7 باور غلط درباره سفر

برای رفتن به سفر دلایل زیادی وجود دارد و برای نرفتن هم بهانه های بسیار؛ برخی باور دارند که سفر همیشه گران بوده، مخارج بلیط هواپیما و هزینه های جانبی آن بسیار سنگین است.

0
24
معرفی 7 باور غلط درباره سفر
7 باور غلط درباره سفر
7 باور غلط درباره سفرReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 8Rating: 4.57 باور غلط درباره سفر و نکاتی که باید از آنها مطلع باشید.7 باور غلط درباره سفر وجود دارد این باورها چیزی جز موانعی ذهنی برای ماندن در مکان به ظاهر امن خود، در پیله روتین زندگی نیست.

7 باور غلط درباره سفر که باید بدانید

برای رفتن به سفر دلایل زیادی وجود دارد و برای نرفتن هم بهانه های بسیار؛ برخی باور دارند که سفر همیشه گران بوده، مخارج بلیط هواپیما و هزینه های جانبی آن بسیار سنگین است. اما برخی دیگر نیز معتقدند که سفر همواره پرمخاطره و دردسرآفرین است. اما وقت آن رسیده که حقیقت برشما آشکار شود و بدانید که این باورها چیزی جز موانعی ذهنی برای ماندن در مکان به ظاهر امن خود، در پیله روتین زندگی نیست. سفر به معنای تغییر و دگرگونی است و تغییر همیشه در ابتدا کاری دشوار به نظر می رسد، اما وقتی اتفاق افتد، فرصت های بی شماری را برای شناخت جهان اطراف برشما آشکار خواهد ساخت. در این مطلب با ما همراه باشید تا 7 باور غلط درباره سفر را برای شما بازگو کرده و به شما اثبات کنیم که چرا هیچ یک از این باورها حقیقت ندارند.

سفر پرهزینه و گران است

معرفی 7 باور غلط درباره سفر
7 باور غلط درباره سفر

سفر رایگان نیست، اما گران هم نیست! بله اگر قصد داشته باشید با جت شخصی سفر کرده و در هتل هایی لوکس و 5 ستاره اقامت کنید، سفر هزینه سنگینی را برای شما در پی خواهد داشت، اما اگر در فصول کم تردد سال، زمانی که هزینه اقامتگاه ها چیزی حدود 40 درصد کاهش میابد، اقدام به رزرو بلیط هواپیما کنید، خواهید دید که با بودجه‌ای اندک نیز قادر خواهید بود سفری جذاب و ارزان قیمت را تجربه کنید.

سفر مخاطره آمیز است

چنانچه از این زاویه به سفر بنگرید، باید گفت که زندگی پرمخاطره است. هیچ کس نمی‌داند که در مسیری که هرروز تا محل کار طی می کند، چه اتقافات ناگواری ممکن است برای او رخ دهد. سفر نیز بخشی از زندگی بوده و ممکن است مخاطره آمیز باشد، اما نه به حدی که سفر نرفتن را توجیه کند. جهان پر است از مردمان مهربان و باصفایی که آغوش گرم خود را برای حضور شما گشوده اند تا به شما نشان دهند که دنیا جای زیبایی برای زندگی است. ممکن است در گوشه و کنار دنیا، افرادی دردسرآفرین نیز یافت شود، اما آیا در محل زندگی شما این افراد وجود ندارد؟ با رعایت برخی نکات و اعتماد به سرشت و ذات خوب خود می‌توانید به راحتی از رویارویی با افراد دشوار پرهیز کرده و سفری بی دردسر را تجربه کنید.

✅ بازدید از مقاله دانستنی های جالب پرواز

سفر برای بانوان خطرناک است

معرفی 7 باور غلط درباره سفر
7 باور غلط درباره سفر

هر ساله میلیون ها زن به تنهایی به دورترین مناطق دنیا سفر می کنند، و بدون آن که اتفاق بدی برای آن ها بیوفتد، با کوله باری از خاطراتی خوش و تجربه های مفید و ارزشمند به منزل خود باز می گردند. اگر به آمار استناد کنید، باید گفت که احتمال اینکه زنی در تصادف رانندگی جان خود را از دست دهد، بسیار بیشتر از آن است که در سفر ربوده شود. در واقع خطر همیشه و در همه جا وجود دارد، اما اگر به مقصد امنی سفر و نکات ایمنی را در طول سفر خود رعایت کنید، احتمال اینکه فاجعه ای برای شما رخ دهد، بسیار اندک است.

سفر دسته جمعی با خانواده سخت و عذاب‌آور است

به راحتی و با طرح پرسشی ساده می‌توان به نادرستی این ادعای کذب پی برد: آیا شما در زیباترین و لذت‌بخش‌ترین لحظات زندگی خود تنها بوده اید؟ اگر خاطرات خود را مرور کنید و به گذشته بازگردید، خواهید دید که برترین لحظات عمر خود را در کنار خانواده و عزیزانی که دوستشان دارید، سپری کرده اید. سفر نیز این فرصت را به شما می دهد تا خاطراتی فراموش نشدنی با خانواده خود بسازید و به فرزندان‌تان چیزهای گران‌بهای بسیاری از دنیا بیاموزید.

سفر به مقاصد خارجی مستلزم یادگیری زبان مقصد است

این باور نیز حقیقت ندارد، چرا که مردم بسیاری از کشورهای دنیا قادرند به راحتی به زبان انگلیسی با گردشگران صحبت کنند. کافی است تا حدودی به زبان انگلیسی مسلط باشید، تا در هر جای دنیا با دیگران ارتباط برقرار کنید. حتی اگر قرار است به مقصدی سفر کنید که درصد اندکی از مردم آن به زبان انگلیسی تسلط دارند، بازهم نیازی نیست زبان کشور مقصد را بیاموزید، کافی است برخی اصطلاحات کاربردی که در شرایطی مختلف بکار می روند، را به خاطر بسپارید تا قادر باشید در هر شرایطی منظور و مقصود خود را به آن ها منتقل کنید.

رایگان سواری شما را خواهد کشت

معرفی 7 باور غلط درباره سفر
7 باور غلط درباره سفر

اگر از طرفداران پر و پا قرص سینمای وحشت باشید، حتما این صحنه را بارها دیده اید: رایگان سوار (قربانی) در کنار جاده ایستاده و درخواست ماشین می کند که رباینده -معمولا چهره او ناپیداست- با ماشین خود از کنار او گذر می کند، اما چندی بعد، دنده عقب گرفته و به سمت او باز می گردد و درب ماشین را به شکلی موزیانه روی او می گشاید. متاسفانه چنین تصوری از رایگان سواری در ذهن بسیاری از ما نقش بسته و خوشبختانه این تصور با واقعیت متفاوت است. آدم ربایی یکی از جرم هایی است که مجازات بسیار سنگینی دارد و به سادگی در روز روشن اتفاق نمی افتد. اما بد نیست احتیاط را رعایت کنید و چنانچه متوجه شدید که راننده ماشینی که پیش پای شما توقف کرده، مشکوک است، ظاهر مناسبی ندارد و یا در حالت عادی نیست، از سوار شدن به خودروی او خودداری کنید.

مسافرت به زمان زیادی نیاز دارد

اگر وقت کافی برای مسافرت ندارید، نیازی نیست به دوردست ها سفر کنید، در هر جای کشورمان باشید، شهرهای جذاب با اماکن دیدنی بسیاری در اطراف شما وجود دارد که بازدید از آن ها شاید حداکثر دو روز زمان برد. حتما نباید مسافرت را به تعطیلات دو هفته ای عید نوروز موکول کرد، حتی در تعطیلات آخر هفته نیز می توانید بار سفر ببندید و به طبیعت شهرهای اطراف و یا حتی اطراف شهر خود پناه برید. بنابراین چنانچه واقعا قصد داشته باشید که از نقطه امن خود فاصله گرفته، راهی سفری چندروزه و یا حتی چندساعته شوید، هیچ توجیهی قابل قبول نیست.

در ادامه اگر با لپ تاپ به سفر می‌روید، حتما بخوانید .

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید