کلاهبرداری با عنوان آژانس‌های مسافرتی و تورهای گردشگری

0
25
خرید بلیط هواپیما و تور مسافرتی
بلیط هواپیما و تور مسافرتی

کلاهبرداری با عنوان آژانس‌های مسافرتی و تورهای گردشگری

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با هشدار به شهروندان گفت: برای انجام مسافرت و تهیه بلیط هواپیما یا بلیط سایر وسایل نقلیه، به مراکز و آژانس‌های مسافرتی معتبر که مجوز از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دارند، مراجعه کنید.

به گزارش ایسنا، سرهنگ محمدرضا اکبری اظهارکرد: با توجه به نزدیک شدن پایان سال و شروع تعطیلات نوروزی، برخی شهروندان برنامه‌ریزی کرده و با مراجعه به آژانس‌های مسافرتی اقدام به تهیه بلیط هواپیما می‌کنند.

خرید بلیط هواپیما و تور مسافرتی
بلیط هواپیما و تور مسافرتی

وی افزود: به همین منظور افراد سودجو و کلاهبردار با سوء استفاده از این موقعیت و برای رسیدن به اهداف مجرمانه خود ابتدا دفتری را در سطح شهر اجاره، سپس با اطلاع‌رسانی در فضای مجازی، ارسال پیامک‌های تبلیغاتی به تلفن­های همراه شهروندان، چاپ آگهی در مطبوعات یا پخش آگهی در سطح شهر اقدام به تبلیغات می‌کنند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با اشاره به تبلیغات فریبنده افراد کلاهبردار در خصوص اعزام مسافران و گردشگران در ایام نوروز به شهرها و کشورهای مختف از طریق تورهای گردشگری تصریح کرد: در ادامه شهروندان نیز پس از ثبت نام و پرداخت وجه نسبت به تهیه بلیط هواپیما اقدام و هنگام پرواز با مراجعه به فرودگاه پی به جعلی بودن بلیط هواپیما برده و پس از آن متوجه می‌شوند شرکت مربوطه تعطیل و متهمان متواری شده‌اند.

خرید بلیط هواپیما و تور گردشگری
بلیط هواپیما و تور گردشگری

وی با هشدار به شهروندان یادآور شد: برای انجام مسافرت و برای تهیه بلیط هواپیما، به مراکز و آژانس‌های مسافرتی معتبر که مجوز از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دارند مراجعه کنید.

سرهنگ اکبری همچنین خاطرنشان کرد: از پرداخت هرگونه وجه و تحویل اسناد و مدارک به افرادی که با تبلیغات فریبنده مدعی اجرای تور با هزینه‌های پایین هستند، خودداری کنید.

خرید پرواز خارجی و تور گردشگری
پرواز خارجی و تور گردشگری

وی افزود: به آگهی‌هایی که در فضای مجازی، روزنامه‌های کثیرالانتشار، سطح شهر و یا معابر عمومی در خصوص اعزام گردشگر به خارج از کشور توسط تورهای گردشگری (به ویژه در ایام تعطیلات نوروز) مشاهده می‌کنید، اعتماد نکنید.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا در پایان خاطرنشان کرد: از دادن مدارک به افراد ناشناس و کسانی که خود را نماینده آژانس‌ها معرفی می‌کنند و یا شرکت‌ها و آژانس‌های غیر معتبر خودداری کنید.

پایان خبر

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید