۲۸ اردیبهشت موزه‌ها را رایگان ببینید

0
11
۲۸ اردیبهشت موزه‌ها را رایگان ببینید
بازدید موزه رایگان
۲۸ اردیبهشت موزه‌ها را رایگان ببینیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 17Rating: 3.0۲۸ اردیبهشت موزه‌ها را رایگان ببینید و لذت موزه گردی رایگان را بچشید.مدیر اداره کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی اعلام کرد روز جمعه ۲۸ اردیبهشت مصادف با روز جهانی موزه‌ها بازدید از موزه‌ها و محوطه‌های ملی و جهانی رایگان است.

بازدید از موزه‌ها در ۲۸ اردیبهشت رایگان است

مدیر اداره کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی اعلام کرد: روز جمعه، ۲۸ اردیبهشت مصادف با روز جهانی موزه‌ها بازدید از همه‌ی موزه‌ها و محوطه‌های ملی و جهانی زیر نظر سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رایگان است.

محمدرضا کارگر در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این که فقط در روز جهانی موزه این تسهیلات در نظر گرفته شده است، اظهارکرد: هر نوع تخفیف یا تسهیلات دیگری برای بازدید از موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی در دیگر روزهای هفته میراث‌فرهنگی ارائه نمی‌شود و فعالیت موزه‌ها روال عادی خود را دارند.

وی همچنین از رایگان بودن “لوور شعبه تهران” در موزه ملی ایران خبر داد و افزود:‌ قاعدتا عملکرد نمایشگاه‌های موزه‌ای نسبت به بازدید از موزه‌ها در چنین مناسبت‌هایی در همه دنیا متفاوت است. با این وجود “لوور کوچک” نیز در این روز رایگان است.

۲۸ اردیبهشت موزه‌ها را رایگان ببینید
بازدید موزه رایگان

او بخشی از فعالیت‌های موزه‌ای را ایجاد اتفاق‌ها در این فضاهای فرهنگی و تاریخی دانست و افزود: موزه‌ها برای این‌که بتوانند مخاطبان خود را بارها و بارها جذب کنند، باید سیاست و شگردهای خاص خود را داشته باشند، که یکی از آن‌ها اجرا کردن برنامه‌هایی متفاوت در طول سال است.

وی یکی از اتفاقاتِ مهم و جاری برای موزه‌ها را در ۲۸ اردیبهشت؛ روز جهانی موزه‌ها دانست و ادامه داد: در این مناسبت اتفاقات مختلفی مانند برگزاری نمایشگاه‌هایی از آثار شاخص موزه‌ای از مخازن موزه‌ها، نمایش آثاری از دیگر موزه‌ها در سراسر کشور در یک موزه، برگزاری جشنواره‌ها، دوره‌های آموزشی مختلف برای مردم مانند مرمت آثارموزه‌ای و هر قدم دیگری که از جنس موزه‌ای باشد می‌تواند باعث جذب گردشگر شود.

به گفته‌ی کارگر؛ تلاش‌ها و فعالیت‌ها در راستای بالابردن آگاهی‌های مردم نسبت به موضوعاتی که در موزه‌ها مطرح و نمایش داده می‌شوند مانند برگزاری برنامه‌هایی در موزه‌های مردم‌شناسی یا برگزاری جشنواره‌های موسیقی و اقوام می‌توانند در جذب بیشتر گردشگر نقش داشته باشند. در واقع هر موزه‌ای به فراخور خود باید اتفاقاتی را ایجاد کند که نقطه عطف این اتفاقات در ۲۸ اردیبهشت است.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید