کم تاخیرترین ایرلاین های دنیا

سر وقت نبودن و تاخیر ایرلاین ها چیز جدیدی نیست اما گاهی اوقات این تاخیر بسیار آزار دهنده است و تمام کارها و حتی زندگی او را تحت تاثیر قرار می دهد. هرچند که عوامل بسیاری در تاخیر پروازها تاثیر گذارند، از شرایط آب و هوایی گرفته تا مشکلات فنی هواپیما.

0
71
معرفی کم تاخیرترین ایرلاین های دنیا
کم تاخیرترین ایرلاین های دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 27Rating: 4.5کم تاخیرترین ایرلاین های دنیا را بشناسید.کم تاخیرترین ایرلاین های دنیا همه ساله شرکت OAG با بررسی بیش از 50 میلیون ایرلاین فعال در سرتاسر دنیا، 250 ایرلاین برتر و کم تاخیر را به دنیا معرفی می کند.

با کم تاخیرترین ایرلاین های دنیا آشنا شوید

سر وقت نبودن و تاخیر ایرلاین ها چیز جدیدی نیست اما گاهی اوقات این تاخیر بسیار آزار دهنده است و تمام کارها و حتی زندگی او را تحت تاثیر قرار می دهد. هرچند که عوامل بسیاری در تاخیر پروازها تاثیر گذارند، از شرایط آب و هوایی گرفته تا مشکلات فنی هواپیما. با این حال این بهانه قرار نیست عذر موجه ایرلاین ها برای تاخیرهای فراوان باشد. به همین دلیل است که موسسه ای ایجاد شده تا با بررسی عوامل مختلف کم تاخیرترین ایرلاین های هر سال را معرفی کند. اگر شما نیز از دوستداران بلیط هواپیما هستید کنجکاوید بدانید کم تاخیرترین ایرلاین های دنیا کدام ایرلاین ها هستند، ادامه این مطلب را با سفرستان باشید.

همه ساله شرکت OAG (راهنمای رسمی هوانوردی خطوط هوایی) با بررسی بیش از 50 میلیون ایرلاین فعال در سرتاسر دنیا، 250 ایرلاین برتر و کم تاخیر را به دنیا معرفی می کند. این موسسه ایرلاین ها را با توجه به کوچک یا بزرگ بودن ایرلاین و تعداد پروازها و عواملی دیگر ایرلاین را به عنوان کم تاخیر ترین ایرلاین دنیا معرفی می کند. امسال پرچم دار کم تاخیر ترین ایرلاین های دنیا ایرلاین اندونزیایی گارودا(Garuda Airlines) است.

بر اساس گزارشی که توسط شرکت اطلاعات جهانی سفر OAG به دست آمده، ایرلاین اندونزیایی  Garuda با برقراری 95 درصد پروازها در بازه زمانی 15 دقیقه برنامه ریزی شده، در صدر جدول معتبر ترین ایرلاین ها قرار گرفته است.

معرفی کم تاخیرترین ایرلاین های دنیا
کم تاخیرترین ایرلاین های دنیا

این شرکت از بین 250 ایرلاین بزرگ دنیا، 10 ایرلاین را به عنوان ایرلاین برتر انتخاب کرده است. این ایرلاین ها به ترتیب عبارتند از: ایرلاین Garuda، کوپا ایرلاینز، اسکای مارک ایرلاینز، هاوایین ایرلاینز، گروه ایرلاین های LATAM، ایرلاین ایروفلات، آل نیپان ایرویز، جت استار آسیا، سنگاپور ایرلاینز و تای ایرآسیا.

عواملی مانند آب و هوا، مشکلات فنی و مسائل تعمیر و نگهداری از جمله عوامل تاثیر گذار در کارکرد ایرلاین ها و تاخیر آن ها هستند.

جالب است بدانید هواپیمایی استرالیایی کانتاس با برقراری به موقع 83 درصد از پروازهای خود، رتبه هجدهم ایرلاین های کم تاخیر را به خود اختصاص داده است.

آمار ارائه شده توسط شرکت OAG

آمار ارائه شده توسط شرکت OAG آخرین خبر خوش امسال برای ایرلاین گارودا بود. از آن جایی که این ایرلاین حوادث هوایی زیادی را در سال های اخیر تجربه کرده، چندان چهره خوبی بین مردم نداشت. شناخته شده ترین حادثه این ایرلاین متعلق به سال 2007 است که در آن بوینگ 737 در فرودگاه Yogyakarta سقوط کرد و 21 کشته به جای گذاشت که 5 تن از آن ها شهروندان استرالیا بودند. اتحادیه اروپا این ایرلاین را تا سال 2009 جزو لیست سیاه ایرلاین ها قرار داد و اعضا به دلیل مسائل امنیتی اجازه پرواز با این ایرلاین را نداشتند. پس از آن این ایرلاین پیشرفت های فراوان از جمله معرفی هواپیمای جدید داشت. در سال 2019 نیز این ایرلاین رتبه دوازدهم بهترین ایرلاین دنیا در مراسم جایزه ایرلاین دنیا را به خود اختصاص داد. جالب است بدانید خدمه پروازی این ایرلاین رتبه دوم بهترین خدمه کابین را بین ایرلاین های سنگاپور به خود اختصاص داده است.

✅ بازدید از مقاله محبوب ترین ایرلاین های داخلی و خارجی

گزارش کلی شرکت OAG بر اساس آمار 57.7 میلیون گزارش پروازی انجام شده و 10 ایرلاین کم تاخیر را به ترتیب زیر معرفی کرده است:

  1. ایرلاین گارودا ایندونزیا با 92.1 درصد پرواز بدون تاخیر

این ایرلاین تنها ایرلاین آسیایی است که به درصد بالای 90 رسیده و نزدیک به 100 مقصد مختلف دنیا را دربرنامه پروازی خود دارد.

  1. هواپیمایی کوپا ایرلاینز با 90.1 درصد پرواز بدون تاخیر

این ایرلاین به دلیل پروازهای طولانی خود توسط هواپیماهای تک راهرو بوئینگ 737 به مقاصدی مانند بوئنوس آیرس و سن فرانسیسکو از پایتخت پاناما شناخته شده است.

  1. هواپیمایی اسکای ‌مارک ایرلاینز با 90.12 درصد پرواز بدون تاخیر

این هواپیمایی یکی از شرکت های برتر و ارزان قیمت ژاپن است که 12 مقصد داخلی و یک مسیر پروازی بین المللی دارد.

  1. هواپیمایی هاوایین ایرلاینز با 84.4 درصد پرواز بدون تاخیر

این هواپیمایی آمریکایی بیشتر جزایر هاوایی را به یکدیگر متصل می کند هرچند که چند مقصد بین المللی هم دارد.

  1. لاتام ایرلاینز با 86.41 درصد پرواز بدون تاخیر

این ایرلاین علاوه بر این که بزرگ ترین ایرلاین آمریکای لاتین است توانسته رتبه پنجم را بین کم تاخیر ترین ایرلاین های دنیا به خود اختصاص دهد.

  1. آئروفلوت با 86.3 درصد پرواز بدون تاخیر

این ایرلاین بزرگ روسی یکی از معدود ایرلاین های اروپایی است که 51 درصد آن متعلق به دولت روسیه است.

  1. آل نیپون ایرویز با 85.92 درصد پرواز بدون تاخیر
  2. هواپیمایی جت استار با 85.48 درصد پرواز بدون تاخیر
  3. سنگاپور ایرلاینز با 85.32 درصد پرواز بدون تاخیر
  4. تای ایرآسیا با 84.49 درصد پرواز بدون تاخیر

در ادامه می توانید با برترین ایرلاین های ایران آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید