سفری به کهن ترین باغ وحش های دنیا

برای قرن هاست که بازدید از باغ وحش ها و تماشای گونه های مختلف جانوری هر منطقه در برنامه سفر گردشگران جای گرفته و به تفریحی جذاب و نشاط آور برای جهان‌گردان مبدل گردیده است.

0
27
معرفی کهن ترین باغ وحش های دنیا
کهن ترین باغ وحش های دنیا
سفری به کهن ترین باغ وحش های دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 12Rating: 4.0کهن ترین باغ وحش های دنیا تفریحی جذاب و نشاط آور برای جهانگردان.کهن ترین باغ وحش های دنیا با برخی از باغ وحش های با اصالتی که اغلب در گذشته نمایشگاه خصوصی سلطنتی حیوانات کمیاب بوده اند، آشنا خواهید شد.

کهن ترین باغ وحش های دنیا

برای قرن هاست که بازدید از باغ وحش ها و تماشای گونه های مختلف جانوری هر منطقه در برنامه سفر گردشگران جای گرفته و به تفریحی جذاب و نشاط آور برای جهان‌گردان مبدل گردیده است. باغ وحش، اگر با دیدی متفاوت و عمیق بدان نگریسته شود، صرفا مکانی تفریحی نیست، بلکه مکانی است علمی و آموزشی؛ جایی است که اطلاعات بسیار مفید و ارزشمندی را در مورد زیستگاه حیوانات، سبک زندگی و خورد و خوراک آن ها به گردشگران و خریداران بلیط هواپیما ارائه می دهد و شباهت های غیرقابل انکار رفتاری برخی از حیوانات با ما انسان ها را فاش می سازد. در این مطلب که به معرفی کهن ترین باغ وحش های دنیا اختصاص یافته، با برخی از باغ وحش های با اصالتی که اغلب در گذشته نمایشگاه خصوصی سلطنتی حیوانات کمیاب بوده اند، آشنا خواهید شد.

باغ وحش شون برون

معرفی کهن ترین باغ وحش های دنیا
کهن ترین باغ وحش های دنیا

این باغ وحش با مساحتی حدود 17 هکتار در شهر دیدنی وین اتریش قرار دارد و با قدمتی بیش از 250 سال، عنوان کهن ترین باغ وحش فعال دنیا را از آن خود کرده است. شون برون در سال 1752 و به دستور شاه فرانسیس اول به عنوان باغ وحشی خصوصی برای نگهداری از حیوانات کمیاب سلطنتی احداث گردید و 27 سال بعد و در سال 1779، درب های خود را بروی بازدید عموم گشود. گرچه باغ وحش شون برون در طول فعالیت خود بارها تعطیل شده، اما با وجود مشکلات فراوان توانسته از فجایعی نظیر جنگ های جهانی اول و دوم و بحران مالی جان سالم بدر ببرد. در واقع بحران مالی این باغ وحش چنان شدید و مهیب بود که مقامات دولتی اتریش را وادار ساخت که این مکان را در سال 1992 به بخش خصوصی واگذار کنند. خوشبختانه امروزه باغ وحش شون بر مشکلات گذشته خود فائق آمده و آغوش خود را برای حضور بازدیدکنندگان گشوده است.

  • آدرس: Maxingstraße 13b, 1130 Wien, Austria
  • ساعت بازدید: از 9 صبح تا 6:30 عصر

باغ وحش مناجری دو جاردین دس پلانتس

معرفی باغ وحش مناجری دو جاردین دس پلانتس
باغ وحش مناجری دو جاردین

اگر نگاهی به فهرست کهن ترین باغ وحش های دنیا بیندازید، باغ وحش مناجری دو جاردین دس پلانتس را درست پس از باغ وحش شون برون اتریش خواهید یافت. این باغ وحش چند دهه پس از شون برون در زمینی به مساحت 5.5 هکتار در شهر پاریس فرانسه تاسیس گردید و در مدتی کوتاه به مکانی محبوب مبدل شد. باغ وحش مناجری دو جاردین دس پلانتس، همان‌گونه که از نام آن نیز قابل تشخیص است، بخشی از باغ گیاه شناسی پاریس به حساب می آید و تاریخچه جذابی را در دل خود دارد. در حقیقت این باغ وحش درست پس از انقلاب کبیر فرانسه و زمانی تاسیس شد که دانشمندان از تاکسیدرمی کردن گونه های کمیاب و خاص باغ وحش خصوصی سلطنتی سرباز زدند و به جای آن، این حیوانات را به باغ گیاه شناسی پاریس منتقل کردند. امروزه به لطف دانشمندان آن زمان، باغ وحش مناجری دو جاردین دس پلانتس با داشتن 180 گونه جانوری جزو مشهورترین اماکن گردشگری پاریس بشمار می رود و هر ساله توسط هزاران گردشگر و خریدار بلیط هواپیما پاریس بازدید می شود.

  • آدرس: Rue Cuvier, 75005 Paris, France
  • ساعت بازدید: از ساعت 9 صبح تا 6 عصر

✅ بازدید از مقاله باغ وحش های استانبول

باغ وحش لندن

معرفی باغ وحش لندن
باغ وحش لندن

باغ وحش لندن شاید کهن ترین باغ وحش دنیا نباشد، اما بی تردید دیرینه ترین باغ وحش علمی دنیاست. این باغ وحش در سال 1828 و درست دو سال پس از تاسیس انجمن جانورشناسی لندن (ZSL) احداث گردید و در مدت کوتاهی توانست شهرتی جهانی برای خود کسب کند. گفتنی است که باغ وحش لندن با مساحتی حدود 15 هکتار، جزو بزرگترین و محبوب‌ترین باغ وحش های کشور انگلستان نیز بشمار می رود و با داشتن 673 گونه مختلف جانوری و چیزی بیش از 19 هزار حیوان وحشی و اهلی، یکی از پربازدیدترین و محبوب ترین باغ وحش های انگلستان نیز به حساب می آید. ناگفته نماند که این باغ وحش در ابتدای تاسیس فقط پذیرای اعضای انجمن جانورشناسی لندن بود، اما پس از مشکلات مالی که برآن تحمیل گردید، مجبور شد درب های خود را در سال 1848 روی عموم بگشاید تا بخشی از هزینه های خود را تامین سازد.

  • آدرس: Outer Cir, London NW1 4RY, United Kingdom
  • ساعت بازدید: از ساعت 10 صبح تا 5 عصر

باغ وحش دوبلین

باغ وحش دوبلین ایرلند
باغ وحش دوبلین

برای تماشای گونه های جانوری نادر و در حال انقراض باید بلیط هواپیما ایرلند را خریداری کرده و به دوبلین، پایتخت تماشایی کشور ایرلند سفر کنید. این باغ وحش از گونه های جانوری کمیابی که بدلیل از بین رفتن زیستگاه طبیعی‌شان بر اثر آسیب های اکولوژیکی در معرض خطر انقراض قرار گرفته اند، در مکانی مناسب و فضایی وسیع به مساحت 24 هکتار نگهداری و محافظت می کند. گفتنی است که باغ وحش دوبلین توسط معمار مشهور انگلیسی، دسیموس برتون طراحی و در سال 1830 به طور رسمی تاسیس شد. از نکات جالب در مورد باغ وحش دوبلین این است که این باغ وحش با باغ وحش لندن همکاری تنگاتنگی دارد و روی نحوه پرورش حیوانات در حال انقراض مطالعه می کند.

  • آدرس: Saint James’ (part of Phoenix Park), Dublin 8, Ireland
  • ساعت بازدید: از ساعت 10 صبح تا 4 عصر

باغ وحش بریستول

این باغ وحش که در شهر دیدنی بریستول انگلستان و در غرب انجمن مرکزی جانورشناسی انگلستان واقع شده، با چیزی حدود 200 سال قدمت، کهن ترین باغ وحش ایالتی جهان محسوب می شود. باغ وحش بریستول ممکن است از لحاظ وسعت از دیگر باغ وحش های ذکر شده کوچک‌تر باشد، اما از حیث تنوع جانوری در شرایط بسیار مناسبی قرار دارد. بیش از 400 گونه جانوری در این مکان در شرایطی بسیار مساعد و در محیطی مشابه با زیستگاه طبیعی‌شان توسط خبره ترین کارشناسان و جانورشناسان نگهداری می شوند. به گفته مدیر باغ وحش، هدف اصلی باغ وحش بریستول صرفا کسب درآمد از نگهداری و پرورش این حیوانات نیست، بلکه ایجاد فضای مناسبی است که امکان پرورش گونه های نادر و کمیاب در آن فراهم گردد.

آدرس: College Rd, Clifton, Bristol BS8 3HA, United Kingdom

ساعت بازدید: از ساعت 10 صبح تا 5:30 عصر

در ادامه می توانید با بهترین باغ وحش های استرالیا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید