداری اینترنتی

به گزارش ایرنا، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بانکوک درپی دریافت شکایت‌های بسیار از سوی ایرانیانی که متحمل خسارت مالی سنگین بابت کلاهبرداری‌های اینترنتی در تایلند شدند این هشدار را صادر کرده است.

سفارت ایران در بانکوک به فعالیت شرکت‌های جعلی که در برخی از وبسایت‌‌ها معرفی شده و در زمینه‌های مختلف به خصوص در حوزه کاغذ فعال هستند اشاره کرده و به شرکت‌ها و بازرگانان ایرانی توصیه کرده است که احتیاط بیشتری را همراه با رعایت موارد امنیتی رایج در امور تجارت بین‌المللی به کار ببندند.

کلاهبرداری اینترنتی سفارت ایران در تایلند
کلاهبرداری اینترنتی

سفارت ایران از تجار ایرانی خواسته پیش از هرگونه مراوده بازرگانی با شرکت‌های تایلندی، ابتدا طی تماس با این سفارت، نسبت به اصالت شرکت مورد نظر و متعاقب آن اعتبار سنجی آن اقدام کنند.

همچنین توصیه شده قبل از حصول اطمینان لازم نسبت به اعتبار شرکت طرف معامله، از واریز هرگونه وجه تحت هر عنوان به حساب‌های اعلام شده طرف ‌مقابل خودداری شود و در صورت اعلام طرف مقابل مبنی بر تغییر شماره حساب بانکی خود، سریعا مراتب را به صورت تلفنی با شرکت مورد نظر و یا این سفارت در میان بگذارند و پس از کسب اطمینان از صحت تعلق حساب جدید به طرف مقابل اقدام کنند.

همچنین از بازرگانان ایرانی خواسته شده، واریز هرگونه وجه به حساب‌های بانکی داخل تایلند که توسط شرکت‌های فعال در خارج از تایلند ارائه می‌‌گردد نیز بررسی شود و پس از حصول اطمینان اقدام لازم صورت پذیرد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در بانکوک با هدف صیانت از حقوق هموطنان و به منظور پیشگیری از وقوع کلاهبرداری اینترنتی دو خط 006623900871 و 006623900868را برای ارایه اطلاعات و پاسخگویی به تجار در نظر گرفته است که کارمندان بخش اقتصادی سفارت از این طریق مشاوره لازم را به اتباع ایرانی ارایه می‌کنند.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید