9 مزیتی که سفر را معرکه می‎کنند

0
749
خرید بلیط هواپیما و مزیت سفر و پرواز خارجی به مکان های ناشناخته
مزیت سفر و پرواز خارجی به مکان های ناشناخته
9 مزیتی که سفر را معرکه می‎کنندReviewed by تحریریه پرواز خارجی on Jun 24Rating: 4.09 مزیتی که سفر را معرکه می‎کنندپرواز خارجی البته نه مسافرت های از پیش برنامه‎ریزی شده یا سفرهای چند روزه‏ای که در تعطیلات رسمی و آخر هفته همگانی شده‎اند، بلکه سفر به شوق مسافرت، آن هم بدون داشتن برنامه و مقصد خاصی.

9 مزیتی که سفر را معرکه می‎کنند

سفررفتن و مسافر شدن همان نصیحتی است که می‎توان همیشه به تأثیر شعف‎آور آن در زندگی مسافران امیدوار بود. البته نه مسافرت های از پیش برنامه‎ریزی شده یا سفرهای چند روزه‌ای که در تعطیلات رسمی و آخر هفته همگانی شده‎اند، بلکه سفر به شوق مسافرت، آن هم بدون داشتن برنامه و مقصد خاصی. این قبیل سفرهاست که می‎توانند مسافرانشان را حسابی سر ذوق بیاورند و کسالت‎های ملال‌آور زندگی روزمره را از خاطر مخاطبان خود بزدایند.

در مزایا و فواید سفر بسیار می‎توان نوشت اما در این مطلب قصد داریم تا با شما از 9 فایده‎ای صحبت کنیم که سفر را معرکه می‎کنند و مرددترین افراد را نیز به مسافرانی پیگیر تبدیل می‎کنند تا مدام در جست‎وجوی مقاصد جدید، بلیط هواپیما خریداری کنند و در میان بلیط هواپیمای ارزان یا گران به دنبال مقصد جدیدی برای اتراق باشند.

 1. در سفر هدف تازه‎ای پیدا خواهیم کرد

مزیت سفر و هدف تازه‎ای پیدا خواهیم کرد - خرید آنلاین پرواز خارجی
مزیت سفر و هدف تازه‎ای پیدا خواهیم کرد – پرواز خارجی

می‎گویند که سفر رفتن نوعی خودشناسی است. با این وجود هر چه از تأثیر سفر در خودشناسی و شکل‎گیری شخصیت مسافر بگوییم، باز هم کم گفته‎ایم. در واقع سیر و سفر با نمایش فرهنگ‌، آداب و رسوم و سبک زندگی مردمان جدید در برابر چشمان مسافران، نه تنها آن‎ها را با تازه‎ها و ندیده‎هایی جذاب روبه‎رو می‎کند، بلکه سبب می‎شود تا مسافرانی که به قصد دیدار از ناشناخته‎ها بلیط هواپیما خریداری کرده‎اند، بعد از آشنایی با فرهنگ و آداب جدید و زندگی در میان مردمانی غریبه، اهداف تازه‏ای برای خود در زندگی دست‎وپا کنند.

 1. در سفر بیشتر دلتنگ خانه و کاشانه خواهیم شد

دلتنگ خانه و کاشانه خواهیم شد - خرید آنلاین پرواز خارجی
دلتنگ خانه و کاشانه خواهیم شد – پرواز خارجی

قرار نیست تمام سفرها و تمام بلیط‎های هواپیما برای بازدید از مقاصدی لاکچری باشند و مسافر ممکن است بر حسب بخت و اقبال گاهی هم از شهری کوچک یا روستایی دور افتاده سر در آورد که هیچکدام از امکانات بدیهی سرزمین مادری همچون الکتریسیته، اینترنت و … را ندارد. در چنین شرایطی است که سفر کمک خواهد کرد تا قدر داشته‎ها را بیشتر بدانیم و از هر زمان دیگری بیشتر دلتنگ خانه و سرزمین مادری خود باشیم.

 1. سفر کمک می‎کند تا معنای واقعی خانه‎ای که در آن بزرگ شده‎ایم را درک کنیم

خانه‎ای که در آن بزرگ شده‎ایم - خرید آنلاین پرواز خارجی
خانه‎ای که در آن بزرگ شده‎ایم – پرواز خارجی

می‎گویند هیچ کس لذت سفر را تا زمانی که به خانه باز نگردد و بر روی بالش محبوب خود لم ندهد، نخواهد چشید. بنابراین، هر چقدر بیشتر سفر کنید، بیشتر به این نکته پی خواهید برد که خانه‎ی واقعی شما تنها به محله، شهر و کشوری که در آن متولد شده‎اید، محدود نمی‎شود و همه جای این کره‌ی خاکی می‎تواند سرا و خانه‎ی شما باشد. سفر کمک می‎کند تا معنای واقعی «بنی آدم اعضای یک پیکرند – که در آفرینش ز یک گوهرند» را بدون واسطه زندگی کنید.

 1. سفر کمک می‎کند تا بدانیم چقدر نادانیم

بدانیم چقدر نادانیم - خرید آنلاین پرواز خارجی
بدانیم چقدر نادانیم – پرواز خارجی

حکیم فرزانه‎ای می‎گوید جهان همچون کتابی است که سفر نرفته‎ها تنها بخت خواندن یک ورق از آن را پیدا خواهند کرد. در واقع سفر به ما کمک خواهد کرد تا تصورات خود در مورد جهان را به محک آزمون و خطا قرار دهیم و اسطوره‎های ذهنی خود را با واقعیت‎های دست اولی که از نزدیک دیده‎ایم، عوض کنیم.

 1. سفر کمک می‎کند تا بفهمیم ما همگی نیازهای یکسانی داریم

بفهمیم ما همگی نیازهای یکسانی داریم - خرید آنلاین پرواز خارجی
بفهمیم ما همگی نیازهای یکسانی داریم – پرواز خارجی

هر مسافری می‎داند که سفر با تعصب، پیش‌داوری و قضاوت‎های نادرست در مورد اقوام گوناگون چه می‎کند. در واقع سفر بهترین نوشدارویی است که می‎توان برای چیره شدن بر این ضعف‌های انسانی استفاده کرد و درک بهتری از نوع بشر و نیازهای مشترک آن بدست آورد.

 1. سفر کمک می‎کند تا در هنر دوست‎یابی حرفه‎ای شویم

در هنر دوست‎یابی حرفه‎ای شویم - رزرو آنلاین پرواز خارجی
در هنر دوست‎یابی حرفه‎ای شویم – پرواز خارجی

یک سفر خوب را باید از تعداد همسفرانش و نه بر مبنای دوری و نزدیکی‎اش، شناخت، به همین دلیل نیز سفر یکی از بهترین فرصت‎ها برای پیدا کردن دوستان تازه است. چرا که در ایام سفر آدم‎ها بیشتر خودشان می‎شوند و ظواهر را کنار می‎گذارند و راحت‎تر دست یاری را به سوی غریبه‎ها دراز می‎کنند.

 1. سفر کمک می‎کند تا به ارتباط ناگسستنی میان آدم‌ها پی ببریم

به ارتباط ناگسستنی میان آدم‌ها پی ببریم - رزرو آنلاین پرواز خارجی
به ارتباط ناگسستنی میان آدم‌ها پی ببریم – پرواز خارجی

شاید سفر نتواند، تمام پیشداوری‎ها و قضاوت‎های نادرست را از میان ببرد اما از طریق نزدیک کردن آدم‎ها به یکدیگر، بار دیگر این نکته را به تمام مسافران یادآوری می‎کند که حتی اگر آدم‌ها از فرهنگ‎ها و آداب و رسوم مختلف بهره‏مند باشند نیز باز نیازهای یکسانی دارند. به همین دلیل نیز سفر در بسیای از مواقع سبب می‎شود تا مسافران به یک خودآگاهی جمعی دست پیدا کنند.

 1. سفر کمک می‎کند تا بیشتر احساس خوشبختی و یکرنگی کنیم

  بیشتر احساس خوشبختی و یکرنگی کنیم - رزرو آنلاین پرواز خارجی
  بیشتر احساس خوشبختی و یکرنگی کنیم – پرواز خارجی

وقتی پای صحبت بسیاری از گردشگران می‌نشینید با داستان‎ها و ماجراهای شنیدنی از تأثیر جادویی سفر مواجه خواهید شد، داستان‎هایی که از تأثیر مثبت سفر بر وقایع روزمره حکایت می‌کنند و از خوش‌اقبالی مسافرانی می‎گویند که مشکلاتشان به طرز معجزه‎آسایی در سفرها به دست غریبه‎هایی که تاکنون ندیده بودند حل شده است و اینکه عنوان مسافر را یدک کشیدن، چطور به آنها کمک کرده است تا همه جا مورد استقبال قرار بگیرند و عزیز شمرده شوند.    ‎

 1. سفر کمک می‌کند تا به ارزش واقعی زندگی پی ببریم

  به ارزش واقعی زندگی پی ببریم - رزرو آنلاین پرواز خارجی
  به ارزش واقعی زندگی پی ببریم – پرواز خارجی

به قول هلن کلر، زندگی یا تبدیل به ماجراجویی هیجان‎انگیزی می‌شود یا هیچ چیز نمی‎شود. بنابراین، باید مراقب باشیم از هدیه‎ی گران‎بهای زندگی که در زمانی محدود در اختیارمان گذاشته می‎شود، نهایت استفاده را ببریم. سفر یکی از وسایلی است که به ما کمک می‎کند تا بیشتر قدر این هدیه‎ی ارزنده را بدانیم و تک‎تک لحظات به ‎یادماندنی آن را با عزیزترین نزدیکان خود سهیم شویم.

برای جستجوی پرواز خارجی مقاصد مورد نظر خود به سایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پرواز خارجی سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید