آیا کلیسای نوتردام دوباره مثل اولش خواهد شد؟

خبر بسیار مهمی که چند روز بسیار رسانه‌ای شده بود، سوختن کلیسای نوتردام، نوستالژی قصه‌های دوران کودکی‌مان بود. کلیسایی که شاید خیلی از ماها تابه‌حال آن را از نزدیک ندیده باشیم ولی با خواندن داستان گوژپشت نوتردام با آن زندگی کرده‌ایم. کلیسای نتردام قدمت تاریخی بسیار زیادی دارد و جزو یکی از مهم‌ترین آثار باستانی کشور فرانسه به شمار می‌آید.

0
49
بازسازی کلیسای نوتردام
کلیسای نوتردام
آیا کلیسای نوتردام دوباره مثل اولش خواهد شد؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 12Rating: 3.5آیا کلیسای نوتردام دوباره مثل اولش خواهد شد.کلیسای نوتردام کلیسایی که شاید خیلی از ماها تابه‌حال آن را از نزدیک ندیده باشیم ولی با خواندن داستان گوژپشت نوتردام با آن زندگی کرده‌ایم.

کلیسای نوتردام

خبر بسیار مهمی که چند روز بسیار رسانه‌ای شده بود، سوختن کلیسای نوتردام، نوستالژی قصه‌های دوران کودکی‌مان بود. کلیسایی که شاید خیلی از ماها تابه‌حال آن را از نزدیک ندیده باشیم ولی با خواندن داستان گوژپشت نوتردام با آن زندگی کرده‌ایم. کلیسای نتردام قدمت تاریخی بسیار زیادی دارد و جزو یکی از مهم‌ترین آثار باستانی کشور فرانسه به شمار می‌آید. اما سوال اصلی اینجاست که آیا این بنا دوباره مثل اولش خواهد شد یا نه؟ بدون شک پاسخ به این سوال مثبت است. چراکه بناهای تاریخی زیادی در طی زمان تخریب‌شده و از بین رفته‌اند اما به همت مرمتگران آثار باستانی دوباره از نوساخته شده‌اند. ما در این مطلب سعی داریم به چند نمونه از این بناها اشاره‌کرده و خیالتان را راحت کنیم که کلیسای نوتردام هم در آینده نه‌چندان دور همانند اولش خواهد شد و امیدواریم روزی با تهیه بلیط هواپیما به کشور زیبای فرانسه این بنای بازسازی‌شده را خودتان از نزدیک ببینید و از زیبایی آن لذت ببرید.

خانقاه تابو (Tabo Monastery) در هندوستان

بازسازی کلیسای نوتردام
کلیسای نوتردام

خانقاه تابو در قرن دهم در کشور هندوستان بنا نهاده شده است. بسیاری معتقد هستند که خانقاه تابو جزو یکی از قدیمی‌ترین مکان‌های مقدس بودائیان در هندوستان بوده است. اما متاسفانه این بنای باستانی در سال 1975 قربانی زلزله عظیمی شد که آن را ویران کرد. ولی طولی نکشید که بازسازی این بنای کهن از نو آغاز شد. علاوه بر آن نقاشی‌هایی که از آن زمان نیز برجای‌مانده بود نیز مرمت شدند و امروزه در معبد اصلی به معرض نمایش گذاشته می‌شوند. اگر روزی قصد داشتید با تهیه بلیط هواپیما به هند سفر کنید حتما از این بنای زیبا نیز دیدن کنید.

سالن تئاتر کروی شکل شکسپیر (Shakespeare’s Globe) در لندن

بازسازی کلیسای نوتردام
کلیسای نوتردام

این یک سالن تئاتر معمولی نیست، بلکه زمانی نابغه‌ای نظیر شکسپیر در آن حضور داشته و نمایش‌های بی‌نظیرش را در آنجا اجرا می‌شده است. سالن تئاتر شکسپیر که به دلیل کروی بودنش به شکسپیر گلوب معروف است طی یک آتش‌سوزی از بین رفت و با خاک یکسان شد. این بنا دوباره بازسازی شد اما در طول یک دوره 31 ساله در آغاز قرن هفدهم مجددا تخریب شد. اما چندی بعد دوباره یک سالن تئاتر کروی شکل به فاصله 250 متر از جایگاه اصلی‌اش ساخته شد و در سال 1997 این سالن مجددا باز شد و مورداستفاده عموم قرار گرفت. اگر شما هم به ادبیات نمایشی و تئاتر علاقه دارید توصیه می‌کنیم با تهیه بلیط هواپیما به لندن از این سالن تئاتر بی‌نظیر دیدن کنید.

پل استاری موست (Stari Most) در بوسنی هرزگوین

بازسازی کلیسای نوتردام
کلیسای نوتردام

استاری موست یکی از زیباترین پل‌های تاریخی در کشور بوسنی هرزگوین است که حالت قوسی شکل دارد. این پل قدیمی توسط حکومت عثمانی‌ها در قرن شانزدهم در این کشور احداث‌شده است که رود زیبای نرتوا (Neretva) از زیر آن عبور می‌کند. استاری موست در یکی از جنگ‌های‌ بالکان در سال 1990 از بین رفت. اما خوشبختانه بازسازی آن زمان زیادی نکشید و دست‌آخر در سال 2004 این پل زیبا احداث شد. اگر روزی قصد تهیه بلیط هواپیما به کشور بوسنی را داشتید به شما پیشنهاد می‌کنم حتما سری به این پل زیبا بزنید.

کاخ آتالوس (Attalos) در آتن یونان

بازسازی کلیسای نوتردام
کلیسای نوتردام

کاخ آتالوس یک ایوان سرپوشیده است که در شهر زیبای آتن در یونان بنا شده است. کاخ آتالوس در سال 267 پس از میلاد مسیح از بین رفت. اما سرانجام در سال 1950 بازسازی شد و هم‌اکنون داخل این بنای قدیمی یک موزه بسیار زیبا وجود دارد که هرساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند. خوشبختانه سبک معماری کلاسیک و قدیمی این بنای زیبا همچنان حفظ‌شده است و برای کسی که عاشق یونان و آثار باستانی‌اش باشد تهیه بلیط هواپیما به مقصد آتن می‌تواند بهترین فرصت برای بازدید از این کاخ زیبا باشد.

کاخ هنرهای زیبا در سانفرانسیسکو

بازسازی کلیسای نوتردام
کلیسای نوتردام

این کاخ بسیار زیبا در ابتدا در سال 1915 برای نمایشگاه پاناما و اقیانوس آرام طراحی شده بود که سپس تبدیل به یکی از آثار منحصربه‌فرد گردشگری سانفرانسیسکو شد. درواقع این مکان محل انبار وسایل نقلیه در طول جنگ جهانی دوم بود که در سال 1964 از بین رفت و خوشبختانه در سال بعد مجددا بازسازی و آماده استفاده عموم و به‌خصوص گردشگران قرار گرفت. منظره بسیار زیبا و بخصوص برکه ساکن و آرام در اطراف آن زیبایی این کاخ چشم‌نواز را دوچندان کرده است. اگر روزی شانس تهیه بلیط هواپیما به مقصد سانفرانسیسکو را داشتید از این کاخ زیبا نیز دیدن کنید.

کلیسای فرائونکرشه درسدن (Dresden Frauenkirche) در آلمان

بازسازی کلیسای نوتردام
کلیسای نوتردام

این کلیسای زیبا جزو یکی از شاهکارهای معماری باروک در قرن هجدهم است. ارتفاع این بنا به 96 متر می‌رسد که متاسفانه در بمباران‌های جنگ جهانی دوم، در سال 1945 به‌طور کامل تخریب و نابود می‌شود. آلمانی‌ها حتی ویرانه‌های این بنا را برای مرمت در آینده نگهداری کردند و با همت همه‌شان بالاخره در سال 2005 این کلیسای منحصربه‌فرد مجددا بازسازی شد. اگر روزی قصد داشتید به کشور زیبای آلمان سفر کنید با تهیه بلیط هواپیما از این بنای تاریخی نیز بازدید کنید.

قلعه سلطنتی در ورشو (Warsaw) لهستان

بازسازی کلیسای نوتردام
کلیسای نوتردام

قلعه سلطنتی پس جنگ و درگیری میان نازی‌ها و لهستانی‌ها در سال 1944 تخریب شد و تنها مکانی نبود که در این دوره از بین رفته بود، بلکه علاوه بر آن خانه سنتی اشراف‌زادگان لهستانی هم هم‌زمان با آن نابود شد. اما بازسازی این بنای زیبا در سال‌های 1971 تا 1984 به طول انجامید که این پروژه بزرگ عمدتا توسط کمک‌های ایالات‌متحده آمریکا میسر شد. شما می‌توانید با تهیه بلیط هواپیما به مقصد لهستان این قلعه تاریخی و زیبا را ببینید و از زیبایی‌های آن نیز لذت ببرید.

برج کلیسای زیبای سنت مارک (St Mark’s) در ونیز

بازسازی کلیسای نوتردام
کلیسای نوتردام

برج کلیسای سنت مارک جزو یکی از زیباترین آثار معماری دوره بیزانس است که در شهر زیبا و توریستی ونیز واقع شده است. ارتفاع این برج به 100 متر می‌رسد و در کنار آن نیز بنای اصلی کلیسا سنت مارک واقع شده است. علیرغم اینکه قدمت این برج کهن به قرن نهم می‌رسد، شواهد حاکی از آن است که تخریب‌های بسیاری را در طول عمرش شاهد بوده است. این بنای شگفت‌انگیز در سال 1902 تخریب شد و خوشبختانه یک دهه بعد بازسازی آن به‌طور کامل انجام گرفت. اگر قصد بازدید از این کلیسای زیبا را دارید می‌توانید با تهیه بلیط هواپیما به مقصد و نیز خاطرات تکرار نشدنی را در دفتر ذهنتان به ارمغان بگذارید.

همان‌طور که در مورد این 8 مکان بازسازی‌شده خواندیم، می‌توانیم به این نتیجه برسیم که بیشتر مکان‌های تاریخی و پرآوازه در طول تاریخ دوباره بازسازی‌شده‌اند و مجددا مورداستفاده عموم قرارگرفته‌اند. در مورد کلیسای نوتردام هم به قطع و یقین می‌توان گفت که همانند این بناهای مرمت‌شده دوباره بازسازی خواهد شد و خاطرات کودکی‌مان و نوستالژی دوست‌داشتنی‌مان هرگز از بین نخواهد رفت. پس شما هم خیالتان راحت باشد و نگران از بین رفتن این بنای معروف و زیبا نباشید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید