با کم استرس ترین شهرهای جهان آشنا شوید

اگر آرامش خاطر به معنی قدم زدن در بیرون از خانه و رد شدن از کنار گل‌ها و درختان، دارا بودن یک حساب بانکی چرب و داشتن یک کار امن باشد پس بهترین مکان برای پیدا کردن همچنین جایی که تمامی موارد گفته‌شده را بتوان در آن یافت، کشور آلمان خواهد بود. به خاطر همین موضوع انتظار می‌رود که سالیانه افراد مختلفی با تهیه بلیط هواپیما آلمان و کشورهای نظیر آن برای جستجوی کم ‌استرس ترین شهرهای جهان، به این کشورها سفر کنند.

1
90
معرفی کم استرس ترین شهرهای جهان
کم استرس ترین شهرهای جهان
با کم استرس ترین شهرهای جهان آشنا شویدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 6Rating: 3.5کم ‌استرس ترین شهرهای جهان را بشناسید و با ویژگی های آنها آشنا شوید.کم ‌استرس ترین شهرهای جهان همانند اشتوتگارت آلمان و داشتن آرامش خاطر در این شهرها سلامت روانی و جسمانی را برای شهروندان به بار خواهد آورد.

کم ‌استرس ترین شهرهای جهان

اگر آرامش خاطر به معنی قدم زدن در بیرون از خانه و رد شدن از کنار گل‌ها و درختان، دارا بودن یک حساب بانکی چرب و داشتن یک کار امن باشد پس بهترین مکان برای پیدا کردن همچنین جایی که تمامی موارد گفته‌شده را بتوان در آن یافت، کشور آلمان خواهد بود. به خاطر همین موضوع انتظار می‌رود که سالیانه افراد مختلفی با تهیه بلیط هواپیما آلمان و کشورهای نظیر آن برای جستجوی کم ‌استرس ترین شهرهای جهان به این کشورها سفر کنند.

یک مطالعه جدید درباره همین موضوع، کم ‌استرس ترین و پراسترس ترین شهرهای جهان در سال 2017 را آشکار ساخت. این مطالعه بر اساس فاکتورهایی همچون میزان ترافیک شهری، وسایل نقلیه عمومی، درصد فضاهای سبز یک شهر، وضعیت مالی شهروندان ازجمله میزان بدهی آن‌ها، سلامت جسمانی روانی و مقدار ساعت‌هایی که شهر موردنظر نور آفتاب دریافت می‌کند، انجام گرفت.

از بین 150 شهر کم استرس جهان، 4 مورد از آن‌ها که در بین 10 شهر اول قرار گرفته‌اند، در کشور آلمان واقع شده‌اند. شهر جنوبی اشتوتگارت مکان اول در این رتبه‌بندی را به خود اختصاص داده و توانسته است کم استرس ترین شهر جهان در سال 2017 لقب بگیرد. پس ‌از این شهر، هانوفر در مکان سوم، مونیخ در مکان پنجم و شهر هامبورگ به همراه شهر گراتس (Graz) اتریش در مکان نهم قرار گرفته‌اند.

کشور کوچک اما درعین‌حال ثروتمند لوگزامبورگ که محل زندگی کمتر از 600,000 نفر است، توانسته است رتبه دوم در بین کم‌ استرس ترین شهرهای جهان را به خود اختصاص دهد.

برن سوئیس در مکان چهارم، بوردو (Bordeaux) فرانسه در مکان ششم، ادینبرا (Edinburgh) بریتانیا نیز با قرار گرفتن در مکان هفتم، در بین 10 شهر کم استرس جهان در سال 2017 قرار گرفته‌اند.

سیدنی استرالیا با قرارگیری در مکان هشتم تنها شهر غیراروپایی است که توانسته در بین 10 شهر اول کم استرس جهان قرار گرفته و همچنین لازم به ذکر است سیاتل نیز به‌عنوان کم استرس ترین شهر آمریکا انتخاب شده است.

در ادامه مطلب دلیل انتخاب این شهرها به‌عنوان کم استرس ترین شهرهای جهان برای شما توضیح داده خواهد شد و در آخر مطلب نیز رتبه‌بندی کم استرس ترین و پراسترس ترین شهرهای جهان برای شما آورده خواهد شد؛ پس پیشنهاد می‌کنیم که تا آخر این مطلب سایت سفرستان را همراهی کنید.

✅ بازدید از مقاله امن‌ترین کشورهای جهان
✅ بازدید از مقاله خرافاتی‌ترین کشورهای جهان
✅ بازدید از مقاله ثروتمندترین کشورهای جهان

پشت زمینه سبز و فضاهای سرسبز

معرفی کم استرس ترین شهرهای جهان
کم استرس ترین شهرهای جهان

مطالعه انجام‌شده توسط سرویس خشک‌شویی Zipjet که مرکز فعالیت آن در بریتانیا است، بامطالعه و موردبررسی قرار دادن 500 مکان مختلف بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده از 17 دسته همانند زیرساخت، میزان آلودگی، درآمد و سالم بودن شهروندان، به نتیجه رسیده و توانسته است کم استرس ترین شهرهای جهان در سال 2017 را برای ما معرفی کند.

همان‌طور که گفته شد مطالعه انجام‌گرفته با در دست داشتن اطلاعات مربوط در مورد تمامی فاکتورها، رتبه‌بندی 150 شهر مختلف را میسر ساخته است.

پراسترس ترین شهر بر اساس این مطالعه بغداد می‌باشد که با داشتن امتیاز 10 در مقایسه با امتیاز 1 اشتوتگارت این رتبه را به خود اختصاص داده و پس‌ازآن شهر کابل قرار گرفته است.

فرمول اشتوتگارت برای داشتن یک زندگی عاری از نگرانی و استرس داشتن یک اقتصاد محلی قدرتمند است. این شهر محل ساخته‌شدن اتومبیل‌های افسانه‌ای همانند پورش و مرسدس بنز و همچنین محل قرارگیری ابرشرکت‌هایی همچون بوش (Bosch) می‌باشد. اما یک دلیل دیگر برای به دست آوردن مکان اول در بین کم استرس ترین شهرهای جهان در صد بالای فضای سبز در محدوده شهری می‌باشد. این شهر در بین گستره‌ای از تپه‌ها و دره‌های سرسبز گسترش یافته است که حتی در برخی نواحی مزرعه‌هایی نیز وجود دارند.

فضاهای سرسبز وسیع اشتوتگارت دارای تأثیر قابل‌ملاحظه‌ای بر استرس بوده و میزان استرس در افراد را بسیار کاهش می‌دهد. همچنین داشتن حس امنیت در شهر ازلحاظ مالی و جانی نیز خیال آدمی را آسوده کرده و میزان استرس در افراد را به مقدار قابل‌ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد.

فرمولی برای زندگی ساده

معرفی کم استرس ترین شهرهای جهان
کم استرس ترین شهرهای جهان

لوگزامبورگ پس از شهرهای کویت و سیدنی و ملبورن دارای کم‌ترین میزان جمعیت بوده و شماره‌های 7 و 6 در این رتبه‌بندی نیز فضاهای شهری هستند که شلوغ نبوده و دارای جمعیت کمی هستند.

ساکنین کشورهای سنگاپور و چین تایپه بیشتر از هر فرد دیگری از عملکرد وسایل نقلیه عمومی شهرهای خود راضی هستند، درحالی‌که لایپزیگ (Leipzig) آلمان و مون‌پلیه (Montpelier) فرانسه دارای کم‌ترین میزان ترافیک شهری در جهان هستند.

در دسته امنیت جانی که در آن میانگین سرقت و قتل بر اساس داده‌های سازمان ملل متحد برای امنیت هر شخص، اندازه‌گیری می‌شود، ابو ذبی به‌عنوان امن‌ترین مکان برای زندگی شهروندان برگزیده شد و پس‌ازآن شهر اوساکا (Osaka) ژاپن در مکان دوم قرار گرفت.

درحالی‌که هوای آفتابی می‌تواند یک تسکین‌دهنده اعصاب قدرتمند باشد، مقادیر بالایی از میزان تابش آفتاب سالیانه در شهرها در رتبه‌بندی کلی کم استرس ترین شهرهای جهان زیاد به‌حساب نیامدند. در این دسته شهر جنگ‌زده دمشق رتبه اول را به خود اختصاص داد درحالی‌که آفتابی‌ترین شهر در بین 10 شهر کم استرس اول شهر بوردو بود که مکان 56 ازنظر تابش آفتاب سالیانه را به خود اختصاص داده بود.

ازنظر میزان آلودگی هوا نیز آمریکای شمالی در صدر قرار گرفته و شهرهایی همچون میامی، سیاتل، ونکوور و بوستون در اولین رتبه‌ها قرار گرفته بودند. آبیجان (Abidjan) ساحل‌عاج دارای کم‌ترین میزان آلودگی صوتی بوده درحالی‌که آنتاناناریوو (Antananarivo) ماداگاسکار و ریکیاویک (Reykjavik) ایسلند کمترین میزان آلودگی نوری را به خود اختصاص دادند.

درآمد قابل‌خرج

معرفی کم استرس ترین شهرهای جهان
کم استرس ترین شهرهای جهان

پنوم‌پن کامبوج دارای کم‌ترین میزان بی‌کاری و بندر سری بگاوان برونئی دارای کمترین میزان بدهی به ازای هر شخص می‌باشد؛ اما اندازه‌گیری اصلی سلامت مالی یک شهر بر اساس دسته قدرت خرید خانوادگی انجام می‌شود که میانگین درآمد یک خانوار را با هزینه زندگی در یک شهر در تعادل قرار می‌دهد.

در این دسته مونیخ جایگاه اول را به خود اختصاص داده و شهرهای لوگزامبورگ، سیدنی، موناکو و اشتوتگارت در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

شهر آتن رتبه اول را ازنظر امنیت اجتماعی به خود اختصاص داده و لوگزامبورگ، بوردو و گراتس در دسته سلامت روانی بهترین جایگاه‌ها را به خود اختصاص دادند. ازنظر سلامت جسمانی نیز شهر ریکیاویک رتبه اول را به خود اختصاص داد. پایتخت ایسلند همچنین ازنظر برابری جنسیتی نیز اولین رتبه را در اختیار دارد.

در دسته برابری نژادی که بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده از گذارشات بانک جهانی نابرابری‌های قومی اندازه‌گیری شده است، شاید با تعجب فراوان سه شهر آمریکایی سان‌فرانسیسکو، بوستون و سیاتل سه رتبه نخست را به خود اختصاص داده‌اند.

ابرشهرهایی همچون لندن (رتبه 70)، توکیو (رتبه 72)، پاریس (رتبه 78) و نیویورک (رتبه 84) در وسط‌های جدول رتبه‌بندی قرار گرفته‌اند و از بین آن‌ها نیویورک به‌عنوان استرس برانگیزترین شهر با رتبه 84 انتخاب شد.

مطالعه انجام‌شده دارای تداخلاتی با مطالعات دیگر همچون بهترین شهرها برای زندگی که ملبورن رده اول را داشته و یا شادترین کشورهای جهان که نروژ رده اول را به خود اختصاص داده است، می‌باشد.

اما بااین‌حال باید در نظر گرفت که آرامش خاطر ارزان به دست نمی‌آید: سیدنی، ونکوور و ملبورن همچنین برخی از گران‌ترین شهرهای جهان نیز هستند.

رده‌بندی کم استرس ترین شهرهای جهان

1- اشتوتگارت، آلمان

2- لوگزامبورگ

3- هانوفر، آلمان

4- برن، سوئیس

5- مونیخ، آلمان

6- بوردو، فرانسه

7- ادینبرا، بریتانیا

8- سیدنی، استرالیا

9- گراتس، اتریش و هامبورگ، آلمان

رده‌بندی پراسترس ترین شهرهای جهان

1- بغداد، عراق

2- کابل، افغانستان

3- لاگوس، نیجریه

4- داکار، سنگال

5- قاهره، مصر

6- تهران، ایران

7- داکا، بنگلادش

8- کراچی، پاکستان

9- دهلی‌نو، هندوستان

روی‌هم‌رفته می‌توان نتیجه گرفت که زندگی‌کردن در کم ‌استرس ترین شهرهای جهان همانند اشتوتگارت آلمان و داشتن آرامش خاطر در این شهرها، سلامت روانی و جسمانی را برای شهروندان نتیجه داده و طعم لذت‌بخش زندگی در این شهرها ساده‌تر چشیده خواهد شد.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید