10 مکانی که طرفداران هری پاتر باید بازدید کنند

بدون شک داستان هری پاتر یکی از داستان های نوستالژیک دوران کودکی همه ما بوده است. داستانی که در آن با شخصیت هری پاتر همزاد پنداری کرده ایم و با غم های او ناراحت و با پیروزی هایش شاد شده ایم. مجموعه داستان های جی کی رولینگ (J.K Rowling) به قدری قوی و زیبا نگاشته شده اند که همه ما را با خود به فضای داستان هایش می برند.

0
172
معرفی 10 مکان طرفداران هری پاتر
10 مکان طرفداران هری پاتر
10 مکانی که طرفداران هری پاتر باید بازدید کنندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 17Rating: 4.010 مکانی که طرفداران هری پاتر باید بازدید کنند.10 مکان طرفداران هری پاتر و در واقع استودیوهای جهانی دنیای جادوگری هری پاتر که در این مکان های شگفت انگیز می توان اوقات بسیار بیادماندنی را تجربه نمود.

10 مکان طرفداران هری پاتر

بدون شک داستان هری پاتر یکی از داستان های نوستالژیک دوران کودکی همه ما بوده است. داستانی که در آن با شخصیت هری پاتر همزاد پنداری کرده ایم و با غم های او ناراحت و با پیروزی هایش شاد شده ایم. مجموعه داستان های جی کی رولینگ (J.K Rowling) به قدری قوی و زیبا نگاشته شده اند که همه ما را با خود به فضای داستان هایش می برند. فضایی که همه دوست داشتیم لذت حضور در مدرسه هوگوارتز و لذت یک شام دلچسب در آن سالن غذاخوری بزرگ با شمع های روشن و معلق در هوا را تجربه کنیم. اما خوشبختانه امروزه به واسطه وجود مراکزی که در آن فضای فیلم هری پاتر را شبیه سازی کرده اند، دیگر این رویا دور از دسترس نیست. برای مثال می توان بلیط هواپیما لندن را تهیه کرد و از پارک مخصوص هری پاتر دیدن کرد و یا چه بسا با رزرو بلیط هواپیما کانادا لحظات تکرار نشدنی را در کافه لاکهارت در تورنتو سپری کرد. حتی عده کثیری که عاشق مجموعه داستان های هری پاتر هستند و بعد به لس آنجلس می روند، از استودیوهای جهانی دنیای جادوگری هری پاتر دیدن کرده و نهایت لذت را در این مکان شگفت انگیز می برند. پس با معرفی 10 مکان طرفداران هری پاتر همراه سفرستان باشید.

  1. کوچه دیاگون در لندن

معرفی 10 مکان طرفداران هری پاتر
10 مکان طرفداران هری پاتر

بهتر است اول با شهر زیبای لندن و جایی که دنیای جادویی هری پاتر برای اولین بار در آنجا به تصویر کشیده شد، یعنی کوچه دیاگون (Diagon alley) شروع کنیم. اینجا دقیقا همان لوکیشنیست که فیلم هری پاتر و سنگ جادو (Harry Potter and the Philosopher’s Stone) در آنجا فیلم برداری شده است. اکثر کسانی که عاشق مجموعه داستان های هری پاتر و فیلم هایش هستند، بلافاصله به سراغ کوچه دیاگون رفته و آنجا را پیدا می کنند و غرق در دنیای نوستالژیک و تخیلی دوران کودکی شان می شوند.

  1. رپتایل هاوس در لندن

رپتایل هاوس (Reptile house) که به معنای خانه خزندگان است، نام باغ وحشی در لندن بوده که یکی از لوکیشن های معروف فیلم هری پاتر در آنجا فیلم برداری شده است. این باغ وحش همان جاییست که هری پاتر برای اولین بار به زبان مارها صحبت می کند و یک مار بزرگ (توسط جادویی که به موجب آن شیشه محافظ قفس مار برای چند ثانیه ناپدید شده) موفق به فرار می شود و دادلی دارسلی (Dudley Dursley) نیز هراسان و وحشت زده به خانه باز می گردد. تمام گردشگرانی که از این باغ وحش دیدن کرده و یاد صحنه معروف فرار مار در فیلم هری پاتر می افتند.

  1. کافه الفنت هاوس در اسکاتلند

معرفی 10 مکان طرفداران هری پاتر
10 مکان طرفداران هری پاتر

اگر تمایل دارید بدانید شاهکارهای هری پاتر برای اولین بار در کجا خلق شده اند، می توانید با تهیه بلیط هواپیما ادینبورگ به کافه الفنت هاوس (elephant house) بروید. با ورود به این کافه، جذب فضای گرم و صمیمی آنجا خواهید شد. جایی که در آن نویسنده خلاق هری پاتر یعنی جی کی رولینگ ساعت ها مشغول نوشتن رمان های خارق العاده اش می شد. می توانید با سفارش یک قهوه خوشمزه و خواندن یکی از کتاب های هری پاتر، جی کی رولینگ را در آنجا تصور کنید که عاشقانه مشغول نوشتن و خلق شاهکارهای زیبایش بوده و قهرمان های داستانش نیز در آنجا حضور دارند.

✅ بازدید از مقاله مقاصدی که در فیلم‌ها زیاد دیده‌ایم

  1. پلتفرم 4/3 9 در لندن

بدون شک شما هم صحنه رد شدن از دیوار هری پاتر و دوستانش به همراه وسایلشان در ایستگاه قطار را به خاطر دارید. اگر می خواهید چنین چیزی را خودتان از نزدیک مشاهده کنید، می توانید بعد به ایستگاه راه آهن کینگز کراس (King’s Cross Train Station) بروید تا چنین صحنه ای را در آنجا از نزدیک نظاره کنید. جایی که در آنجا ماکت وسایل هری پاتر را مشاهده خواهید کرد که نصف آن بیرون دیوار و نصف دیگرش (به ظاهر) داخل دیوار طراحی شده که سیل عظیمی از گردشگران در حال عکس گرفتن با آن ها هستند.

  1. قلعه آلنویک در انگلستان

معرفی 10 مکان طرفداران هری پاتر
10 مکان طرفداران هری پاتر

قلعه آلنویک (Alnwick Castle) در انگلستان جاییست که همه ما آن را به نام هاگوارتز می شناسیم. جایی که بدون شک تک تک مان در دوران کودکی و چه بسا در دوران حال آرزو داشتیم در آنجا باشیم و اتفاق های شگفت انگیز و رمز آلود هاگوارتز را تجزیه و تحلیل کنیم. اگر شما هم عاشق فضای هیجان انگیز این قصر هستید باید بگوییم که می توانید از قصر آلنویک دیدن کنید و با قرار گرفتن در چنین فضایی احساس کنید که شما هم در داستان هری پاتر حضور دارید.

  1. پل میلینیوم در لندن

معرفی پل میلینیوم در لندن
پل میلینیوم در لندن

پل میلینیوم (Millennium Bridge) همان پلیست که در فیلم هری پاتر، مرده خواران به آن حمله کرده و به آن آسیب رساندند. اما در حقیقت این پل یکی از بهترین بناهای لندن محسوب شده و در دنیای واقعیت همچنان محکم و استوار است. اگر روزی قصد سفر به انگلستان را داشتید بد نیست به این پل نیز سری زده و از آن عکس های یادگاری فراوانی تهیه کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید و زیر آن بنویسید: چند دقیقه قبل از حمله مرده خواران به پل میلینیوم!

  1. قطار هاگوارتز اکسپرس

چنین گفته می شود که جی کی رولینگ تمام صحنه هایی که مربوط به قطار هاگوارتز اکسپرس است را شخصا در قطار نوشته تا بتوانید حس و حال دقیق قطار را بهتر توصیف و بازگو کند و به همین دلیل نیز نوشته های او انقدر بی نظیر و پرطرفدار است. اما این لوکیشن یعنی قطاری که در فیلم هری پاتر مشاهده می کنید در انگلستان واقع شده و می توانید به ایستگاه گلِنفینان وایوداکت (Glenfinnan Viaduct) در شهر لاخابر (Lochaber) اسکاتلند بروید و از سفر با این قطار قدیمی و نوستالژیک لذت ببرید.

  1. استودیو وارنر براس در لندن

معرفی 10 مکان طرفداران هری پاتر
10 مکان طرفداران هری پاتر

علاوه بر لوکیشن های زیبای هری پاتر، تجهیزات، وسایل و اشیای بسیاری برای فیلم برداری ساخته شده اند که ما همگی آن ها را در مجموعه فیلم های هری پاتر دیده ایم. شاید شما هم با خودتان فکر کنید که چه بلایی سر آن همه وسایل آمده است؟ بهتر است بدانید همه آن ها در یک استودیو که امروز به نام وارنر براس (Warner Bros. Studio) معروف شده نگهداری می شوند و شما هر زمان که به این شهر زیبا سفر کنید می توانید از این استودیوی شگفت انگیز نیز دیدن کرده و تمام وسایلی که در فیلم برداری استفاده شده اند را از نزدیک تماشا کنید.

  1. دنیای جادوگری هری پاتر در اورلاندو لس آنجلس

معرفی ورلاندو لس آنجلس
ورلاندو لس آنجلس

تا اینجا تمام لوکیشن هایی که مربوط به انگلستان بود را برایتان معرفی کردیم. اما به جز انگلستان کشورهای دیگری نیز وجود دارند که برای طرفداران هری پاتر مراکز بسیار جذاب و خیره کننده ای را ساخته اند که می توان از آن ها نهایت لذت را برد. یکی از نمونه های بارز این مراکز، دنیای جادوگری هری پاتر در شهر زیبای اورلاندو لس آنجلس است. بله آمریکا، جایی که می شود از دنیای جادوگری در اورلاندو نهایت لذت را برد و محو تماشای فضای جذاب هری پاتر شد.

  1. کافه لاکهارت در تورنتو کانادا

علاوه بر آمریکا، کانادا هم در این زمینه پیش رو بوده و برای طرفداران هری پاتر کافه ای به نام لاکهارت (The Lockhart) در شهر زیبای تورنتو ساخته شده است که می توانید به این کافه زیبا سر بزنید و از نوشیدنی های مخصوص آن لذت ببرید. روی دیوارهای آجری و زیبای این کافه عکس هایی از شخصیت های هری پاتر به چشم می خورد که اکثر گردشگران محو تماشای فضای گرم و صمیمی کافه و همچنین مشغول عکاسی از تم زیبای هری پاتر در این کافه می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید