ترسناک‌ترین مکان‌های متروکه در جهان

از زمان آغاز تمدن، بشر همواره مناطقی را جهت سکونت انتخاب کرده و پس از مدتی آن را رها کرده است. دلایل زیادی ترک سکونتگاه‌ها وجود دارد. برخی از مناطق صرفا برای مدتی خاص مناسب و قابلیت سکونت را دارند. برخی دیگر ممکن است بر اثر بلایای طبیعی، جنگ، شیوع تشعشعات هسته‌ای و یا دیگر خطرات زیست محیطی، از بین بروند. و برخی دیگر با مسئله کاهش جمعیت روبه رو شده که در نهایت منجر به ترک آن منطقه می‌شود. در سرتاسر دنیا مناطقی هستند که متروکه شده و چهره‌ای بسیار ترسناک به خود گرفته‌اند.

0
411
بلیط هواپیما برای گردشگری سیاه
گردشگری سیاه
ترسناک‌ترین مکان‌های متروکه در جهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 14Rating: 3.5ترسناک‌ترین مکان‌های متروکه در جهان - خرید بلیط هواپیما ارزان از اپلیکیشن سفرستاناز زمان آغاز تمدن، بشر همواره مناطقی را جهت سکونت انتخاب کرده و پس از مدتی آن را رها کرده است. دلایل زیادی ترک سکونتگاه‌ها وجود دارد. برخی از مناطق صرفا برای مدتی خاص مناسب و قابلیت سکونت را دارند. برخی دیگر ممکن است بر اثر بلایای طبیعی، جنگ، شیوع تشعشعات هسته‌ای و یا دیگر خطرات زیست محیطی، از بین بروند. خرید بلیط هواپیما

مکان‌های متروکه ترسناک

از زمان آغاز تمدن، بشر همواره مناطقی را جهت سکونت انتخاب کرده و پس از مدتی آن را رها کرده است. دلایل زیادی ترک سکونتگاه‌ها وجود دارد. برخی از مناطق صرفا برای مدتی خاص مناسب و قابلیت سکونت را دارند. برخی دیگر ممکن است بر اثر بلایای طبیعی، جنگ، شیوع تشعشعات هسته‌ای و یا دیگر خطرات زیست محیطی، از بین بروند. و برخی دیگر با مسئله کاهش جمعیت روبه رو شده که در نهایت منجر به ترک آن منطقه می‌شود. در سرتاسر دنیا مناطقی هستند که متروکه شده و چهره‌ای بسیار ترسناک به خود گرفته‌اند. با این حال همین چهره ترسناک باعث شده تا بسیاری از افراد با خرید بلیط هواپیما از این مکان‌ها دیدن کنند.

مناطق ترسناک

1آیا این مناطق واقعا ترسناک هستند؟

برخی از این مناطق به دلیل اینکه سالیان متمادی را متروکه مانده‌اند چهره‌ای بسیار ترسناک دارند. در مقابل، برخی دیگر از این مکان‌ها بسیار زیبا بوده و به‌هیچ‌وجه محلی ترسناک به نظر نمی‌رسند؛ به‌طوری‌که با دیدن تصاویری از آن خواهان خرید بلیط هواپیما و بازدید از آن‌ها خواهید بود، اما اگر ماجرا و داستان اتفاق افتاده آن را بشنوید قطعاً نظرتان عوض شده و همین محل زیبا نیز به نظرتان بسیار ترسناک خواهد بود.

نامیبیا

2کلمنسک، نامیبیا

اوایل دهه 1900، مهاجران آلمانی به دنبال یافتن سنگ‌های قیمتی، شهر کلمنسک را در صحرای نامیبیا تاسیس کردند. این شهر پس از دهه 1950 متروکه شد. ساختمان‌های شهر از هم پاشید و ماسه‌ها و شن‌های صحرا میهمان همیشگی این شهر شدند. در سال 1980 موزه‌ای تاسیس شد تا از این شهر مراقبت کرده و ساختار آن را جهت بازدید توریست‌ها حفظ کند. این شهرک امروزه یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا است که گردشگران با خرید بلیط هواپیما و سفر به نامیبیا از آن دیدن می‌کنند.

ناکازاکی

3جزیره هاشیما- استان ناکازاکی، ژاپن

اوایل قرن نوزدهم تا اواسط قرن بیستم دوران اوج جزیره هاشیما بود. جزیره‌ای که میزبان کارخانه معدن ذغال سنگ بوده است. علاوه بر این معدن، بیمارستان، مدرسه و رستوران نیز در این جزیره احداث شده بود که امروزه همگی در حال نابودی هستند. کافی است با خرید بلیط هواپیما سفری به این جزیره داشته باشید تا خود را در فضای فیلم جیمز باند حس کنید. بله درست متوجه شدید، این جزیره در فیلم جیمز باند: اسکای فال، این جزیره مخفیگاه شخصیت شرور فیلم بوده است. جزیره هاشیما را با نام‌های” جزیره ناو” و ” جزیره ارواح” نیز شناخته می‌شود.

مکزیک

4جزیره عروسک‌ها- مکزیکوسیتی، مکزیک

نام جزیره عروسک‌ها نامی چندان ترسناک نیست اما کافی است با خرید بلیط هواپیما سفری به این منطقه داشته و ماجرای پنهان در پشت پرده این جزیره را بشنوید تا ترس وجودتان را فرا بگیرد. این جزیره در حومه مکزیک قرار دارد که در آن عروسک‌های شکسته و خراب از درختان آن آویزان‌اند. این عروسک‌ها را نگهبان و سرپرست سابق جزیره آویزان کرده است. طبق گفته‌ها، نگهبان سابق جزیره، جسد دخترکی را در کانال مجاور جزیره پیدا کرده بود، در نتیجه برای تسکین و رضایت روح این دختر شروع به جمع آوری عروسک‌ها و آویزان کردن آن‌ها از درختان می‌کند. وی این کار را ادامه می‌دهد تا در سال 2001، جسد وی را دقیقا در محلی که مدعی یافتن جسد دخترک بود، پیدا کردند.

نیوجرسی

5بیمارستان روانپزشکی مارلبورو- شهرستان مارلبورو، نیوجرسی، ایالات متحده

بیمارستان‌ها معمولا پای ثابت فیلم‌های ترسناک هستند. هرچند این بیمارستان مستعد صحنه فیلم برداری یکی از این فیلم‌ها و سریال‌ها است، اما تا کنون از آن در هیچ فیلمی استفاده نشده است. البته آنچه که برای آن اتفاق افتاده دست کمی از فیلم‌های ترسناک ندارد. این بیمارستان در سال 1931 افتتاح و تا 1998 مستعمل بوده است. در طول مدت کاربری خود اتفاقات و فعالیت‌های عجیبی در این بیمارستان به وقوع پیوست. گم شدن بیماران، مرگ بر اثر خفگی، و مرگ بر اثر انجماد از جمله این اتفاقات بود. این حوادث نام بیمارستان را بر سر زبان‌ها انداخته و باعث شد تا اواخر دهه 1970، دفتر منافع عمومی تحقیقاتی را درباره آن انجام دهد. البته بیمارستان حدود دو دهه پس از انجام این تحقیقات، فعالیت خود را ادامه داد. در حال حاضر این بیمارستان را تخریب می‌کنند تا فضایی کافی برای ایجاد محیط تفریحی ساکنان شهر فراهم شود. شما می‌توانید با خرید بلیط هواپیما سفری به نیوجرسی داشته و از بیمارستان دیدن کنید.

اوکراین

6پریپیات، اوکراین

پریپیات به خاطر فاجعه نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل، که در سال 1986 رخ داد، شناخته شده است. سرزمینی که روزگاری کارکنان نیروگاه و خانواده آن‌ها را منزل داده بود، بر اثر اتفاقی که منجر به نشت تشعشعات هسته‌ای شد، باید تخلیه می‌گشت. امروزه، پریپیات کاملا متروکه است. با خرید بلیط هواپیما و دیدن از پریپیات هم هیجان و وحشت را تجربه و هم از زندگی مردم منطقه اطلاع پیدا خواهید کرد.

کلمبیا

7هتل دِل سالتو- سان آنتونیو ددی تِکوئنداما، کلمبیا

از جمله هتل‌هایی که ارزش خرید بلیط هواپیما و بازدید را دارد هتل دل سالتو است. این هتل با نام کاخ دل سالتو در سال 1923 ساخته و در 50 سالگی به هتل دل سالتو تغییر نام داد. برای دیدن این هتل کافی است با خرید بلیط هواپیما سفری به کلمبیای مرکزی داشته باشید، در دل آبشارهای تِکوئنداما این هتل را خواهید یافت. متاسفانه هتل دل سالتو با توجه به آلودگی رودخانه، پس از چند دهه به کار خود پایان داده و متروکه شد. گرچه امروزه این هتل با تغییر کاربری به موزه‌ای دیدنی تبدیل گشته اما شایعات پیرامون آن ادامه دارد. شایعاتی که با توجه به خودکشی‌های صورت گرفته در هتل به وجود آمده‌اند.

هند

8جزیره راس- جزایر آندامان و نیکوبار، هند

این جزیره در طول حکومت بریتانیا بر جزایر آندامان هندوستان، محل مرکز اجرایی بریتانیا بوده است؛ و امروزه به ویرانه‌ای تبدیل شده که میزبان درختان تاک و شاخ و برگ‌های مختلف است. این جزیره در دهه 1940 به خاطر زمین لرزه و حملات ژاپنی‌ها در طول جنگ، تخلیه شد. با این حال جزیره راس ارزش خرید بلیط هواپیما و سفری به سرزمین هفتاد و دو ملت را دارد.

روسیه

9فانوس دریایی صخره آنیوا- استان ساخالینسکایا، روسیه

این فانوس دریایی را درواقع ژاپنی‌ها برای استفاده خود در دهه 1930 ساختند، که بعدها توسط ر وسیه تصاحب و در طول جنگ جهانی دوم از آن استفاده کردند. در طول دهه 1990 و زمان فروپاشی کمونیسم، این فانوس دریایی بدون استفاده و تا کنون نیز متروکه مانده است.

چین

10شهر زیر آب، شی چنگ، چین

شیچنگ حدود بیش از 1300 سال قبل شهری پر رونق بود. این شهر 56 سال قبل برای سیستم هیدروالکتریک، در آب رودخانه غرق و به طور کامل زیر آب رفت. امروزه بقایای این شهر کهن یادآور تمدنی است که روزگاری در این منطقه وجود داشته است. با خرید بلیط هواپیما می‌توانید از این جاذبه کشور چین بازدید کرده و هیجان و ترس را همزمان تجربه کنید.

گرجستان

11ایستگاه قطار متروکه، آبخازیا، گرجستان

این ایستگاه قطار که گرجستان و روسیه را به یکدیگر متصل می‌ساخت، پس از جنگ آبخازیا در سال 1992 تخلیه گشت و از آن زمان تاکنون متروکه مانده است. گرچه این ایستگاه متروکه است اما بخش‌هایی از آن بسیار زیبا با گچ بری‌های دیدنی‌ای هستند که ایستگاه را به مقصدی جالب برای خرید بلیط هواپیما و بازدید کرده است. با خرید بلیط هواپیما و سفر به گرجستان می‌توانید هنر و ترس را همزمان در این ایستگاه متروکه تجربه کنید.

بروکسل

12دانشکده دامپزشکی آندرلکت، بروکسل

دانشکده‌ای که با نام آزمایشگاه وحشت نیز شناخته می‌شود، آخرین ساختمان از مجموع 19 ساختمان دانشگاه است که پس از دهه 1990( دهه‌ای که این دانشکده تخلیه و متروکه شد) تحت بازسازی و مرمت قرار گرفت. برخی معتقدند که کارکنان از نزدیک شدن به این دانشکده وحشت داشتند. طبیعی هم هست. این دانشکده پر از تجهیزات پزشکی، حیوانات آزمایشگاهی درون شیشه، و بخش‌های مختلف بدن حیوانات است. اگر می‌خواهید خود را در فضای فیلم‌ها و سریال‌های ترسناک حس کنید، کافی است با خرید بلیط هواپیما سری به بروکسل و این آزمایشگاه وحشت بزنید.

هند

13بهنگار، هند

از جمله مکان‌هایی که گردشگران با خرید بلیط هواپیما از آن دیدن می‌کنند، بهنگار هند می‌باشد. گرچه این منطقه محلی عالی برای اکتشاف و گشت و گذار می‌باشد، اما دولت هند ورود به آن پس از غروب آفتاب را ممنوع کرده است. طبق افسانه‌ها، این شهر توسط موزیسین قرن شانزدهمی نفرین شده است. این موزیسین پس از اینکه شاهزاده دست رد به سینه‌اش زده، این مکان و همه مردم آن را به مرگ بی بازگشت و بدون تولد دوباره نفرین کرده است.

برای بسیاری دلیل متروکه ماندن این محل‌ها زیاد مهم نیست و فقط به دنبال کشف و تجربه جاهای جدید و کمی ترس و هیجان هستند. با این حال شما می‌توانید با خرید بلیط هواپیما و سفر به مناطق فوق زندگی پنهان در آن‌ها را تجربه کرده و سفری تکرار نشدنی و خاص را برای خود رقم بزنید. سفری که به جای خاطرات دریا، می‌توانید خاطرات و داستان‌های ارواح را از آن نقل کرده و همه را به خود مجذوب کنید!

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
placesyoullsee.com
buzzfeed.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید