کویر جندق اصفهان

استان و شهر زیبای اصفهان یکی از زیباترین مقاصد گردشگری ایران و جهان است و سالیانه افراد بسیاری در داخل و خارج کشور به بازدید از این شهر و استان دیدنی می‌روند.

0
103
معرفی کویر جندق اصفهان
کویر جندق اصفهان
کویر جندق اصفهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 8Rating: 4.0کویر جندق اصفهان یکی از جاذبه‌های بسیار دیدنی و زیبای شهر اصفهان.کویر جندق اصفهان یکی از زیباترین مقاصد گردشگری ایران و جهان است و سالیانه افراد بسیاری هم در داخل کشور و هم خارج به بازدید آن می آیند.

با کویر جندق اصفهان آشنا شوید

استان و شهر زیبای اصفهان یکی از زیباترین مقاصد گردشگری ایران و جهان است و سالیانه افراد بسیاری در داخل و خارج کشور به بازدید از این شهر و استان دیدنی می‌روند. هر چه قدر از زیبایی‌ها و جاذبه‌های این مقصد دیدنی بگوییم کم بوده و برای توصیف زیبایی وصف ناپذیر آن کافی نخواهد بود؛ هر چه باشد همه‌ ما می‌دانیم و یا شنیده‌ایم که وقتی پای اصفهان در میان باشد، صحبت از نصف جهان خواهد بود. با جاذبه‌ها و دیدنی‌ترین نقاط اصفهان، کم و بیش آشنایی داریم و اگر اهل گردشگری باشید، حتماً مطالب بسیاری را در مورد این استان دیدنی خوانده‌اید؛ اما در این مطلب تصمیم گرفتیم تا یکی از جاذبه‌های دیگر این استان دیدنی را برایتان معرفی کنیم. این جاذبه مکانی نیست جز کویر جندق اصفهان ایران. اگر به مقاصد کویری علاقه دارید و می‌خواهید یک سفر به یادماندنی را در کویر تجربه کنید، پیشنهاد می‌کنیم که تا آخر این مطلب سفرستان را همراهی کنید.

معرفی کویر جندق اصفهان

جندق در زمان‌های قدیم، در مسیر سفر پادشاهان و کاروان‌هایی بود که در حین مسافرت باید از دشت کویر عبور می‌کردند. این مسافرین قبل از عبور از دشت کویر در جندق اقامت کرده و سپس به سفر خود ادامه می‌داند. در حال حاضر و در روزهای مدرن نیز، شهر جندق میزبان مسافرانی است که از اقصی نقاط کشور به مقاصد مختلف سفر می‌کنند و در مسیر خود در این شهر به اقامت پرداخته و با یک تیر دو نشان زده و در مسیر کویر جندق اصفهان را نیز زیارت می‌کنند.

کویر جندق اصفهان یکی دیگر از جاذبه‌های اصفهان بوده و در بین کویرهای دیدنی آن قرار دارد. از جاذبه‌ها و فعالیت‌هایی که خواهید توانست پس از دیدار از کویر جندق اصفهان آن را انجام دهید، می‌توان به شتر سواری، رمل‌های شنی و حیات وحش دیدنی آن اشاره کرد.

کویرها همراه جاذبه خاصی داشته و افراد را به سمت خود می‌کشند. این جاذبه‌های گردشگری ادغامی از جاذبه‌های بی‌شمار همچون شن‌های وسیع، حیات وحش گوناگون، آسمان پر ستاره و غیره بوده و همواره وقتی صحبت از کویر می‌شود نا خود آگاه فکرمان به یاد فیلم‌های سینمایی افتاده و هنگام کاوش این مناطق بی‌تردید حس وارد شدن به یک سرزمین کاملاً جادویی را خواهید داشت.

این جاذبه‌های گوشه گیر طبیعی که به دور از سر و صدای سرسام‌آور زندگی شهری قرار گرفته‌اند، همواره آرامش خاصی را به بازدیدکنندگان تزریق کرده و در شب‌های کویر، تماشای آسمان و محو زیبایی ستارگان شدن، حسی وصف ناپذیر را به آدمی می‌دهد که در هیچ جای دنیا نمی‌توان همانند آن را یافت. کویر جندق نیز از این لحاظ با کویرهای مشهور دیگر فرقی نداشته و نباید بازدید از این کویر دیدنی را در ماه‌های خنک سال از دست داد.

تورهای گردشگری کویر جندق

معرفی کویر جندق اصفهان
کویر جندق اصفهان

شما می‌توانید بلیط هواپیما اصفهان تهیه کرده و خودتان به تنهایی با وسیله سواری مشخص، به همراه دوستان و یا آشنایان خود، به بازدید از کویر جندق بروید؛ اما با این حال یکی دیگر از راه‌های سفر شرکت در تورهای کویر گردی است که هم در اصفهان و هم در شهر محل زندگی‌تان برگزار می‌شود. مطمئناً سفر با تور به کویر زیبای جندق اصفهان حال و هوای دیگری داشته و شک نکنید که تجربه‌های به یاد ماندنی را در این تورها به دست خواهید آورد.

برای اطلاع از تورهای کویر جندق اصفهان می‌توانید با سایت سفرستان هماهنگ شده و همراه باشید.

✅ بازدید از مقاله دهکده نمکی بیابانک اصفهان

جاذبه‌های کویر جندق اصفهان

جاذبه‌های کویر جندق
کویر جندق

همانطور که در اوایل مطلب اشاره کوچکی شد، کویر جندق اصفهان جاذبه‌های فراوان داشته و هنگام دیدار از این کویر، خواهید توانست فعالیت‌های گوناگونی را به انجام برسانید.

یکی از این فعالیت‌ها و جاذبه‌ها تجربه شتر سواری در کویر جندق اصفهان می‌باشد. اگر تا به حال شتر سواری در کویر را تجربه نکرده‌اید، بهتر است این بار این کار را در برنامه سفری خود به کویر جندق اصفهان قرار دهید.

یکی دیگر از جاذبه‌های کویر جندق اصفهان، تماشای حیات وحش متعدد و بی‌نظیر این کویر است. از بین حیواناتی که قادر خواهید بود هنگام بازدید از کویر جندق اصفهان، آن را مشاهده کنید، می‌توان به بز، قوچ و میش، قمری، کبک، تیهو و پا قرقره، انواع روباه معمولی و روباه شنی، گرگ، عقاب، پلنگ و البته یوزپلنگ، اشاره کرد.

شهر جندق

جندق از نظر زیبایی همانند سایر شهرهای کویری بوده و خانه‌های زیبا و با معماری خاص خود را دارا می‌باشد. قدم زدن در کوچه‌های تنگ و طاق‌های کوتاه این کوچه‌ها ارزش تماشا کردن و قدم زدن را دارند. ریشه شهر جندق به زمان ساسانیان بازگشته و پادشاه آن دوران یعنی انوشیروان تبعیدگاهش را شهر جندق خوانده و دست به ساختن قلعه دیدنی در این شهر زد.

قلعه و بیشتر قسمت‌های شهر جندق با گذشت هزاران سال هنوز پا برجا مانده و حتی به گونه‌ای دست نخورده هستند که می‌توان درون آن‌ها زندگی کرد. لازم به ذکر است که در هر خانه این شهر چاه‌هایی وجود داشت که به قنات راه داشتند و این چاه‌ها به شکلی عجیب و پر پیچ و خم ساخته شده که عبور از داخل آن‌ها ممکن نباشد تا راهزنان نیز نتوانند از طریق چاه‌ها وارد شهر و خانه‌های آن شوند. باید مطمئن باشید که شهر جندق از جمله شهرهای رمزآلود و با قدمت ایران است.

دیگر ویژگی‌های کویر جندق

در کویر جندق خواهید توانست باتلاق‌های نمکی و تنگه‌‌هایی را مشاهده کنید که در طول سال در این کویر وجود داشته و در مجاورت ریگ جن قرار گرفته‌اند. اشکال فرسایشی این کویر که از طریق این باتلاق‌های نمکی به وجود آمده‌اند نیز خواهد توانست نظر شما را به خود جلب کند. جندق همانند بیشتر شهرها و مناطق کویری کم‌ باران بوده اما با این حال کشاورزی در آن انجام می‌شود. از جمله گیاهانی که در اطراف کویر رویش داشته‌اند می‌توان به درختان و درختچه‌های منطبق با آب شور همچون تاق، گز، روناس، اشنو، بادام کوهی، خارشتر، مارچوبه و شیرین بیان اشاره کرد.

چگونه به کویر جندق اصفهان سفر کنیم؟

نحوه سفر به کویر جندق
کویر جندق

شهر جندق و کویر جندق از توابع شهرستان خور در استان اصفهان بوده و در 350 کیلومتری شمال شرقی اصفهان و 220 کیلومتری شرق نائین واقع شده است. شهر جندق از شمال با کویر بزرگ، از غرب به کویر ریگ جن و کوه‌های جندق، از جنوب به بیابان‌های اطراف خور و از شرق با حاشیه جنوبی دشت کویر همسایه است.

یک مسیر دیگر برای سفر به جندق استفاده از جاده‌‌ای بدون تابلو و نشانه هنگام سفر از تهران به مشهد و در سمت راست میدان ورودی شهر شاهرود است. اگر به اندازه 6 ساعت این جاده را ادامه دهید در آخر به شهر جندق فرا خواهید رسید.

کویر جندق اصفهان و شهر جندق یکی دیگر از خیل جاذبه‌های استان اصفهان بوده و علاقه‌مندان به دشت‌ها، کویرها و سفرهای کویری نباید سفر به این کویر را از دست بدهند. شما نیز اگر به فعالیت‌هایی همچون اسکی روی شن، شتر سواری و غیره علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم که با سفر به کویر جندق اصفهان ضمن انجام این فعالیت‌ها، خاطرات فراموش نشدنی را برای خود ثبت کنید. در ادامه می توانید با خانه معلم اصفهان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید