شهر گدانسک لهستان

لهستان از کشورهای اروپای شرقی است که به دلیل دارا بودن جاذبه‌های زیبای فراوان میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا است. لهستان در کنار دریای بالتیک واقع‌شده که شهر ورشو پایتخت این کشور است. گدانسک نیز مرکز استان پومرانی در سرزمین پومرانیا است که از نظر جمعیت ششمین شهر و از نظر وسعت هفتمین شهر کشور لهستان به‌حساب می‌آید.

0
178
معرفی شهر گدانسک لهستان
شهر گدانسک لهستان
شهر گدانسک لهستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 13Rating: 4.0گدانسک لهستان یک شهر بندری زیبا و دیدنی در کنار دریای بالتیک.گدانسک لهستان یکی از شهرهای بزرگ و بندرهای مهم در شمال لهستان است که نشانه‌های زندگی و شهرنشینی در ناحیه گدانسک به قرن هفتم میلادی می‌رسد.

گدانسک

لهستان از کشورهای اروپای شرقی است که به دلیل دارا بودن جاذبه‌های زیبای فراوان میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا است. لهستان در کنار دریای بالتیک واقع‌شده که شهر ورشو پایتخت این کشور است. گدانسک نیز مرکز استان پومرانی در سرزمین پومرانیا است که از نظر جمعیت ششمین شهر و از نظر وسعت هفتمین شهر کشور لهستان به‌حساب می‌آید. گدانسک، درگذشته بانام آلمانی دانتسیگ معروف بوده و یکی از شهرهای بزرگ و بندرهای مهم در شمال لهستان در کنار دریای بالتیک است. نشانه‌های زندگی و شهرنشینی در ناحیه گدانسک به قرن هفتم میلادی می‌رسد.

تاریخ گدانسک

معرفی شهر گدانسک لهستان
شهر گدانسک لهستان

90 درصد شهر بندری گدانسک لهستان در طول جنگ جهانی نابودشده بود که بعدها دوباره توسط مردم لهستان بازسازی‌شد، حدود ۷۰ سال به طول انجامید و تا به امروز نیز ادامه دارد. در اصل، وقتی آلمان به لهستان حمله کرد، گدانسک مکان نمادین آغاز جنگ جهانی دوم بود. زیبایی‌های شهر بندری گدانسک با چند جمله منتقل نمی‌شود باید این شهر را از نزدیک لمس کنید و به این نتیجه برسید که این شهر یکی از زیباترین شهرهای لهستان است.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما لهستان

حمل‌ونقل در گدانسک

معرفی شهر گدانسک لهستان
شهر گدانسک لهستان

حمل‌ونقل در شهر گدانسک لهستان مناسب است، زیرا توسط قطارهای محلی، اتوبوس‌ها و ترامواها از ساعت 5 صبح تا 11 شب خدمات عرضه می شود. گدانسک همچنین دارای فرودگاه بین‌المللی نیز هست.

اقامت در گدانسک

معرفی شهر گدانسک لهستان
شهر گدانسک لهستان

یافتن محلی برای اقامت در شهر گدانسک کار چندان سختی نخواهد بود. هزینه اقامت در هتل‌های گدانسک نیز چندان زیاد نیست و با هزینه‌های متوسط می‌توانید اقامتگاه‌های خوبی انتخاب کنید. چند نمونه از هتل‌های 5 ستاره گدانسک عبارت‌اند از هتل بوتیک، هتل هیلتون، هتل رادیسون. هتل‌های 4 ستاره مانند هتل هانزای، هتل سادووای. هتل‌های 3 ستاره مانند هتل وولنه میاستوی، هتل نوواتل.

خوراک در گدانسک

معرفی شهر گدانسک لهستان
شهر گدانسک لهستان

مردم لهستان نیز مانند خودمان علاقه زیادی به غذا دارند. غذاهایشان ترکیبی از غذاهای سنتی و مدرن لهستانی است که باعث شده تنوع غذایی زیادی در این کشور وجود داشته باشد. معروف‌ترین غذاهای لهستان بیگوس، پنکیک سیب‌زمینی، روسول، سوپ بُرک هستند. تعداد رستوران نیز در این شهر زیاد است پس در این سفر، به‌هیچ‌وجه نگران گرسنگی نباشید.

دژ گدانسک

معرفی شهر گدانسک لهستان
شهر گدانسک لهستان

همان‌طور که گفتیم شهر بندری زیبای گدانسک در ساحل دریای بالتیک واقع‌شده و با تاریخ کهنی همراه است. دژ مشهوری در این شهر به دستور دوک لهستان میِشکوی اول در سال 980 میلادی برای حفاظت در برابر حمله‌ها ساخته‌شده است. تا اواسط سده‌ شانزدهم، گدانسک به‌عنوان مهم‌ترین بندر بالتیک و بزرگ‌ترین شهر لهستان ارزش ویژه‌ای داشت و در حال حاضر نیست طرفداران بیشماری دارد. مطمعنا در سفرتان به این شهر زیبا قدمت شهر را حس خواهید کرد.

دیدنی‌های گدانسک لهستان

یکی از دیدنی‌ترین آثار این شهر در نزدیکی لانگ استریت و لانگ مارکت قرار دارد که از این منطقه‌ فقط می‌توان پیاده عبور کرد که به نام جاده رویال (مسیر سلطنتی) مشهور است. درگذشته، این گذرگاه برای عبور شاهان بوده و دروازه طلایی یکی دیگر از زیباترین جاذبه‌های این شهر به‌حساب می‌آید.

کلیسای سنت مری

معرفی شهر گدانسک لهستان
شهر گدانسک لهستان

این کلیسا به‌عنوان بزرگ‌ترین کلیسای آجری دنیاست و در سال 1379 میلادی ساخته‌شده است. این مکان شامل راهروهای کناری و دو بال کناری است که برای نفرات زیادی گنجایش دارد.

میدان دلوگی تارگ 

معرفی شهر گدانسک لهستان
شهر گدانسک لهستان

میدان اصلی زیبای شهر گدانسک جزو شاهکارهای معماری کهن گدانسک است که در این میدان ساختمان شهرداری و خانه‌های زیبای خیابان سنت مری از سده‌ هفده به یادگار مانده‌اند.

پیشنهاد ما این است اگر به تاریخ و زمان‌های قدیم علاقه دارید، حتماً به این خیابان‌های قدیمی و اطراف رودخانه در محدوده‌  بندرگاه سر بزنید.

شهرک ساحلی سوپوت

معرفی شهر گدانسک لهستان
شهر گدانسک لهستان

این شهرک در نزدیکی شهر و در فاصله‌ 25 دقیقه‌ای با قطار قرارگرفته و به‌عنوان بهترین تفریحگاه ساحلی لهستان شناخته‌شده است که دارای فروشگاه‌های لوکس و کافه‌های بسیار مدرنی می باشد.

باغ‌وحش گدانسک Zoo Gdańsk OLIWA

معرفی شهر گدانسک لهستان
شهر گدانسک لهستان

باغ‌وحشی بسیار تمیز و بزرگ که انواع حیوانات در آن نگهداری میشوند، محیط باغ وحش بسیار زیبا و سرسبز است و گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند.

شهر قدیم گدانسک Old Town

معرفی شهر گدانسک لهستان
شهر گدانسک لهستان

شهر قدیمی گدانسک، بندری بسیار زیبا با خانه‌های رنگارنگ است که دارای معماری با سبک اروپای شرقی قدیمی است. شما نیز می‌توانید در خیابان‌هایش قدم بزنید، خانه‌ها و مجسمه‌ها را تماشا کنید، در رستوران‌هایش غذاهای محلی بخورید و حتی گشتی هم با قایق داشته باشید.

مجسمه جان هولیوسز در گدانسک Pomnik Jana Heweliusza

معرفی شهر گدانسک لهستان
شهر گدانسک لهستان

این فرد ستاره‌شناس معروف اهل گدانسک است که مجسمه برنزی‌اش در شهر ساخته‌شده و در محوطه‌اش پارک سرسبز و زیبایی ساخته‌اند که این مکان را به یکی از پربازدیدترین مناطق گردشگری این شهر تبدیل کرده است.

خیابان دلوگای گدانسک Dluga Street

معرفی شهر گدانسک لهستان
شهر گدانسک لهستان

ممکن است در ابتدا بگویید این خیابان بسیار ساده است و تنها خانه‌های رنگارنگ دارد، اما واقعاً ارزش این را دارد که ساعتی را در این خانه قدم بزنید و از معماری ساختمان‌ها و مجسمه‌هایش لذت ببرید. حتی غذاهای محلی میل کرده و عکس‌های یادگاری بگیرید.

سوغاتی گدانسک

معرفی شهر گدانسک لهستان
شهر گدانسک لهستان

یکی از بهترین سوغاتی‌های لهستان، سنگ کهربای اصل و زیبا است که می‌توانید در بازارها و فروشگاه‌هایش به‌راحتی پیدا کنید و برای دوستان خود سوغاتی ببرید. هم‌چنین انواع برندها نیز در مراکز خرید گدانسک یافت می‌شوند.

بهترین زمان سفر به گدانسک

معرفی شهر گدانسک لهستان
شهر گدانسک لهستان

برای سفر به این شهر بندری بهتر است ماه های اردیبهشت تا مهر را انتخاب نمایید تا از آب‌وهوای عالی بهره‌مند شده و سفری خاطره‌انگیز را تجربه نمایید.

برای خرید بلیط هواپیما لهستان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید