ترسناک ترین مکان های متروکه جهان

جهان با زیبایی های زیادی که در گوشه و کنار خود به همراه دارد و همه ساله گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند، مکان های بیشماری را نیز دارد که قدری ترسناک و عجیب و غریب هستند. البته که این مکان های متروکه و عجیب، طرفداران خاص خود را دارند و عده زیادی هستند که به قصد بازدید از این مکان ها اقدام به رزو بلیط هواپیما می کنند.

0
1225
بلیط هواپیما برای گردشگری سیاه
گردشگری سیاه
ترسناک ترین مکان های متروکه جهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 14Rating: 4.5ترسناک ترین مکان های متروکه جهان و تجربه یک سفر هیجان انگیز.ترسناک ترین مکان های متروکه جهان چهره‌ای بسیار ترسناک به خود گرفته‌اند با این حال همین چهره ترسناک باعث شده تا بسیاری افراد از این مکان‌ها دیدن کنند.

گردشگری سیاه با ترسناک ترین مکان های متروکه جهان

جهان با زیبایی های زیادی که در گوشه و کنار خود به همراه دارد و همه ساله گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند، مکان های بیشماری را نیز دارد که قدری ترسناک و عجیب و غریب هستند. البته که این مکان های متروکه و عجیب، طرفداران خاص خود را دارند و عده زیادی هستند که به قصد بازدید از این مکان ها اقدام به رزو بلیط هواپیما می کنند. جالب است بدانید که از زمان آغاز تمدن، بشر همواره مناطقی را جهت سکونت انتخاب کرده و پس از مدتی آن را رها کرده است. دلایل زیادی برای ترک سکونتگاه‌ها وجود دارد. برخی از مناطق صرفا برای مدتی خاص مناسب و قابلیت سکونت را دارند. برخی دیگر ممکن است بر اثر بلایای طبیعی، جنگ، شیوع تشعشعات هسته‌ای و یا دیگر خطرات زیست محیطی، از بین بروند. و برخی دیگر با مسئله کاهش جمعیت روبه رو شده که در نهایت منجر به ترک آن منطقه می‌شود. در سرتاسر دنیا مناطقی هستند که متروکه شده و چهره‌ای بسیار ترسناک به خود گرفته‌اند. با این حال همین چهره ترسناک باعث شده تا بسیاری از افراد با خرید بلیط هواپیما از این مکان‌ها دیدن کنند. اگر شما هم از طرفداران این نوع مکان ها هستید در ادامه با معرفی ترسناک ترین مکان های متروکه جهان همراه ما باشید.

ترسناک ترین مکان های متروکه جهان

1آیا این مناطق واقعا ترسناک هستند؟

برخی از این مناطق به دلیل اینکه سالیان متمادی را متروکه مانده‌اند چهره‌ای بسیار ترسناک دارند. در مقابل، برخی دیگر از این مکان‌ها بسیار زیبا بوده و به‌هیچ‌وجه محلی ترسناک به نظر نمی‌رسند؛ به‌طوری‌که با دیدن تصاویری از آن خواهان بازدید از آن‌ها خواهید بود، اما اگر ماجرا و داستان اتفاق افتاده آن را بشنوید قطعاً نظرتان عوض شده و همین محل زیبا نیز به نظرتان بسیار ترسناک خواهد بود.

نامیبیا

2کلمنسک، نامیبیا

اوایل دهه 1900، مهاجران آلمانی به دنبال یافتن سنگ‌های قیمتی، شهر کلمنسک را در صحرای نامیبیا تاسیس کردند. این شهر پس از دهه 1950 متروکه شد. ساختمان‌های شهر از هم پاشید و ماسه‌ها و شن‌های صحرا میهمان همیشگی این شهر شدند. در سال 1980 موزه‌ای تاسیس شد تا از این شهر مراقبت کرده و ساختار آن را جهت بازدید توریست‌ها حفظ کند. این شهرک امروزه یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا است که گردشگران با سفر به نامیبیا از آن دیدن می‌کنند.

✅ بازدید از مقاله بازدید از مقاله برنامه سفر 4 روزه به گوا

ناکازاکی

3جزیره هاشیما- استان ناکازاکی، ژاپن

اوایل قرن نوزدهم تا اواسط قرن بیستم دوران اوج جزیره هاشیما بود. جزیره‌ای که میزبان کارخانه معدن ذغال سنگ بوده است. علاوه بر این معدن، بیمارستان، مدرسه و رستوران نیز در این جزیره احداث شده بود که امروزه همگی در حال نابودی هستند. کافی است سفری به این جزیره داشته باشید تا خود را در فضای فیلم جیمز باند حس کنید. بله درست متوجه شدید، این جزیره در فیلم جیمز باند: اسکای فال، این جزیره مخفیگاه شخصیت شرور فیلم بوده است. جزیره هاشیما را با نام‌های” جزیره ناو” و ” جزیره ارواح” نیز شناخته می‌شود.

ترسناک ترین مکان های متروکه جهان

4جزیره عروسک‌ها- مکزیکوسیتی، مکزیک

نام جزیره عروسک‌ها نامی چندان ترسناک نیست اما کافی است سفری به این منطقه داشته و ماجرای پنهان در پشت پرده این جزیره را بشنوید تا ترس وجودتان را فرا بگیرد. این جزیره در حومه مکزیک قرار دارد که در آن عروسک‌های شکسته و خراب از درختان آن آویزان‌اند. این عروسک‌ها را نگهبان و سرپرست سابق جزیره آویزان کرده است. طبق گفته‌ها، نگهبان سابق جزیره، جسد دخترکی را در کانال مجاور جزیره پیدا کرده بود، در نتیجه برای تسکین و رضایت روح این دختر شروع به جمع آوری عروسک‌ها و آویزان کردن آن‌ها از درختان می‌کند. وی این کار را ادامه می‌دهد تا در سال 2001، جسد وی را دقیقا در محلی که مدعی یافتن جسد دخترک بود، پیدا کردند.

نیوجرسی

5بیمارستان روانپزشکی مارلبورو- شهرستان مارلبورو، نیوجرسی، ایالات متحده

بیمارستان‌ها معمولا پای ثابت فیلم‌های ترسناک هستند. هرچند این بیمارستان مستعد صحنه فیلم برداری یکی از این فیلم‌ها و سریال‌ها است، اما تا کنون از آن در هیچ فیلمی استفاده نشده است. البته آنچه که برای آن اتفاق افتاده دست کمی از فیلم‌های ترسناک ندارد. این بیمارستان در سال 1931 افتتاح و تا 1998 مستعمل بوده است. در طول مدت کاربری خود اتفاقات و فعالیت‌های عجیبی در این بیمارستان به وقوع پیوست. گم شدن بیماران، مرگ بر اثر خفگی، و مرگ بر اثر انجماد از جمله این اتفاقات بود. این حوادث نام بیمارستان را بر سر زبان‌ها انداخته و باعث شد تا اواخر دهه 1970، دفتر منافع عمومی تحقیقاتی را درباره آن انجام دهد. البته بیمارستان حدود دو دهه پس از انجام این تحقیقات، فعالیت خود را ادامه داد. در حال حاضر این بیمارستان را تخریب می‌کنند تا فضایی کافی برای ایجاد محیط تفریحی ساکنان شهر فراهم شود.

اوکراین

6پریپیات، اوکراین

پریپیات به خاطر فاجعه نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل، که در سال 1986 رخ داد، شناخته شده است. سرزمینی که روزگاری کارکنان نیروگاه و خانواده آن‌ها را منزل داده بود، بر اثر اتفاقی که منجر به نشت تشعشعات هسته‌ای شد، باید تخلیه می‌گشت. امروزه، پریپیات کاملا متروکه است.

کلمبیا

7هتل دِل سالتو- سان آنتونیو ددی تِکوئنداما، کلمبیا

از جمله هتل‌هایی که ارزش بازدید را دارد هتل دل سالتو است. این هتل با نام کاخ دل سالتو در سال 1923 ساخته و در 50 سالگی به هتل دل سالتو تغییر نام داد. برای دیدن این هتل کافی است با سفری به کلمبیای مرکزی داشته باشید، در دل آبشارهای تِکوئنداما این هتل را خواهید یافت. متاسفانه هتل دل سالتو با توجه به آلودگی رودخانه، پس از چند دهه به کار خود پایان داده و متروکه شد. گرچه امروزه این هتل با تغییر کاربری به موزه‌ای دیدنی تبدیل گشته اما شایعات پیرامون آن ادامه دارد. شایعاتی که با توجه به خودکشی‌های صورت گرفته در هتل به وجود آمده‌اند.

هند

8جزیره راس- جزایر آندامان و نیکوبار، هند

این جزیره در طول حکومت بریتانیا بر جزایر آندامان هندوستان، محل مرکز اجرایی بریتانیا بوده است؛ و امروزه به ویرانه‌ای تبدیل شده که میزبان درختان تاک و شاخ و برگ‌های مختلف است. این جزیره در دهه 1940 به خاطر زمین لرزه و حملات ژاپنی‌ها در طول جنگ، تخلیه شد. با این حال جزیره راس ارزش سفری به سرزمین هفتاد و دو ملت را دارد.

روسیه

9فانوس دریایی صخره آنیوا- استان ساخالینسکایا، روسیه

این فانوس دریایی را درواقع ژاپنی‌ها برای استفاده خود در دهه 1930 ساختند، که بعدها توسط ر وسیه تصاحب و در طول جنگ جهانی دوم از آن استفاده کردند. در طول دهه 1990 و زمان فروپاشی کمونیسم، این فانوس دریایی بدون استفاده و تا کنون نیز متروکه مانده است.

ترسناک ترین مکان های متروکه جهان

10شهر زیر آب، شی چنگ، چین

شیچنگ حدود بیش از 1300 سال قبل شهری پر رونق بود. این شهر 56 سال قبل برای سیستم هیدروالکتریک، در آب رودخانه غرق و به طور کامل زیر آب رفت. امروزه بقایای این شهر کهن یادآور تمدنی است که روزگاری در این منطقه وجود داشته است.

گرجستان

11ایستگاه قطار متروکه، آبخازیا، گرجستان

این ایستگاه قطار که گرجستان و روسیه را به یکدیگر متصل می‌ساخت، پس از جنگ آبخازیا در سال 1992 تخلیه گشت و از آن زمان تاکنون متروکه مانده است. گرچه این ایستگاه متروکه است اما بخش‌هایی از آن بسیار زیبا با گچ بری‌های دیدنی‌ای هستند که ایستگاه را به مقصدی جالب تبدیل کرده است. با سفر به گرجستان می‌توانید هنر و ترس را همزمان در این ایستگاه متروکه تجربه کنید.

بروکسل

12دانشکده دامپزشکی آندرلکت، بروکسل

دانشکده‌ای که با نام آزمایشگاه وحشت نیز شناخته می‌شود، آخرین ساختمان از مجموع 19 ساختمان دانشگاه است که پس از دهه 1990( دهه‌ای که این دانشکده تخلیه و متروکه شد) تحت بازسازی و مرمت قرار گرفت. برخی معتقدند که کارکنان از نزدیک شدن به این دانشکده وحشت داشتند. طبیعی هم هست. این دانشکده پر از تجهیزات پزشکی، حیوانات آزمایشگاهی درون شیشه، و بخش‌های مختلف بدن حیوانات است. اگر می‌خواهید خود را در فضای فیلم‌ها و سریال‌های ترسناک حس کنید، کافی است سری به بروکسل و این آزمایشگاه وحشت بزنید.

ترسناک ترین مکان های متروکه جهان

13بهنگار، هند

از جمله مکان‌هایی که گردشگران از آن دیدن می‌کنند، بهنگار هند می‌باشد. گرچه این منطقه محلی عالی برای اکتشاف و گشت و گذار می‌باشد، اما دولت هند ورود به آن پس از غروب آفتاب را ممنوع کرده است. طبق افسانه‌ها، این شهر توسط موزیسین قرن شانزدهمی نفرین شده است. این موزیسین پس از اینکه شاهزاده دست رد به سینه‌اش زده، این مکان و همه مردم آن را به مرگ بی بازگشت و بدون تولد دوباره نفرین کرده است.

برای بسیاری دلیل متروکه ماندن این محل‌ها زیاد مهم نیست و فقط به دنبال کشف و تجربه جاهای جدید و کمی ترس و هیجان هستند. با این حال شما می‌توانید با سفر به مناطق فوق زندگی پنهان در آن‌ها را تجربه کرده و سفری تکرار نشدنی و خاص را برای خود رقم بزنید. سفری که به جای خاطرات دریا، می‌توانید خاطرات و داستان‌های ارواح را از آن نقل کرده و همه را به خود مجذوب کنید!

در ادامه می توانید با ترسناک‌ترین موزه‌‌های جهان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید